Podľa údajov spoločnosti Google boli TikTok a DEATH v roku 2020 najvyhľadávanejšími výrazmi na svete

2020 JE rok ako žiadny iný a naše trendy vo vyhľadávaní Google dokonale odrážajú šialenstvo posledných 12 mesiacov.

Globálne údaje zverejnené vyhľadávacím gigantom odhaľujú, že „smrť“ a „TikTok“ patrili v tomto roku k najobľúbenejším výrazom, ktoré vyhľadávajú Netizens.

Údaje minulý týždeň zostavil do praktickej infografiky používateľ Reddit Roshaan Khan.

Keďže svet bola spustošená pandémiou Covid-19, tento rok sa stali populárnymi pojmami „koronavírus“, „vakcína“, „maska“ a „nezamestnanosť“.

A v reakcii na to, že sa náš pracovný a spoločenský život digitalizuje počas národných uzávierok, aplikácia videochatu Zoom vzbudila veľký záujem o vyhľadávanie.

Svet však nelovil len pre správy súvisiace s ochorením Covid-19.

Novembrové prezidentské voľby v USA si získali veľkú pozornosť. Kandidáti Joe Biden a Donald Trump sa dostali na prvé miesta rebríčka Google.

Pozornosť sveta upútala aj tragická smrť basketbalovej legendy Kobeho Bryanta v januári pri havárii helikoptéry.

Spoločnosť Google vydáva v decembri každoročný trend roka vo vyhľadávaní, ktorý ponúka prehľad o tom, čo svet chcel vedieť počas predchádzajúcich 12 mesiacov.

Na vytvorenie svojej infografiky si Roshaan stiahol skládku údajov spoločnosti Google a zorganizoval ju pomocou špeciálneho vizualizačného softvéru.

Roshaan uviedol, že svoju grafiku zameral na 10 najlepších všeobecných hľadaných výrazov, ako aj na najlepšie výrazy pre spravodajské udalosti a ľudí.

„Chcel som, aby táto vizualizácia nielenže odrážala top termíny, ale aby predstavovala aj rok 2020,“ povedal pre BoredPanda.

„Tieto tri kategórie môžu pôsobiť ako impulz kultúry.“

Zo všetkých hľadaných výrazov, ktoré obsahuje, boli „smrť“ a „TikTok“ najobľúbenejšie počas celého roka.

TikTok balansoval na hranici zákazu v USA na veľkú časť roku 2020, pričom viac ako 1Na Covid-19 tento rok zomrelo .7 miliónov ľudí na celom svete.

Spojte tých, ktorí majú vysokú popularitu od spoločnosti TikTok a sériu úmrtí známych osobností, a nie je žiadnym prekvapením, že sa tieto výrazy dostali na prvé miesto v rebríčku hitparád.

Roshaan so sídlom v Indii dodal, že dúfa, že jeho grafika „zachytila ​​udalosti, ktoré definovali rok“.

V blogovom príspevku, ktorý oznamuje trendy roka vo vyhľadávaní, Google vyzdvihol pandémiu koronavírusu a hnutie Black Lives Matter ako najvýznamnejšie hľadané výrazy v tomto roku.

Vyhľadávací gigant označil rok 2020 za „rok, keď sa svet pýta„ prečo? “

„Aj keď bol„ koronavírus “celosvetovo top trendom, pýtali sme sa aj otázky typu„ prečo sa nazýva covid-19? “ a „prečo je duševné zdravie dôležité?“ viac ako kedykoľvek predtým, “napísal vyhľadávací gigant.

„Hľadali sme spôsoby, ako si navzájom pomôcť, napríklad hľadali sme spôsob, ako podporiť dôležitých pracovníkov v prvej línii COVID-19 alebo ako pomôcť ľuďom postihnutým lesnými požiarmi v Austrálii alebo devastáciou v Bejrúte.

„Pri pohľade do roku 2021 vieme jednu vec s istotou: Budeme pokračovať v hľadaní.“

Tik Tok „čarodejnica“ tvrdí, že pomarančový „zázračný“ liek prináša pocit chuti potom, čo bol zasiahnutý Covidom

V ďalších správach sa začiatkom tohto mesiaca služby Google vypli offline a došlo k významnému globálnemu výpadku.

Vyhľadávací gigant teraz dokáže identifikovať pieseň, ktorá vám utkvela v hlave, a to tak, že analyzuje váš hukot alebo píšťalku.

A Snapchat konečne umožní používateľom pridávať hudbu do svojich záberov pohybom, ktorý im umožní konkurovať TikTok a Instagram Kotúče.

Čo si myslíte o tohtoročných trendoch Googlu? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu