Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Podpora my┼íi, nov├í aplik├ícia pre fitness …: iOS 14 – Apple pl├ínuje rozsiahle inov├ície

Podpora myši, nová aplikácia pre fitness ...: iOS 14 - Apple plánuje rozsiahle inovácie 1

─îasti k├│du iOS 14 s├║ u┼ż zn├íme, ─Źo umo┼ż┼łuje vyvodi┼ą z├ívery o pl├ínovan├Żch vlastnostiach. TECHBOOK zhrnul najd├┤le┼żitej┼íie inov├ície pre v├ís.

Preh─żad nov├Żch funkci├ş syst├ęmu iOS 14

Definujte ┼ítandardn├ę aplik├ície sami

V syst├ęme Android je to u┼ż dlho mo┼żn├ę Apple sa doteraz br├ínil: Vo─żn├Ż v├Żber ┼ítandardn├Żch aplik├íci├ş. Vlastn├ę aplik├ície spolo─Źnosti Apple sa v iPhone v┼żdy pou┼ż├şvaj├║ na ur─Źit├ę ├║─Źely. Napr├şklad odkazy na internet s├║ v prehliada─Źi Safari v┼żdy otvoren├ę, hlasov├ę povely Siri funguj├║ iba Apple- dobr├ę aplik├ície. Od za─Źiatku je na HomePod Apple Hudba k dispoz├şcii.

Ned├ívno sa syst├ęm iOS stal ─Źoraz otvorenej┼í├şm, tak┼że z App Store je teraz mo┼żn├ę na─Ź├şta┼ą a pou┼ż├şva┼ą aj kl├ívesnice tret├şch str├ín. Pri otv├íran├ş e-mailov├Żch adries sa opera─Źn├Ż syst├ęm tie┼ż p├Żta, ktor├║ aplik├íciu chcete pou┼żi┼ą. Od za─Źiatku v┼íak nie je mo┼żn├ę hlb┼íie nastavi┼ą aplik├ície tret├şch str├ín ako ┼ítandard. Bude Apple nejd├║ tak ─Ćaleko a dokonca ani nedaj├║ pou┼ż├şvate─żom mo┼żnos┼ą nastavi┼ą in├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź.

Nová aplikácia pre fitnes

iOS 14 m├┤┼że by┼ą nahlas MacRumors z├şskajte vlastn├║ fitnes aplik├íciu, ktor├í dok├í┼że sledova┼ą aktivity priamo ako Google Fit. Doposia─ż si aplik├ícia pre zdravie v iPhone vy┼żaduje cvi─Źebn├ę ├║daje z aplik├íci├ş tret├şch str├ín, ako je Nike Training Club. V interakcii s Apple Watch Aplik├ícia pre fitness mohla zhroma┼ż─Ćova┼ą presn├ę ├║daje o r├┤znych ─Źinnostiach vr├ítane joggingu, silov├ęho tr├ęningu, futbalu, tanca a jogy.

Tie┼ż zauj├şmav├ę: iPhone 2020 je podstatne v├Ą─Ź┼í├ş a znova s ÔÇőÔÇőTouch ID?

Roz┼í├şren├í podpora my┼íi

To bolo ned├ívno ozn├ímen├ę, ┼że Apple zrejme pracuje na novom kryte kl├ívesnice pre iPad Pro, do ktor├ęho by sa mala integrova┼ą touchpad. Tie┼ż klama┼ą 9to5Mac ─îasti k├│du iOS 14, ktor├ę od├┤vod┼łuj├║ predpoklad, ┼że spolo─Źnos┼ą pracuje aj na implement├ícii softv├ęru. Aj ke─Ć je u┼ż mo┼żn├ę pripoji┼ą my┼í k iPadu pomocou pomocn├şka pre zad├ívanie, cel├í vec funguje iba vo ve─żmi obmedzenej miere.

Bud├║ce gest├í my┼íi bud├║ pravdepodobne podobn├ę gest├ím v syst├ęme MacOS. Pod─ża Macrumors by mali existova┼ą aj r├┤zne symboly kurzora v z├ívislosti od toho, ─Źo sa moment├ílne deje na obrazovke.

Nov├ę funkcie iMessage

iMessage by mohol z├şska┼ą mno┼żstvo nov├Żch funkci├ş, ktor├ę s├║ u┼ż zn├íme z in├Żch komunika─Źn├Żch platforiem. Makr├íri to hl├ísia Apple pracuje na mentorskej funkcii, ktor├║ je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na odlo┼żenie ur─Źit├Żch ─żud├ş so znakom @, podobne ako WhatsApp. V bud├║cnosti by malo by┼ą mo┼żn├ę vymaza┼ą spr├ívy aj po ich odoslan├ş. Namiesto spr├ívy sa na oboch stran├ích objav├ş spr├íva o vymazan├ş. IMessage sa tie┼ż zobraz├ş, ke─Ć v skupinovom chate p├ş┼íu spr├ívu viacer├ş ─żudia.

Kedy prichádza iOS 14?

Syst├ęm iOS 14 bude pravdepodobne predstaven├Ż tento rok spolu s nov├Żm telef├│nom iPhone v septembri. Predt├Żm dostan├║ v├Żvoj├íri prv├║ verziu beta v polovici roka a o nie─Źo nesk├┤r bude spr├şstupnen├í aj verejn├í beta verzia. Kv├┤li probl├ęmom s dod├ívkami, ktor├ę sp├┤sobil ─Ź├şnsky v├Żrobca telef├│nov Foxconn kv├┤li v├şrusu kor├│ny, sa iPhone a preto iOS koncept m├┤┼że oneskori┼ą.