Podrobný sprievodca rootovaním Samsungu Galaxy Dňa 5

Samsung Galaxy On5 je teraz okolo 2 rokov a to je dlhá doba na to, aby bol smartfón na trhu. Ak vieš ako rootovať Samsung Galaxy Na 5 môžete na svojom o niečo staršom zariadení jednoducho získať úplne nový zážitok. Všetci vieme, ako je na tom Samsung s aktualizáciami systému Android na stredné pásmo smartphones, a ak sa nechcete do konca života zaseknúť v staršej verzii, je najlepšie jednoducho koreň spoločnosti Samsung Galaxy Dňa 5.

Zariadenia Samsung sa dajú ľahko rootovať jednoducho preto, že sú veľmi populárne a od vývojárov XDA získavajú veľkú podporu tretích strán. Samsung Galaxy On5 nie je výnimkou. V skutočnosti to budete mať zakorenené v krátkom čase bez veľkého úsilia alebo know-how. Existuje niekoľko spôsobov, ako rootovať Samsung Galaxy On5 sa budeme zaoberať tým najľahším v tomto návode.

Predtým, ako začneme, je však potrebná opatrnosť: hoci zakorenenie nie je také nebezpečné, ako niektorí ľudia tvrdia, existuje niekoľko inherentných rizík, ktoré by ste mali mať na pamäti. Aj keď to nebude pre Samsung problém Galaxy Na samotný On5 budú mať vaše telefóny záruky, ak ich odstránite, budú neplatné. Tu je šikovný malý článok s podrobnosťami všetko, čo by ste mali vedieť o rootovaní systému Android.

Teraz, keď máme z cesty príjemné veci, chcem vám pripomenúť, že musíte zálohujte svoje zariadenie úplne pred spustením procesu zakorenenia. Aj keď sa model smartfónu môže líšiť, na všetky je možné použiť rovnaký postup; len musíš stiahnuť príslušné súbory pre váš model.

Čo budete potrebovať:

Budete potrebovať spustený osobný počítač Windows. Každý počítač bude fungovať dobre, pokiaľ má internetové pripojenie, porty USB a je spoľahlivý. Samozrejme, budete potrebovať svoj Samsung Galaxy On5 je plne nabitý aj po ruke. Dátový kábel micro USB. Ten, ktorý je súčasťou nabíjačky, bude fungovať dobre.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Odinova cesta

1. Stiahnite si ovládače

Ak chcete, aby proces rootovania prebiehal hladko, musíte si stiahnuť príslušné ovládače pre Samsung Galaxy On5. Choďte na to odkaz a stiahnite si ovládače. Po stiahnutí spustite program a nechajte ho nainštalovať ovládače za vás. Teraz váš Samsung Galaxy Počítač On5 bude správne rozpoznaný a nebudú žiadne problémy s pripojením.

2. Stiahnite si Odin

Odin je veľmi užitočný nástroj, ktorý sa používa pri rootovaní Samsungu smartphones. To je dôvod, prečo je proces zakorenenia pre všetkých oveľa jednoduchší. Všetko, čo musíte urobiť, je jednoducho stiahnuť a spustiť tento softvér a spustiť ho na počítači. Odin si môžete ľahko stiahnuť z tohto odkaz. Akonáhle sú súbory stiahnuté, budete ich musieť extrahovať a spustiť hlavný program. Ak nemáte softvér na extrakciu archívov, odporúčame 7z. Je to bezplatný softvér, ktorý za vás extrahuje Odina.

Podrobný sprievodca rootovaním Samsungu Galaxy Dňa 5 2

3. Stiahnite si koreňový balík

Teraz, keď ste si už stiahli Odina a nainštalovali ste Samsung Galaxy Ovládače On5 vo vašom počítači prejdime k stiahnutiu koreňového balíka. Rootovaný balík je súbor, ktorý pre vás automaticky rootuje smartphone, takže nemusíte robiť nič technické. Získať Samsung Galaxy Root paket On5 z tohto odkaz. Akonáhle je stiahnutý, umiestnite ho na vhodné miesto na vašom PC. Budete tiež musieť extrahovať súbor. Po extrakcii dostanete súbor s príponou .TAR.

4. Režim ladenia

Aby bolo možné rootovať Samsung Galaxy Na 5 budete musieť v telefóne povoliť režim ladenia. Aj keď je to trochu skryté, je veľmi ľahké tento režim povoliť.Prejdite na nastavenia. Choďte do nastavenia O zariadení. Vyhľadajte možnosť Zostaviť číslo a teraz na ňu jednoducho klepnite 7 do 8 krát za sebou. Zobrazí sa malé vyskakovacie okno, ktoré hovorí niečo ako „Režim vývojára je zapnutý“. Teraz sa vráťte k hlavným nastaveniam a zistíte, že existuje nová možnosť s názvom Možnosti pre vývojárov.

Choďte dovnútra a uistite sa, že je povolená možnosť Ladenie USB.

Podrobný sprievodca rootovaním Samsungu Galaxy Dňa 5 3

5. Režim sťahovania

Teraz máme všetko nastavené a všetko, čo musíme urobiť, je jednoducho prejsť do režimu sťahovania a začať rootovať. Dostať sa do režimu sťahovania je tiež celkom jednoduché. Vypnite Samsung Galaxy Úplne zapnite 5. Teraz stlačte a podržte tlačidlo zníženia hlasitosti, vypínač a tlačidlo domov. Držte tieto tlačidlá stlačené, kým sa displej nezapne. Ak ich stlačíte správne, smartphone sa spustí v režime sťahovania. Odtiaľ musíte stlačiť klávesu na zvýšenie hlasitosti spustíte režim sťahovania.

Podrobný sprievodca rootovaním Samsungu Galaxy Dňa 5 4

6. Root

Odtiaľ všetko, čo musíte urobiť, je pripojiť váš Samsung Galaxy Smartfón On5 k počítaču pomocou kábla USB. Spustite a spustite softvér Odin. Hneď ako je otvorený, kliknite na možnosť AP/PDA. Otvorí sa nové okno, ktoré vám umožní vybrať súbor .TAR, ktorý ste stiahli v kroku. 3. Vyberte ho a kliknutím na tlačidlo Štart spustite rootovanie. Proces sa dokončí za niekoľko minút a akonáhle budete hotoví, máte rootovaný Samsung Galaxy Dňa 5.

Podrobný sprievodca rootovaním Samsungu Galaxy Dňa 5 5

Záverečné poznámky

Môžete však tiež použiť rootovacie služby jedným kliknutím; zvyčajne sú hitom a slečnou. Táto metóda zakorenenia pre spoločnosť Samsung Galaxy On5 bude fungovať skutočne dobre a je spoľahlivý. Máme článok, ktorý podrobne popisuje všetky úžasné spôsoby, ktorými môžete rootnite svoj smartphone bez počítača ako skúsený technik. Mali by ste sa tiež pozrieť na 10 bežných problémov s rootovaním systému Android a tipy na riešenie problémov.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa procesu zakorenenia, pokojne sa so mnou porozprávajte v komentároch. Rád vám pomôžem.

Kredity za obrázok