Podpora Mi 8 a ďalšie Xiaomi mobily…

Xiaomi neaktualizuje Mi 8

Všetkým smartphones v určitom okamihu príde ich čas a prestanú dostávať správy. So spoločnosťou Xiaomi sa to vo všeobecnosti odohralo po uplynutí štyroch rokov, ale teraz sa veci zmenili a k ​​horšiemu. Prečo to hovoríme? Pretože Osem telefónov Xiaomi tento mesiac vyčerpá aktualizácie a medzi nimi aj Mi 8.

Xiaomi odstraňuje podporu pre osem mobilov a už nebudú aktualizované nad rámec MIUI 12

Aktualizácia MIUI xiaomi

Od ďalšieho 5 septembra Niekoľkým mobilom Xiaomi po dokončení životného cyklu dôjdu nové aktualizácie. Predtým by to nebol problém, keď Xiaomi aktualizovalo svoje zariadenia až štyri roky, ale veci sa zmenili a nie práve k lepšiemu.

The 8 zariadenia, ktoré budú budúci týždeň vynechané, už svoj cyklus podľa Xiaomi dokončili, a preto sa nebude aktualizovať po MIUI 12. Ktoré sú? Zoznam smartphones je toto:

  • ja 8 Lite.
  • Moja max 3.
  • ja 8 VIEM.
  • ja 8 Pro.
  • Mi Mix 2S.
  • ja 8.
  • ja 8 Prieskumnícka edícia.
  • Môj mix 3.

Prekvapil vás niektorý zo zoznamu? Je to normálne, pretože všetky sú zariadenia z roku 2018 a majú dostatok energie na aktualizáciu. Xiaomi to však za tento prípad nepovažuje a po poslednej aktualizácii na MIUI 12 ich zruší.

Od 5 V septembri môže byť týchto osem telefónov aktualizovaných na MIUI 12, ale založených na Androide 10. Odvtedy Xiaomi neprinesie novinky do vrstvy prispôsobenia týchto zariadenía ešte menej bude aktualizovať Android na novú verziu. Môžu vykonávať menšie bezpečnostné opatrenia alebo opravy chýb, ale nič iné.

Mnohým používateľom, ktorí nepoznajú trajektóriu Xiaomi, alebo často menia mobilné telefóny, sa toto opatrenie nebude zdať až také zlé. Kto však sleduje históriu firmy a žmýka svoje telefóny, ako sa len dá, bude sa cítiť dosť zle.

Nová aktualizačná politika Xiaomi používateľov nepoteší, prehodnotia to?

Xiaomi Mi 8 neaktualizuje MIUI

Ako sme diskutovali v článku o Xiaomi, ktoré by mohlo dostať Android 11, aktualizačná politika spoločnosti je teraz trochu iná. Napríklad, Séria Mi a Mi Note aktualizuje verziu systému Android 2 krát, zatiaľ čo Redmi to urobí iba raz.

V porovnaní s niektorými mobilmi, ktoré sa nikdy neaktualizujú, táto politika nie je až taká zlá, no pravdou je, že ani zďaleka nie je zvyčajná. Historicky Xiaomi podporovalo svoje mobily až štyri rokya myslíme si, že by to tak bolo aj naďalej, ale bez Androidu.

Všetci stavili na to, že podpora MIUI bude pokračovať, no zdá sa, že touto novinkou sa potvrdzuje, že aj to sa zmení. Vyššie uvedené zariadenia boli uvedené na trh pred viac ako dvoma rokmi (alebo menej) a neexistuje žiadny skutočný argument, ktorý by odôvodňoval ukončenie podpory.

Prijme Xiaomi konečne temnú stránku a premení sa na spoločnosť podobnú tým, ktoré toľko kritizoval? Čas ukáže a my úprimne dúfame, že to tak nie je a čoskoro svoju podporu prehodnotia a udržia si ju.

V skutočnosti sa niečo podobné už stalo s Mi Mix 3 5G, keď Xiaomi uistil, že nebude dostávať aktualizácie, používatelia skočili na spoločnosť a zmenila názor.

Čo si myslíte, že sa stane?