Po spätnom napätí používateľa Amazon Hovorí, že túto jar vráti šifrovanie zariadeniam Fire OS

Možno ste to už počuli Amazon zakáže možnosť šifrovania softvéru v najnovšej verzii systému Fire OS so systémom Android pre systém Android Kindle Značková séria tabliet. (Toto nie je nové – Fire OS 5 sa od minulého roku rozvinula na rôzne tablety.) A ak si o tom prečítate správy nie je Android Police, pravdepodobne tiež viete, že v súčasnosti nejde o najväčší príbeh šifrovania. Po spotrebiteľskej vôle po Apple-FBI prípad šifrovania, Engadget správy Amazon hovorí, že v najbližšej väčšej aktualizácii vráti šifrovanie softvéru.

Zákazníci mohli mať čo povedať o strate šifrovacích schopností, a to aj bez toho, že by medzi nimi došlo k rozhorčeniu verejnosti Apple a FBI nad prípadom San Bernardino pre iPhone. Keďže však tento príbeh v posledných týždňoch prevládal v správach o technológiách a politikách, odpoveď bola viac-menej nevyhnutná. (Za zmienku stojí Amazon pripojil sa k niekoľkým iným technologickým spoločnostiam vrátane spoločnosti Google, Facebook, a Microsoft, stručne amicus Applepozícia proti FBI.) Šifrovanie a Amazon- označený tablet pravdepodobne nie je taký dôležitý ako smartphone, pokiaľ ide o osobnú bezpečnosť, ale je stále príjemné mať ho, najmä ak ukladáte citlivé informácie alebo k nim pristupujete Amazon hardware.

Amazon šifrovanie odstránilo, pretože podľa jeho analytických údajov ho nikto nepoužíval. Konkrétne podrobnosti o tom, kedy príde ďalšia aktualizácia systému Fire OS, však neprišli Amazon hovorí, že to bude „na jar“.

Skúste postupovať