Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Podnikatelia môžu spoločnosť Microsoft pozerať na rozhovor …

Máte doma hernú konzolu, Xbox? Je možné, že externý dodávateľ pracujúci pre technický gigant počúva rozhovor vo vašej obývacej izbe.

Po odhalení, že dodávateľ počúva súkromné ​​hovory a citlivých používateľov Skype a virtuálny asistent Cortana, ktorý Microsoft pripustil k základným doskám, teraz hovoria, že predajcovia tretích strán pracujúci pre spoločnosť tiež „počúvajú zvuk používateľov konzoly Xbox, že hovoria vo svojich domovoch, aby zlepšili funkciu hlasových príkazov na konzole“. ,

Zvuky, väčšina z nich pri hraní videohier, boli zachytené konzolou Xbox „omylom“, uviedol dodávateľ.

„Poradie konzoly Xbox sa prvýkrát objavilo ako niečo neobvyklé a potom predstavovalo asi polovicu toho, čo sme urobili predtým, ako sa stala väčšinou toho, čo sme urobili,“ hovorí jeden podnikateľ ako predtým.

Podnikatelia, ktorí pracovali na zvukových údajoch konzoly Xbox v rokoch 2014 až 2015 pred dokončením knihy v konzole 2016.

„Počúvanie pokračuje, keď sa Xbox zmení pomocou hlasových príkazov Kinect na Cortanu,“ uviedla správa v stredu.

Minulý mesiac spoločnosť Microsoft oznámila plány na odstránenie knihy z konzoly Xbox, ale konzolové hry môžu byť stále ovládané hlasovými povelmi správne. Amazon Alexa alebo Google Assistant reproduktory externe inteligentné.

Spoločnosť vo vyhlásení uviedla: „Dlho sme si boli veľmi istí, že zhromažďujeme dátový hlas na zlepšenie služieb, ktoré podporujú hlas, a že dodávatelia tieto informácie niekedy zbierajú.“

Minulý týždeň spoločnosť Microsoft uznala, že externí podnikatelia počúvali hlasové hovory Skype a virtuálny asistent Cortana.

„Aktualizovali sme naše pravidlá ochrany osobných údajov a často kladené otázky týkajúce sa produktov, aby sme ich objasnili a budeme naďalej skúmať nové príležitosti na zlepšenie,“ uviedla spoločnosť.

V aktualizovaných zásadách ochrany osobných údajov sa uvádza, že ľudské recenzie sa používajú na pomoc pri zostavovaní, vyškolení a zlepšení presnosti ich systému umelej inteligencie (AI).

Microsoft odišiel ako Google, Apple, Amazon a Facebook tí, ktorí sú na lavičke, aby umožnili externým dodávateľom počúvať hovor od používateľa.

AppleGoogle rovnako Amazon Nedávno prerušené preskúmania ľudských zvukových záznamov používateľmi po tom, čo správy naznačili, že spoločnosť použila externého dodávateľa na počúvanie hlasových záznamov používateľa.

zatiaľ čo Apple na oneskorenie programu, ktorý umožňuje vášmu virtuálnemu asistentovi Siri „počúvať používateľské záznamy na„ kontrolu kvality “, Google prestane počúvať a kopírovať Google Assistant nahrávanie v Európe.