Po zmiznutí v roku 2017 sa Mapy Google vracajú do systému WatchOS

Apple hodinky Google Maps

Mapy Google sú jednou z najlepších aplikácií GPS na prezeranie a navigáciu máp v systéme Android a o tom nepochybujeme. Avšak používatelia Apple mali trochu trpkú skúsenosť s Mapami. Nie kvôli poruche, ale preto Apple a Google mali medzi sebou nejaké problémy.

Od roku 2017 nebolo možné nainštalovať Mapy Apple Watcha keď bol vydaný iOS 6 Apple prestali predinštalovať Mapy vo vašom operačnom systéme. Niektoré dobré správy však práve prišli, pretože Mapy Google sa vracajú na Apple Watch po 3 rokov.

Mapy Google sa vracajú na Apple Watch, ale obmedzeným spôsobom

hodinky google maps

Po viac ako 3 rokov bez toho, aby si to mohol užiť v Apple Watch, Apple a zdá sa, že Google zdvihol bielu vlajku s Mapami. Ďalej môžete znova nainštalovať Mapy Google do svojho zariadenia Apple Watch obľúbené, ale pozor, nie je to úplná aplikácia.

Verzia Máp Google pre Apple Watch bude to ako “mini” aplikácia ktorá sa zameria najmä na miesta, ktoré sú vám známe. Čo to znamená? Hneď na začiatku vám poskytne iba pokyny, ako sa dostať domov, do práce, na vysokú školu a na iné miesta, ktoré často navštevujete.

Nemusíte sa však báť navigovať na iné miesta, len si ich teraz budete musieť najskôr vyhľadať v mobile. Po spustení prehliadky ju môžete odoslať na svoj Apple Watch a sledujte s ním trasu.

Nie je to najpohodlnejšia možnosť, ale je to lepšie ako nič, nie? Sťahovanie Google Maps z WatchOS App Store ešte nie je k dispozícii, ale príde v najbližších týždňoch.

Mapy Google sa teraz integrujú s Apple CarPlay

google maps apple carplay

Áno, nová aplikácia Mapy pre Apple Watch bude obmedzená, ale nie všetko je zlé, pretože štandardná aplikácia dostane niečo skvelé. Vďaka iOS 13.4 teraz Apple CarPlay môže mať aplikácie tretích strán na vašej doske.

Google to chce využiť a začať odovzdávať svoje aplikácie na automobilovú platformu Apple Y Aký lepší spôsob ako to urobiť pomocou Máp? Odteraz môžete používať Mapy Google v CarPlay bez problémov a nielen Apple Mapy.

Budete môcť navigovať a robiť všetko, čo robíte na svojom iPhone normálne s Google Maps, ale môžete rozdeliť obrazovku. V jednej polovici teda vidíte indikácie GPS, zatiaľ čo v druhej ovládate hudbu, kalendár a iné.

fantastické, nie? My v Androidphoria sa z tejto správy veľmi tešíme, pretože hoci milujeme Android, fakt, že aplikácie Google sa na iOS stále presadzujú, je skvelá vec. Mimochodom, teraz si môžete vytvoriť svoju vlastnú komunitu na Google Maps v štýle Twitter, Vedel si?