PLNÉ PRESKÚMANIE: Chyba INICIALIZÁCIE SESSION 3 FAILED in Windows 10


 • Je mimoriadne dôležité sťahovať Windows aktualizácie na zabránenie výskytu chýb BSoD. Skontrolujte tiež, či sú všetky ovládače aktuálne.
 • Ak nemáte prístup Windows 10 Z dôvodu chyby SESSION3_INITIALIZATION_FAILED môžete vykonať kontrolu chkdsk a overiť svoj pevný disk. Nebojte sa, nižšie uvádzame pokyny.
 • Nie je náhoda, že máme špeciálnu časť venovanú riešeniu chýb BSoD. Označte ho pre budúce použitie.
 • Myslíte si, že existujú zrelí ľudia, ktorí nevideli? Windows 10 chýb? Je to veľmi nepravdepodobné, takže si pozrite našu Windows 10 chýb Hub pre usporiadanie a sprievodcov.

Modrá obrazovka chýb smrti sa zrúti Windows 10 a pred reštartovaním počítača sa zobrazí chybová správa, napríklad SESSION3_INITIALIZATION_FAILED.

Tieto typy chýb môžu byť spôsobené chybným hardvérom a keďže tieto chyby môžu byť dosť problematické, dnes vám ukážeme, ako opraviť chybu SESSION3_INITIALIZATION_FAILED.

Ako môžem opraviť chybu BSoD SESSION3 INITIALIZATION FAILED?

Obsah:

 1. aktualizovať Windows 10
 2. Spustite kontrolu chkdsk
 3. Aktualizujte ovládače
 4. Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD
 5. Spustite skenovanie SFC
 6. Spustiť DISM
 7. Vymeňte smss.exe
 8. Skontrolujte, či DVD nie je fyzicky poškodený
 9. Skontrolujte jednotku DVD
 10. Skontrolujte problémy s hardvérom

Riešenie: INICIALIZÁCIA ZASADNUTIA 3 ZLYHALO Windows 10 chyba

riešenie 1 – Aktualizácia Windows 10

aktualizovať Windows 10 je rozhodujúce, ak chcete, aby bol váš systém bez chýb a stabilný. Určitý hardvér alebo softvér môžu mať problémy s programom Windows 10, čo môže spôsobiť chyby BSoD, ako napríklad SESSION3_INITIALIZATION_FAILED. ak

a použitie Windows Aktualizácia stiahne najnovšie vylepšenia zabezpečenia a veľa opráv chýb. Tieto opravy chýb sú navrhnuté tak, aby vyriešili problémy s nekompatibilitou s určitým hardvérom alebo softvérom, preto je nevyhnutné sťahovať Windows aktualizácie na zabránenie výskytu chýb BSoD.

riešenie 2 – Spustite kontrolu chkdsk

Niekedy sa môžu vyskytnúť chyby BSoD, ako SESSION3_INITIALIZATION_FAILED, v dôsledku poškodených súborov na pevnom disku a ak chcete tento problém odstrániť, musíte pevný disk skontrolovať pomocou príkazu chkdsk. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. lis Windows Kľúč + X otvorte ponuku Advanced User Menu a vyberte položku Príkazový riadok (administrátor),
  príkazového riadku-admin
 2. Po spustení príkazového riadka zadajte chkdsk / f / r C: a stlačte Prihláste sa Upozorňujeme, že túto kontrolu budete musieť vykonať pre všetky oblasti pevného disku, ktoré máte, takže písmeno C nahraďte písmenom, ktoré sa zhoduje s oblasťou pevného disku.
  chkdsk-cmd

Za zmienku stojí, že nebudete môcť skenovať jednotku C priamo Windows 10, takže po výzve príkazového riadka reštartujte počítač. Keď sa počítač znova spustí, zariadenie chkdsk automaticky vyhľadá chyby na vašej jednotke C.

Ak nemáte prístup Windows 10 Kvôli chybe SESSION3_INITIALIZATION_FAILED môžete vykonať analýzu chkdsk podľa týchto krokov:

 1. Keď sa počítač spustí, reštartujte počítač. Predtým, ako budete môcť spustiť automatické opravy, budete ju musieť niekoľkokrát reštartovať.
 2. vybrať Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Príkazový riadok,
 3. Po spustení príkazového riadka zadajte chkdsk / f / r C: vykonať skenovanie. Tento krok opakujte pre všetky oddiely na pevnom disku a nezabudnite nahradiť písmeno C písmenom.

riešenie 3 – Aktualizujte ovládače

Ovládače sú kľúčovou súčasťou každého operačného systému, ako umožňujú Windows rozpoznať a používať váš hardvér. Ak je určitý ovládač poškodený alebo nekompatibilný s Windows 10, ktoré môžu spôsobiť chybu BSoD, napríklad SESSION3_INITIALIZATION_FAILED. ja

Ak chcete tieto chyby opraviť, odporúčame vám aktualizovať ovládače. Môžete tak urobiť priamo zo Správcu zariadení vykonaním týchto krokov:

 1. lis Windows Kľúč + X a vyberte Správca zariadení z ponuky
  Správca zariadenia
 2. Po otvorení Správcu zariadení vyhľadajte ovládač, ktorý chcete aktualizovať, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz Aktualizujte softvér ovládača,
  update-driver-softvér
 3. vybrať Automaticky vyhľadajte aktualizovaný softvér ovládača, Windows 10 teraz stiahne a nainštaluje najlepší ovládač pre vaše zariadenie.
  browser-my-for-ovládač-softvér
 4. Tieto kroky zopakujte pre všetky ovládače, ktoré chcete aktualizovať.

Niektorí používatelia tvrdia, že je lepšie stiahnuť ovládače manuálne, pretože Správca zariadení nenájde vždy najnovšie ovládače pre váš hardvér. Ak chcete ovládače prevziať manuálne, jednoducho navštívte webovú lokalitu výrobcu hardvéru, vyhľadajte svoje zariadenie a stiahnite najnovšie ovládače.

Nezabudnite si stiahnuť a aktualizovať ovládače pre všetky hlavné hardvérové ​​komponenty.

Aktualizujte ovládače automaticky

Vyhľadávanie ovládačov samostatne môže byť časovo náročné. Preto vám odporúčame použiť nástroj, ktorý to robí automaticky. Používanie automatického aktualizátora ovládačov vám ušetrí problémy s ručným vyhľadávaním ovládačov a systém vždy aktualizuje pomocou najnovších ovládačov.

Aplikácia Tweakbit Driver Updater (schválená spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus) vám pomôže automaticky aktualizovať ovládače a zabrániť poškodeniu vášho počítača spôsobenému inštaláciou nesprávnych verzií ovládačov. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie.

Tu je stručný návod, ako ho používať:

 1. Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBitštartovacie okno ovládača aktualizácie
 2. Po inštalácii program automaticky začne vyhľadávať zastarané ovládače v počítači. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je čakať na dokončenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete správu o všetkých problémových ovládačoch nájdených na vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden radič súčasne, kliknite na odkaz Aktualizovať radič vedľa názvu radiča. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo Aktualizovať všetko dole a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.
  Plná automatická aktualizácia
  Poznámka: Niektoré ovládače musia byť nainštalované v niekoľkých krokoch, takže budete musieť niekoľkokrát stlačiť tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

riešenie 4 – Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD

Ak žiadne z vyššie uvedených riešení nevyriešilo problémy, skúsme to Windows Vstavaný nástroj na riešenie problémov 10. Tento nástroj môže riešiť rôzne systémové problémy vrátane problémov s BSOD.

Tu je návod, ako spustiť Windows 10 vstavaných nástrojov na riešenie problémov:

 1. Otvorte Konfiguračná aplikácia A choďte na Aktualizácia a bezpečnosť oddiel.
 2. vybrať Riešenie problémov z ponuky vľavo.
 3. vybrať BSOD na pravej table a kliknite na tlačidlo Spustite nástroj na riešenie problémov,SESSION3 FAILED INICIALIZATION Windows 10 chyba
 4. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a dokončite riešenie problémov.

riešenie 5 – Spustite skenovanie SFC

Ďalšou vecou, ​​ktorú sa pokúsime, je spustiť skenovanie SFC. Kontrola systémových súborov je nástroj príkazového riadku, ktorý prehľadáva všetky systémové súbory na možné problémy. Takže ak je poškodený systémový súbor príčinou chyby SESSION3_INITIALIZATION_FAILED, skenovanie SFC to pravdepodobne vyrieši.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Prejdite na Hľadať, napíšte cmd a otvorte Príkazový riadok ako správca.
 2. Zadajte nasledujúci riadok a stlačte kláves Enter: sfc / scannowSESSION3 FAILED INICIALIZATION Windows 10 chyba
 3. Počkajte na dokončenie skenovania (bude to chvíľu trvať)
 4. Ak je to možné, nástroj problém automaticky vyrieši.
 5. Teraz zatvorte príkazový riadok a reštartujte počítač.

riešenie 6 – Spustite DISM

Tretím nástrojom na riešenie problémov, ktorý tu budeme používať, je DISM. Služba Deployment Image Management and Service (DISM), ako napovedá názov, znova nasmeruje obraz systému a na ceste vyrieši potenciálne problémy. Preto je tiež možné vyriešiť chybu SESSION3_INITIALIZATION_FAILED.

Prevedieme vás štandardom a postupom pomocou inštalačného média uvedeného nižšie:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na položku Štart a otvorte príkazový riadok (správca).
 2. Vložte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
   • DISM / Online / Čistenie obrazu / RestoreHealthSESSION3 FAILED INICIALIZATION Windows 10 chyba
 3. Počkajte, kým sa skenovanie nedokončí.
 4. Reštartujte počítač a skúste aktualizovať znova.
 • S Windows inštalačné médiá
 1. Vložte svoj Windows inštalačné médiá
 2. Pravým tlačidlom myši kliknite na ponuku Štart az ponuky vyberte príkazový riadok (správca).
 3. Na príkazový riadok zadajte nasledujúce príkazy a po každom stlačte kláves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzený prístup
 5. Nezabudnite zmeniť a X hodnota s písmenom jednotky pripojeným pomocou Windows 10 inštalácia.
 6. Po dokončení postupu reštartujte počítač.

riešenie 7 – Vymeňte smss.exe

Podľa používateľov môže poškodený súbor smss.exe niekedy spôsobiť chybu BSOD SESSION3_INITIALIZATION_FAILED BSOD a na jej opravu musíte tento súbor nahradiť. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Keď sa počítač spustí, niekoľkokrát reštartujte počítač. Tým by sa malo začať s automatickou opravou.
 2. vybrať Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Príkazový riadok,
 3. Po spustení príkazového riadka zadajte nasledujúce riadky a po každom riadku stlačte kláves Enter:
  • C:
  • kompaktné disky windows/ system32 /
  • kópia c: windowssystem32dllcachesmss.exe
 4. Prípadne môžete použiť kópia c: windowsServicePackFilesi386smss.exe namiesto posledného riadku
 5. Prihláste sa výkon na príkazovom riadku vypnite a reštartujte počítač.

riešenie 8 – Skontrolujte, či DVD nie je poškodený

Pri pokuse o inštaláciu používatelia hlásili chybu SESSION3_INITIALIZATION_FAILED Windows 10 z DVD a podľa nich bol problém poškodený DVD disk. Ak inštalujete Windows 10 z DVD, uistite sa, že DVD nemá škrabance.

Namiesto použitia DVD je na inštaláciu vždy lepšie použiť jednotku USB flash Windows 10. Ľahko si môžete vytvoriť zavádzaciu jednotku USB pomocou Windows 10 pomocou nástroja na vytváranie médií. Upozorňujeme, že rovnaká chyba sa môže vyskytnúť aj v prípade, že na inštaláciu používate jednotku USB Flash Windows 10)

Zrejme poškodený ISO Obrázok môže tento problém vytvoriť, takže ho neprerušujte Windows 10 ISO download.

riešenie 9 – Skontrolujte jednotku DVD

Ak inštalujete Windows 10 z DVD, uistite sa, že vaša DVD mechanika funguje správne. Používatelia nahlásili, že chybná jednotka DVD môže obísť proces inštalácie a poskytnúť vám SESSION3_INITIALIZATION_FAILED BSoD, takže sa uistite, že jednotka DVD nie je chybná. ja

n Ak je jednotka DVD poškodená, môžete ju nainštalovať Windows 10 z jednotky USB Flash.

Riešenie 10: skontrolujte hardvérové ​​problémy

SESSION3_INITIALIZATION_FAILED Chyba BSoD môže byť spôsobená chybným hardvérom, najmä RAM, takže sa uistite, že vaša RAM funguje správne. Na kontrolu pamäte RAM môžete použiť nástroje ako MemTest86 +.

Túto chybu môže spôsobiť okrem pamäte RAM takmer každá iná súčasť hardvéru, preto skontrolujte aj ďalšie dôležité súčasti, ako je vaša základná doska, pevný disk, grafická karta atď.

Chyba SESSION3_INITIALIZATION_FAILED môže byť spôsobená poškodenými súbormi alebo problémami s hardvérom, ale túto chybu môžete ľahko vyriešiť pomocou jedného z našich riešení.

Často kladené otázky: Prečítajte si viac o Chyba INICIALIZÁCIE SESSION3

 • Čo je chyba SITION3 INITIALIZATION FAILED?

Chyba SESSION3 INITIALIZATION FAILED je chyba BSoD, ktorú je možné spustiť z mnohých dôvodov. Najbežnejším dôvodom je však problém s hardvérom. Táto konkrétna chyba BSoD môže byť tiež spôsobená problémom s jednotkou DVD alebo diskom.

 • Ako môžem opraviť chybu SESSION3 INITIALIZATION FAILED?

Najprv aktualizujte Windows 10 a jeho ovládače, spustite skenovanie chkdsk, spustite nástroj BSOD Troubleshooter, nahraďte súbor smss.exe, skontrolujte fyzické disky DVD, skontrolujte jednotku DVD, skontrolujte hardvérové ​​problémy

 • Môže počítač bežať bez pamäte RAM?

Krátka odpoveď znie nie. Nie je možné, aby počítač bežal bez pamäte RAM. Bez pamäte RAM sa váš systém BIOS nemôže spustiť stlačením tlačidla napájania na počítači.

Z editora Poznámok: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v septembri 2018 a odvtedy bol obnovený a aktualizovaný v apríli 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.