Podrobnosti o Realme 4K Google TV Stick sa objavia pred uvedením na trh

Xiaomi už dlho fušuje do produktov mimo svojho hlavného mobilného biznisu a zdá sa, že aj jeho konkurenti sa snažia preraziť na nových trhoch. Realme je tá, ktorá sa možno snaží zanechať svoju stopu na čo najväčšom počte trhov, od tabletov po notebooky a čoskoro aj televízory. Na rozdiel od OnePlus však nevyrába svoj vlastný televízor a namiesto toho budúci týždeň uvedie na trh HDMI stick so službou Google TV.

To, že by namiesto Android TV bežal Google TV, nie je malý detail, ktorý treba ignorovať. Zatiaľ čo Android TV existuje už roky, Google TV je v pozícii, aby omladila platformu vlastným spôsobom. Do určitej miery je Google TV pre Android TV tým, čím je pre Android zážitok z Pixelu smartphones.

Praktickejšie povedané, Google TV predstavuje nové a efektívnejšie rozhranie na prístup k videoobsahu, zhromažďovanie a organizovanie rôznych zdrojov do kategórií, ktoré poznajú používatelia inteligentných televízorov. V súčasnosti existuje veľmi malý počet inteligentných televízorov so službou Google TV a iba jeden hardvérový kľúč, Google Chromecast s Google TV. Keď spoločnosť Realme uvedie na trh svoju vlastnú palicu, bude vôbec prvým konkurentom produktu prvej strany spoločnosti Google.

Pokiaľ ide o samotné zariadenie, dizajn 4K Smart TV Stick od Realme je veľmi minimálny a nezdá sa, že by mal nejaké ďalšie funkcie. Pripája sa cez HDMI 2.1 a podporuje obsah 4Kp60, ako aj výstup HDR10+. Na rozdiel od väčšiny hardvérových kľúčov HDMI sa zdá, že tento používa na napájanie USB-C namiesto staršieho portu micro-USB.

Realme 4K Smart Google TV Stick má byť predstavený 13. októbra. Keďže väčšina detailov už bola zverejnená, jediné, na čo sa oplatí čakať, je jeho cena. Bohužiaľ o tom nie je veľa informácií, ale pravdepodobne to nebude stáť viac ako Chromecast od Google za 50 dolárov s Google TV, najmä ak nie je dodávaný s diaľkovým ovládačom.