Po Netflixe YouTube, Prime Video tiež zníži kvalitu vysielania v Európe

Po Netflixe YouTube, Prime Video tiež zníži kvalitu vysielania v Európe 1

Nasledujte kroky Netflixa YouTube, Amazon Teraz tiež oznámila, že spomalí bitové rýchlosti pre divákov Prime Video v Európe. Spoločnosť tvrdí, že je dôležité, aby sa počas tejto epidémie riadne riadili internetové a komunikačné služby, aby sa zabezpečilo, že domácnosti nebudú postihnuté.

Netflix bol prvou vysielacou službou, ktorá znížila dátový tok streamovaného obsahu pre používateľov v EÚ. Tvrdila, že toto zníženie by viedlo k 25% zníženiu sieťového prenosu. Nasledoval to YouTube Ktorý dočasne streamuje obsah v kvalite SD ako štandard pre európskych používateľov.

Spodok je Amazon Vyhlásenie hovorcu k tomuto rozhodnutiu:

„Spoločnosť Prime Video spolupracuje s miestnymi orgánmi a poskytovateľmi internetových služieb podľa potreby, aby pomohla zmierniť všetky preťaženia siete, a to aj v Európe, kde sme už začali s úsilím o zníženie prenosových rýchlostí a zároveň si udržali vysokú kvalitu streamovania pre našich zákazníkov.“

Spôsob, ako znížiť bitovú rýchlosť toku, pochádzajú zo všetkých hlavných služieb po tom, čo Výbor pre vnútorný trh Európskej únie Thierry Bretton zdôraznil potrebu znížiť dopravné zápchy v regióne prechodom na tok SD. Hoci v Európskej únii došlo k značnému zvýšeniu internetového prenosu na internete, žiadny z poskytovateľov internetových služieb sa nesťažuje na nadmerné zaťaženie svojich sietí. Toto preventívne opatrenie od všetkých hlavných vysielacích služieb však teraz poskytne ďalší priestor pre dopravné cesty a zabezpečí, že pripojenie k internetu nebude nijako ovplyvnené.