Po PlayStation a FacebookSpoločnosť Microsoft ruší svoju účasť na konferencii Game Developers Conference 2020…

Xbox Series X - správy, dátum vydania, zberatelia a ďalšie

Microsoft (tiež) ruší svoju prítomnosť na konferencii GDC 2020

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli, že PlayStation a Facebook (Oculus) sa rozhodli zrušiť svoju prítomnosť na konferencii Game Developers Conference 2020 v San Franciscu … chyba koronavírusu. Ešte nedávno to bol Kojima Productions (Death Stranding), ktorý zase zrušil svoj príchod na túto udalosť. Microsoft sa dnes (Xbox) vzdáva …

Po starostlivom zvážení usmernení svetových zdravotníckych orgánov a príliš opatrnom postupovaní sme sa ťažko rozhodli odstúpiť od účasti na konferencii Game Developers Conference 2020 San Francisco. Zdravie a bezpečnosť hráčov, vývojárov, zamestnancov a našich partnerov na celom svete je našou najvyššou prioritou. Najmä preto, že svet pozná rastúce riziká pre verejné zdravie súvisiace s koronavírusmi vysvetľuje spoločnosť Microsoft na svojom oficiálnom blogu.

Spoločnosť Microsoft uvádza, že ponúkne udalosť iba digitálny od 16. do 18. marca predstaviť rôzne herné stretnutia a ďalšie zážitky online. Po zrušení svetového kongresu pre mobilné zariadenia začiatkom februára môže koronavírus (alebo COVID-19) v roku 2020 otriasať rukavicovými priemyselnými projektmi.

E3 2020 Zmeny

ESA

E3 2020 už čoskoro?

Ak už na konferencii Game Developers Conference 2020 už má svoj podiel neprítomný, PAX East 2020, ktorý sa koná tento víkend, skutočne videl, že na tomto veľmi obľúbenom stretnutí hráčov sa ich účasť na veľkom počte významných hráčov zruší. Je zrejmé, že už niekoľko hodín začínajú niektorí ľudia veľmi vážne pochybovať o tom, že E3 sa bude konať budúci jún, ak má epidémia pokračovať … Pamätajme, že spoločnosť Sony už na začiatku roka naznačila svoju vôľu neboli prítomní počas E3 2020.

Čo sa týka napr Facebook už potvrdil zrušenie svojej udalosti F8, ktorá je naplánovaná na 5 budúci máj, opäť kvôli koronavírusu … Teraz bude zrejmé, či bude koronavírus vhodný aj pre výkonnú E3… Odpovedzte o niekoľko týždňov.