PLNÉ PREHĽAD: KERNEL STACK INPAGE_ERROR dňa Windows 10


 • Mnoho chýb BSoD je spôsobených problémami s hardvérom a softvérom. Ak určitý hardvér alebo softvér nie je úplne kompatibilný s Windows 10, čo môže spôsobiť chybu, ako je KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR.
 • Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť výskytu týchto chýb, je aktualizácia operačného systému a stiahnutie najnovších opráv. Mnoho opráv zlepšuje bezpečnosť systému a opravuje veľa problémov s hardvérom a softvérom, takže si ich sťahujte tak často, ako len môžete.
 • Ak narazíte na chybu BSoD, nemusíte sa obávať. Prejdite na naše riešenie problémov s BSoD Hub pretože tam určite nájdete riešenie.
 • Windows 10 chýb sa vyskytuje pomerne často, ale vieme presne, čo robiť. Všetky naše príručky a riešenia nájdete na webe Windows 10 sekcií chýb.

Chyby BSoD, ako KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR, môžu byť veľkým problémom, pretože zlyhajú. Windows 10 a reštartujte počítač. Tieto chyby môžu byť problematické, preto vám dnes ukážeme, ako opraviť chybu KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR.

Ako opravím chybu BSOD KERNEL PAGE ERROR BSOD?

Obsah:

 1. aktualizovať Windows 10
 2. Aktualizujte ovládače
 3. Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD
 4. Spustite skenovanie SFC
 5. Spustiť DISM
 6. Skontrolujte pevný disk
 7. Skontrolujte / odinštalujte antivírusový program
 8. Zmeňte režim pevného disku z AHCI na ATA
 9. Skontrolujte hardvér

Oprava – CHYBA VSTUPU KERNEL BATTERY Windows 10 chyba

riešenie 1 – Aktualizácia Windows 10

Mnoho modrých obrazoviek úmrtí je spôsobených problémami s hardvérom a softvérom. Napríklad, ak určitý hardvér alebo softvér nie je úplne kompatibilný s Windows 10, čo môže spôsobiť chybu BSoD, napríklad KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR.

Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť výskytu týchto chýb, je použitie Windows Aktualizujte a stiahnite najnovšie opravy. Mnoho z týchto opráv zvyšuje bezpečnosť systému, ale zároveň opravuje veľa problémov s hardvérom a softvérom, takže ich musíte sťahovať čo najčastejšie.

riešenie 2 – Aktualizujte ovládače

Byť schopný Windows 10 Na rozpoznanie a používanie určitého hardvéru je dôležité, aby ste ovládače udržiavali v aktuálnom stave.

Aktualizácia ovládačov to zaisťuje Windows 10 dokáže rozpoznať a úspešne používať určitý hardvér, a ak je ovládač zastaraný, poškodený alebo jednoducho nekompatibilný Windows 10, zobrazí sa chyba BSoD KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR a váš počítač sa reštartuje.

Aby ste predišli takýmto problémom, je dôležité, aby ste všetky ovládače aktualizovali a môžete to urobiť priamo zo Správcu zariadení pomocou nasledujúcich krokov:

 1. lis Windows Kľúč + X otvorí ponuku pokročilých používateľov. vybrať Správca zariadení zo zoznamu.
  Správca zariadenia
 2. Po spustení Správcu zariadení vyhľadajte zariadenie, ktoré chcete aktualizovať, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte Aktualizujte softvér ovládača z ponuky
  update-driver-softvér
 3. Teraz vyberte Automaticky vyhľadajte aktualizovaný softvér ovládača a odísť Windows 10 nájsť a nainštalovať najlepší ovládač pre vaše zariadenie.
  browser-my-for-ovládač-softvér
 4. Tieto kroky zopakujte pre všetky zariadenia, ktoré chcete aktualizovať.

Aktualizácia ovládačov prostredníctvom Správcu zariadení je jednoduchá a priama, ale nemusí byť najlepším riešením. Podľa používateľov Správca zariadení niekedy nemôže nájsť a stiahnuť najnovšie ovládače, takže ak chcete používať najnovšie ovládače, možno ich budete musieť stiahnuť ručne.

Manuálne sťahovanie ovládačov je pomerne jednoduché, a preto stačí navštíviť webovú stránku výrobcu hardvéru, vyhľadať zariadenie a stiahnuť najnovšie ovládače. Upozorňujeme, že budete musieť nájsť a stiahnuť ovládače pre všetky hlavné hardvérové ​​komponenty.

Aktualizujte ovládače automaticky

Vyhľadávanie ovládačov samostatne môže byť časovo náročné. Preto vám odporúčame použiť nástroj, ktorý to robí automaticky. Používanie automatického aktualizátora ovládačov vám ušetrí problémy s ručným vyhľadávaním ovládačov a systém vždy aktualizuje pomocou najnovších ovládačov.

Aplikácia Tweakbit Driver Updater (schválená spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus) vám pomôže automaticky aktualizovať ovládače a zabrániť poškodeniu vášho počítača spôsobenému inštaláciou nesprávnych verzií ovládačov. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie.

Tu je stručný návod, ako ho používať:

 1. Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBitštartovacie okno ovládača aktualizácie
 2. Po inštalácii program automaticky začne vyhľadávať zastarané ovládače v počítači. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je čakať na dokončenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete správu o všetkých problémových ovládačoch nájdených na vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden radič súčasne, kliknite na odkaz Aktualizovať radič vedľa názvu radiča. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo Aktualizovať všetko dole a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.
  Plná automatická aktualizácia
  Poznámka: Niektoré ovládače je potrebné nainštalovať vo viacerých krokoch, takže budete musieť opakovane stláčať tlačidlo Aktualizovať, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

riešenie 3 – Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD

Ak aktualizácia systému a ovládačov problém nevyrieši, vyskúšajte Windows 10 Integrovaný nástroj na riešenie problémov: Tento nástroj vám pomôže vyriešiť všetky druhy problémov vrátane problémov s BSOD, ako napríklad chyba KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR.

Tu je návod, ako spustiť nástroj na riešenie problémov s BSOD Windows 10:

 1. Otvorte Konfiguračná aplikácia A choďte na Aktualizácia a bezpečnosť oddiel.
 2. vybrať Riešenie problémov z ponuky vľavo.
 3. vybrať BSOD na pravej table a kliknite na tlačidlo Spustite nástroj na riešenie problémov,CHYBA VSTUPU KERNEL BATTERY Windows 10 chyba
 4. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a dokončite riešenie problémov.

riešenie 4 – Spustite skenovanie SFC

Ďalším nástrojom na riešenie problémov, ktorý budeme testovať, je skenovanie SFC. Tento nástroj prehľadá počítač pomocou príkazového riadka a hľadá možné problémy. Ak je možné riešenie, skenovanie SFC ho vyrieši automaticky.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo ponuky Štart a otvorte príkazový riadok (správca).
 2. Zadajte nasledujúci riadok a stlačte kláves Enter: sfc / scannowCHYBA VSTUPU KERNEL BATTERY Windows 10 chyba
 3. Počkajte, kým proces neskončí (môže to chvíľu trvať).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte príkazový riadok a reštartujte počítač.

riešenie 5 – Spustite DISM

Ďalším nástrojom na riešenie problémov s príkazovým riadkom je Nástroj na správu a údržbu obrazu nasadenia. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch však úplne premiestni obraz systému, čo môže viesť k rôznym problémom. Zahrnutie (pravdepodobne) chyby KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR.

Prevedieme vás štandardom a postupom pomocou inštalačného média uvedeného nižšie:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na položku Štart a otvorte príkazový riadok (správca).
 2. Vložte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
   • DISM / Online / Čistenie obrazu / RestoreHealthCHYBA VSTUPU KERNEL BATTERY Windows 10 chyba
 3. Počkajte, kým sa skenovanie nedokončí.
 4. Reštartujte počítač a skúste aktualizovať znova.
 • S Windows inštalačné médiá
 1. Vložte svoj Windows inštalačné médiá
 2. Pravým tlačidlom myši kliknite na ponuku Štart az ponuky vyberte príkazový riadok (správca).
 3. Na príkazový riadok zadajte nasledujúce príkazy a po každom stlačte kláves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzený prístup
 5. Nezabudnite zmeniť a X hodnota s písmenom jednotky pripojeným pomocou Windows 10 inštalácia.
 6. Po dokončení postupu reštartujte počítač.

riešenie 6 – Skontrolujte pevný disk

Problémy s BSOD sú bežné, keď sa na pevnom disku vyskytne niečo zlé. Preto skontrolujeme, či váš pevný disk neobsahuje možné problémy. Ak to chcete urobiť, musíte spustiť príkaz chkdsk, ktorý prehľadá všetky vaše oddiely a ak je to možné, vyrieši všetky možné problémy.

Tu je postup, ako skontrolovať pevný disk Windows 10:

 1. Zadajte Pokročilý štart (Reštartujte počítač a držte stlačený kláves Shift.)
 2. zvoliť Riešenie problémov> Rozšírené možnosti,
 3. vybrať Príkazový riadok zo zoznamu možností.
 4. Po zobrazení príkazového riadka zadajte nasledujúce riadky a po každom riadku stlačte Enter, aby ste ho spustili:
  • bootrec.exe / rebuildbcdCHYBA VSTUPU KERNEL BATTERY Windows 10 chyba
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektorí používatelia tiež naznačujú, že musíte spustiť viac chkdsk príkazy. Na spustenie týchto príkazov musíte poznať písmená jednotiek pre všetky oddiely na pevnom disku. Na príkazovom riadku musíte zadať nasledujúce (ale nezabudnite použiť písmená, ktoré zodpovedajú oddielom na vašom pevnom disku v počítači):
  • chkdsk / r c:CHYBA VSTUPU KERNEL BATTERY Windows 10 chyba
  • Chkdsk / rd:

  Toto je len náš príklad, takže nezabudnite, že musíte spustiť príkaz chkdsk pre každý oddiel na pevnom disku, ktorý máte.

 6. Reštartujte počítač a skontrolujte, či sa problém vyriešil.

riešenie 7 – Overte / odinštalujte antivírusový program

Niektorý softvér môže tiež spôsobovať chybu KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR BSOD. Tento problém môže niekedy spôsobovať antivírusový softvér, preto ho odporúčame odstrániť úplne.

Na úplné odstránenie antivírusového programu sa odporúča použiť vyhradený nástroj na odstránenie. Mnoho bezpečnostných spoločností ponúka tieto nástroje pre svoj softvér a môžete si ich zadarmo stiahnuť.

Za zmienku stojí, že určitý antivírusový softvér nefunguje dobre, napríklad Kaspersky a Malwarebytes. Podľa používateľov sa chyba KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR objaví pri pokuse o vykonanie vírusovej kontroly pomocou Malwarebytes.

Na vyriešenie tohto problému je dôležité, aby ste spoločnosť Kaspersky pridali do zoznamu výnimiek v Malwarebytes a potom by ste mali opraviť chybu BSoD.

riešenie 8 – Zmeňte režim pevného disku z AHCI na ATA

Podľa používateľov môže byť chyba KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR BSoD spôsobená, ak váš režim pevného disku nie je správne nakonfigurovaný. Používatelia hlásili zmenu režimu pevného disku z AHCI na ATA Táto chyba pre nich bola opravená, aby ste si to mohli vyskúšať.

Ak chcete zmeniť režim pevného disku, musíte vstúpiť do systému BIOS a zmeniť toto nastavenie. Ak chcete získať podrobné pokyny, ako to urobiť, dôrazne vám odporúčame podrobnejšie pokyny vyhľadať v príručke k základnej doske.

riešenie 9 – Skontrolujte hardvér

Niekoľko používateľov uviedlo, že chyba KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR bola spôsobená hardvérovým problémom, ktorý súvisí hlavne s pevným diskom.

Ak chcete tento problém vyriešiť, skontrolujte, či váš port SATA funguje správne. Používatelia uviedli, že po pripojení pevného disku k inému portu SATA na svojej základnej doske bola chyba úplne vyriešená.

Skontrolujte tiež, či nie sú uvoľnené spojenia. Túto chybu možno zjavne spôsobiť, ak napájací kábel nie je správne pripojený k pevnému disku, preto by ste mali skontrolovať, či je napájací kábel pevne pripojený k pevnému disku.

Túto chybu môže spôsobiť okrem napájacieho kábla niekedy aj chybný kábel SATA a používatelia hlásili, že problém bol odstránený po výmene kábla SATA.

Je potrebné spomenúť, že túto chybu môže spôsobiť takmer akýkoľvek iný hardvérový komponent, preto najskôr skontrolujte svoju pamäť RAM, pretože takéto chyby je bežným vinníkom. Ak chcete skontrolovať svoju RAM, mali by ste testovať moduly RAM jeden po druhom, kým nenájdete ten, ktorý je chybný.

Okrem toho môžete tiež použiť MemTest86 + na vykonanie podrobnej analýzy vašej RAM. Ak vaša RAM funguje správne, skontrolujte všetky ostatné hardvérové ​​komponenty.

KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR je často spôsobený malými problémami s hardvérom, ako je napríklad uvoľnený kábel, ale skôr ako začnete s kontrolou hardvéru, vyskúšajte niektoré ďalšie riešenia v tomto článku.

Najčastejšie otázky: Prečítajte si viac informácií o KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR

 • Čo je CHYBA VSTUPU KERNEL PILE INPUT?

CHYBA KERNEL STACK INPAGE ERROR je chyba BSoD, ktorá môže byť spôsobená mnohými rôznymi problémami s hardvérom a ovládačmi vrátane vášho antivírusového softvéru alebo nekompatibilného softvéru.

 • Ako môžem opraviť chybu KERNELOVEJ BATÉRIE PAGE?

aktualizovať Windows 10 a jeho ovládače najskôr, potom spustite Poradca pri riešení problémov s BSOD. Ak sa tým problém nevyriešil, spustite skenovanie SFC a DISM a skontrolujte pevný disk. Skontrolujte a odinštalujte antivírusový program, pretože by mohol spôsobiť tento problém. Ďalej zmeňte režim pevného disku z AHCI na ATA a potom skontrolujte hardvér. Túto chybu môže spôsobiť aj uvoľnený kábel.

 • Má každý proces svoj vlastný zásobník jadier?

Áno, každý proces má zásobník jadier. Každý proces musí mať samostatné miesto, ktoré obsahuje jeho uloženú množinu záznamov, takže každý proces potrebuje tiež svoj vlastný zásobník jadra, ktorý bude fungovať ako jeho spúšťací zásobník, keď beží v jadre.

Z editora Poznámok: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v septembri 2018 a odvtedy bol obnovený a aktualizovaný v apríli 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.