Podcast for Comics, zdroj, ktor├Ż n├ím umo┼ż┼łuje ich lep┼íie spozna┼ą

U┼ż nieko─żko rokov doch├ídza k rozmachom v telev├şznych rel├íci├ích. Niektor├ş prehliadneme, in├ş chceme vedie┼ą trochu viac. S pomocou rozhlasov├Żch programov producenti poskytuj├║ viac inform├íci├ş o akcii, filmovan├ş a ich pocitoch. A to v┼íetko pre div├íkov n├ís prehlbuje viac v hist├│rii.

Hovoria, ┼że na to, aby si n├í┼í mozog pam├Ątal ─Źoko─żvek, mus├şme sa trochu nad┼íi┼ą. Uvo─ż┼łuje reakciu v amygdale, ─Źo je oblas┼ą mozgu, ktor├í je zodpovedn├í za em├│cie a ktor├í je spojen├í s hippocampom, ktor├Ż je zodpovedn├Ż za pam├Ą┼ą.

Fenom├ęn s├ęrie

Audiovizu├ílna ponuka, ktor├║ m├íme k dispoz├şcii, je po dlh├║ dobu ve─żk├í. Fenom├ęn s├ęrie sa nato─żko roz┼í├şril, ┼że ve─żk├ę produk─Źn├ę spolo─Źnosti st├íle viac investuj├║ do tohto typu telev├şzneho form├ítu a investuj├║ ve─żk├ę sumy pe┼łaz├ş. Verejnosti sa to p├í─Źi a spolo─Źnosti to vedia.

Ponuka a dopyt. Preto mnoho hviezd, ktor├ę sa predt├Żm venovali v├Żlu─Źne filmu, teraz pracuje v tomto form├íte. Dnes je celkom be┼żn├ę vidie┼ą v telev├şznych seri├íloch sl├ívnych hercov alebo po─Ź├║va┼ą soundtracky prest├ş┼żnych skladate─żov.

V tomto r├Żchlo sa rozv├şjaj├║com z├ívode na dosiahnutie najlep┼í├şch v├Żsledkov spolo─Źnosti investuj├║ do nov├ęho n├ístroja: roz┼í├şri┼ą obsah za obrazovky, V skuto─Źnosti sa to v┼żdy robilo s filmami alebo telev├şznymi programami. Najsl├ívnej┼íie postavy sa objavili na plag├ítoch, tematick├Żch parkoch, hra─Źk├ích, dokonca aj na soch├ích alebo fig├║rach, aby mohli komunikova┼ą s div├íkmi. A v tomto riadku nahr├ívanie podcastov,

Zvuk na po┼żiadanie nie je pozadu

Rovnako ako streamingov├ę platformy umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom zvoli┼ą si ─Źas, okamih a dokonca aj audiovizu├ílny obsah, ktor├Ż chc├║ konzumova┼ą, rozhlasov├ę programy sa vyv├şjali s touto filozofiou slu┼żby ÔÇ×na po┼żiadanieÔÇť. S internetom je to mo┼żn├ę. Obsah je ulo┼żen├Ż na serveri v sieti a publikum m├í pr├şstup a m├┤┼że si vybra┼ą, ─Źo uvid├ş alebo po─Źuje. Futbalov├Ż z├ípas, telev├şzny program, rozhovor, dokument alebo takmer ak├Żko─żvek obsah si dnes m├┤┼żete vychutna┼ą oneskorene bez prem├Ż┼í─żania. V├Żhody technol├│gie.

pod─ża nov├í ┼ít├║dia in┼ítit├║tu Reuters Institute, v ktorej je v ─Źl├ínku na t├║to t├ęmu zahrnut├Ż ─Źasopis El Pa├şs, 40% ┼ípanielskych pou┼ż├şvate─żov internetu po─Ź├║va podcasty, Niektor├ę d├┤le┼żit├ę inform├ície, ktor├ę sa net├Żkaj├║ v├Żhradne n├írodnej panor├ímy. V Spojen├Żch ┼ít├ítoch americk├Żch je po─Źet ─żud├ş, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ podcast, ─Źasto 144 mili├│nov Spr├íva o nekone─Źnom vyt├í─Źan├ş 2019, ktor├║ vykonal audit spolo─Źnosti Edison Research a technologick├í spolo─Źnos┼ą Triton Digital.

Vzh─żadom na tieto ├║daje o publiku niektor├ę produk─Źn├ę spolo─Źnosti pou┼żili ÔÇ×┼ąahÔÇť. Ako? Rozba─żte obsah kapitol prostredn├şctvom zvuku.

V rade smrti a ─Ćal┼íie pr├şklady s├ęri├ş, ktor├ę ho vyu┼żili

V ┼ápanielsku sme sa s n├şm stretli v zn├ímej telev├şznej fikcii V rade smrti Movistar +, ktor├Ż rozpr├íva pr├şbeh Pabla Ibara, bol ods├║den├Ż na smr┼ą za ├║dajn├║ vra┼żdu, o ktorej nie je zn├íme, ─Źi sa dopustil. D├┤kazy, ktor├ę ho obvinili a viedli k v├Ązeniu, boli nejasn├ę nahr├ívky, ktor├ę n├ís poz├Żvaj├║, aby sme zv├í┼żili, ak├ę pozit├şvne je d├┤verova┼ą technol├│gii. T├şm sa rozhodol roz┼í├şri┼ą t├║to str├ínku na p├Ą┼ą zvukov├Żch in┼ítal├íci├ş so svedectvom samotn├ęho Pabla Ibara a jeho pr├şbuzn├Żch. ÔÇ×Pr├şrodn├í invest├şciaÔÇť uzatv├íra Miriam Lagoa, ved├║ci platformy spolo─Źnosti Transmedia: ÔÇ×Je to o pr├şbehu rozv├şjaj├║com sa mimo kapitol.ÔÇť

Podcast for Comics, zdroj, ktor├Ż n├ím umo┼ż┼łuje ich lep┼íie spozna┼ą 1

Aj ke─Ć t├íto s├ęria nebola prv├í, ktor├í ju pou┼żila. U┼ż v roku 2005 mala zn├íma s├ęria straten├Żch filmov vlastn├Ż ofici├ílny rozhlasov├Ż program vyr├íban├Ż sie┼ąou ABC. Mnoho ─Ćal┼í├şch uspelo. Niekedy tie┼ż povedzte ot├ízky, ktor├ę sa po─Źas nahr├ívania v├Żslovne nezobrazuj├║, Ako je tomu v pr├şpade ┼ípanielskeho filmu ÔÇ×El Ministerio del TiempoÔÇť, kde nieko─żko podcastov s├║vis├ş s dobrodru┼żstvom pre┼ż├şvan├Żm mimo obrazovku post├ív, ktor├ę hrali Hugo Silva a Rodolfo Sancho.

Posseded, Vikingovia, Dobr├ę miesto, Z├íkon a poriadok: jednotka ┼ípeci├ílnej trestnej ─Źinnosti, clo alebo Peaky Blinders Maj├║ tie┼ż vlastn├Ż r├ídiov├Ż priestor.

Podcast s rozhovormi a ─Ćal┼í├şmi dopl┼łuj├║cimi inform├íciami

IN koruna, tretiu sez├│nu sprev├ídza rozhovor medzi moder├ítorkou Edith Bowman a scen├íristkou seri├ílu Peterom Morganom a ─Źas┼ąou t├şmu. V ─îernobyle moderuje moder├ítor Peter Sagal tvorca s├ęrie Craig Mazin.

Dva podobn├ę pr├şpady s├║ s├ęria bitka a Cudzinec, V prvom rade zodpovedn├í osoba, Ronald D. Moore; a po druh├ę, dvaja v├Żznamn├ş producenti komentuj├║ tieto kapitoly a sleduj├║ ich.

Zauj├şmav├ę inform├ície prinajmen┼íom pre milovn├şkov danej s├ęrie s anekdotami, zvedavos┼ąami a in├Żmi inform├íciami, ktor├ę, ak nie, nemusia vedie┼ą.

Audio form├ít dobre dop─║┼ła telev├şzne fikcie, Nielen preto, ┼że sa vyv├şja r├┤zne ─Źasti mozgu, rovnako ako ─Ź├ştanie. Ale pre fan├║┼íikov aj pre zvedav├Żch, dozvedie┼ą sa viac o tom, ako sa to stalo, ─Źo sa zam├Ż┼í─ża, ak├ę s├║ pocity z pr├íce alebo ─Ćal┼íieho projektu, priznania boli vyhraden├ę pre telev├şzne rozhovory a roz┼í├şren├ę verzie filmov. Teraz sa pou┼ż├şva ─Źoraz viac.

Stalo sa v├ím niekedy, ┼że jedna vec nepritiahla va┼íu pozornos┼ą a postupne ste sa zauj├şmali a mali radi viac? Alebo po pre─Ź├ştan├ş niektor├Żch inform├íci├ş alebo po vypo─Źut├ş koment├íra ste za─Źali pri┼ąahova┼ą va┼íu pozornos┼ą?

To je tie┼ż to, ─Źo je podcast v s├ęrii. Umo┼ż┼łuj├║ tie┼ż fan├║┼íikom dozvedie┼ą sa viac o postav├ích a sprisaha┼ą ich a lep┼íie ich porozumie┼ą.

Nov├ę n├ístroje, ktor├ę n├ím umo┼ż┼łuj├║ ponori┼ą sa do ka┼żd├ęho pr├şbehu a pre┼żi┼ą ich trochu viac.