Poco uv├ídza na trh POCO X2 4 Febru├íra! Vyzer├í to, ┼że Redemeded Redmi K30 je hor├║ci.

Do konca roku 2019 sme sa zozn├ímili s ponukou Huawei P40, ktor├║ vydala spolo─Źnos┼ą OnLeaks. Ale telef├│n sme nevideli ve─żmi podrobne. Dnes m├íme viac pon├║k, ktor├ę poskytuj├║ nieko─żko vizu├ílnych detailov o telef├│ne a tie┼ż n├ím trochu hovoria o pripravovanom kamerovom syst├ęme Huawei P40, ktor├Ż by mal by┼ą uveden├Ż na trh v marci 2020.

Ako vid├şte na obr├ízku vy┼í┼íie, Huawei P40 m├í ploch├║ obrazovku. V ─żavom hornom rohu obrazovky sa v┼íak nach├ídzaj├║ k├║sky v tvare pilulky, ktor├ę bud├║ ma┼ą dvojit├ę predn├ę fotoapar├íty pre selfie. Predn├í ─Źas┼ą telef├│nu sa jav├ş ako minim├ílna. Chrb├ít m├í v┼íak nieko─żko zauj├şmav├Żch prvkov.

Na zadnej strane modelu Huawei P40 je trojit├í in┼ítal├ícia kamery. A vo fotoapar├íte vid├şme zna─Źku Leica Optics. V tejto pravouhlej kamerovej jednotke s├║ zvislo nastaven├ę tri kamery. Na jednotke kamery a napravo od kamier je dvojfarebn├Ż povrch, LED blesk a zna─Źka Leica. Kamerov├í jednotka modelu Huawei P40 vyzer├í ve─żmi podobne ako jednotka, ktor├í bola ned├ívno uveden├í na trh Galaxy S10 Lite. Zd├í sa teda, ┼że v roku 2020 bud├║ obd─║┼żnikov├ę kamerov├ę jednotky ve─żmi popul├írne.

Zadn├í strana telef├│nu je ve─żmi ┼ít├Żlov├í, preto┼że neobsahuje skener odtla─Źkov prstov. D├í sa predpoklada┼ą, ┼że telef├│n sa dod├íva so sn├şma─Źom odtla─Źkov prstov.

Na pravom okraji telef├│nu je vyp├şna─Ź a zvukov├Ż ovl├ída─Ź. ─Żav├Ż okraj telef├│nu v┼íak e┼íte nebol odhalen├Ż, ─Źo m├┤┼że obsahova┼ą z├ísobn├şk na SIM kartu. V spodnej ─Źasti telef├│nu je okrem portu USB-C k dispoz├şcii aj sie┼ą reproduktorov na nab├şjanie a prenos ├║dajov, ale nie je tu konektor pre sl├║chadl├í!

Pokia─ż ide o konfigur├íciu kamery, v┼íetko, ─Źo vieme, je to, ┼że Huawei P40 bude ma┼ą prim├írny senzor, ultra┼íirok├Ż senzor a sn├şma─Ź ToF. V s├║─Źasnosti nie s├║ zn├íme ┼żiadne podrobnosti o ┼ípecifik├íci├ích t├Żchto kamier. Hovor├ş sa v┼íak, ┼że model Huawei P40 Pro prich├ídza so zadnou ─Źas┼ąou Quad Camera setup a pre tento telef├│n s├║ niektor├ę z ├║dajn├Żch ┼ípecifik├íci├ş k dispoz├şcii na webe. Spo─Źiatku sa tvrdilo, ┼że Huawei P40 Pro pr├şde s 64-megapixlov├Żm prim├írnym fotoapar├ítom, ale teraz, pod─ża posledn├Żch spr├ív, telef├│n pr├şde s 52-megapixlov├Żm prim├írnym fotoapar├ítom.