Podpora bezdrôtového ovládača Stadia čoskoro príde do prehliadača Chrome

Podpora bezdrôtových ovládačov v prehliadači Chrome môže byť v Stadii Google čoskoro k dispozícii. Niektorí uvádzajú, že už začínajú vidieť náznak, že do prehliadača prichádza podpora bezdrôtového ovládača Stadia, aj keď oficiálne ju Google zatiaľ neodomkol.

Skorý znak podpory bezdrôtového ovládača Stadia

Ovládač Stadia mal pri použití s ​​Chromecastom Ultra bezdrôtovú podporu, ale keď sa používal s telefónmi alebo počítačmi, vyžadoval pripojenie USB-C. Mnohí zistili, že je to nepohodlné, ale to sa môže čoskoro zmeniť.

Dokumentácia k podpore od spoločnosti Google oficiálne odhaľuje, že ovládač Stadia funguje bezdrôtovo na televízore, ale jeho používanie s prehliadačom Google Chrome alebo telefónom s Androidom 10 vyžaduje pripojenie USB. Je zrejmé, že ak ovládač funguje bezdrôtovo s Chromecastom Ultra, v určitom okamihu by mala byť na iných platformách povolená podpora bezdrôtového pripojenia. PiunikaWeb poznamenáva, že ovládač Stadia má komponenty, ktoré potrebuje na bezdrôtovú prácu.

Úpravy Google poukazujú na to, že podpora bude čoskoro k dispozícii

Používateľ Reddit si v sekcii Ovládače v Stadii všimol niečo nové. Google upravil sekciu tak, aby obsahovala vyhlásenie, že podpora bezdrôtových ovládačov Stadia bude čoskoro k dispozícii, ale ovládač Stadia a niektoré ovládače tretích strán je možné stále používať v káblovom režime. Google tiež uviedol, že v určitom okamihu „v blízkej budúcnosti“ bude podporovať bezdrôtové ovládače.

Nie je jasné, kedy spoločnosť Google zavedie bezdrôtovú podporu pre ovládač Stadia, ale úprava sekcie Ovládače na platforme streamovania hier je rozhodne znakom pokroku.

Prijatie prebieha pomaly, aj keď sa vývojárom páči

Podľa PocketGamer.biz bolo nové sťahovanie aplikácie Google Stadia od jej spustenia znížené na polovicu. S odvolaním sa na údaje zo spoločnosti Sensor Tower stránka uvádza, že v novembri bola aplikácia Stadia stiahnutá 383 000 -krát. Odvtedy sa počet stiahnutí zvýšil asi o 44% na 550 000. To zahŕňa nov. 5 do 13. januára.

Napriek pomalému prijatiu Stadie sú niektorí vývojári už priaznivcami platformy. Generálny riaditeľ Tequila Works Raul Rubio pre Gamesindustry.biz povedal, že začiatky Stadie vníma podobne ako začiatky Steamu. Spoločnosť Tequila Works vytvorila exkluzívny herný systém Gylt od spoločnosti Stadia a Rubio uviedol, že na technológiu platformy na neho urobil dojem, keď spoločnosť Google oslovila jeho spoločnosť asi pred dvoma rokmi. Google nazval „veľmi dobrým partnerom“ a dodal, že má iba „veľmi dobré diela pre tím Stadia“. Rád vyvíja pre platformu Stadia, takže sa zdá pravdepodobné, že v určitom okamihu môžeme na streamovacej platforme očakávať viac hier Tequila Works.