Plesk WordPress Toolkit: Stru─Źn├Ż a ├║pln├Ż sprievodca

Plesk WordPress Toolkit: Stru─Źn├Ż a ├║pln├Ż sprievodca 1

WordPress je neuverite─żne neuverite─żn├Ż a m├í nieko─żko v├Żhod, ktor├ę od syst├ęmu na spr├ívu obsahu (CMS) nem├┤┼żete o─Źak├íva┼ą. Spravova┼ą v┼íetko vo WordPress je ve─żmi ─żahk├ę, od nov├ęho blogu a┼ż po publikovanie spr├ív. Preto je tak popul├írny na mnoh├Żch r├┤znych kan├íloch. Navy┼íe, v─Ćaka ─żahko pou┼żite─żn├Żm z├ísuvn├Żm modulom a n├ístrojom s├║ k dispoz├şcii ─Ćal┼íie funkcie pre ka┼żd├║ oblas┼ą.

Pokia─ż ide o spustenie WordPress na va┼íich webov├Żch str├ínkach, m├íte nieko─żko mo┼żnost├ş. Spravovan├ę hostingov├ę spolo─Źnosti, ako je WP Engine, u─żah─Źuj├║ pr├ícu a in┼ítaluj├║ WordPress za v├ís. Ale pre t├Żch, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ zdie─żan├Ż hosting, maj├║ zvy─Źajne mo┼żnos┼ą cPanel, Ubuntu alebo Plesk.

Plesk je ovl├ídac├ş panel webhostingu, ktor├Ż je mo┼żn├ę nain┼ítalova┼ą na servery Linux a Windows, Ak pou┼ż├şvate Media Temple VPS, mo┼żno ste to u┼ż predt├Żm videli. M├┤┼żete ho v┼íak tie┼ż nain┼ítalova┼ą a pou┼żi┼ą na ─żah┼íiu spr├ívu in┼ítal├íci├ş WordPress na svojom vlastnom serveri.

Plesk 17 WordPress Toolkit je roz┼í├şrenie Plesk na prid├ívanie r├┤znych funkci├ş WordPress. Je to u┼żito─Źn├í (a ─żahk├í) vo─żba na jednoduch├║ spr├ívu t├ęm, doplnkov, zabezpe─Źenia, aktualiz├íci├ş a ─Ćal┼í├şch mo┼żnost├ş.

Plesk WordPress Toolkit

Plesk je kompletn├í, v┼íestrann├í a bezpe─Źn├í sada n├ístrojov WordPress, ktor├í poskytuje jedin├Ż informa─Źn├Ż panel na jednoduch├ę spravovanie viacer├Żch in┼ítanci├ş WordPress. S Pleskom je ve─żmi ─żahk├ę otestova┼ą nov├ę doplnky, funkcie a n├ípady na dizajn v obmedzenom prostred├ş a a┼ż potom ich zverejni┼ą na svojej webovej str├ínke. Na to nepotrebujete ─Ćal┼íie doplnky ani samostatn├ę servery: s├║prava n├ístrojov WordPress na Plesku spravuje v┼íetko.

Na odstr├ínenie ─Źasti zlo┼żitosti spr├ívy webov├Żch str├ínok WordPress m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj s├║pravu n├ístrojov WordPress. Pr├şprava, klonovanie, synchroniz├ícia, aktualiz├ícia, migr├ícia a ─Ćal┼íie zlo┼żit├ę ├║lohy – je to jednoduch├ę jedin├Żm kliknut├şm.

WordPress Plesk Toolkit

Sada n├ístrojov WordPress poskytuje jedin├ę administrat├şvne rozhranie na jednoduch├║ in┼ítal├íciu (in┼ítal├ítor jedn├Żm kliknut├şm), konfigur├íciu a spr├ívu programu WordPress. Mus├şte nain┼ítalova┼ą roz┼í├şrenie WordPress Toolkit na Plesk a m├┤┼żete s n├şm za─Źa┼ą pracova┼ą.

WordPress Toolkit vy┼żaduje Plesk (samozrejme), ako aj verziu servera PHP 5,3 alebo vy┼í┼íie. Ak v├í┼í server st├íle pou┼ż├şva ni┼ż┼íie uveden├║ verziu PHP, budete musie┼ą prida┼ą vlastn├Ż ovl├ída─Ź PHP. Aby ste to aktivovali, mus├şte zada┼ą cestu k bin├írnemu k├│du PHP a zmeni┼ą podpis pomocou s├║pravy n├ístrojov WordPress na vlastn├Ż ovl├ída─Ź PHP.

Okrem toho je sada n├ístrojov WordPress Toolkit pre vlastn├şkov vydan├ş Plesk Web Host a Plesk Web Pro zadarmo. Pou┼ż├şvatelia Plesk Web Admin dostan├║ in├║ verziu SE s men┼í├şm po─Źtom funkci├ş.

Teraz sa pozrime, ako m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą program WordPress Toolkit v Plesku.

Inštalácia programu WordPress pomocou programu Plesk

Najprv sa mus├şte prihl├ísi┼ą do svojho panela Plesk. Odtia─ż by ste mali ma┼ą k dispoz├şcii nasleduj├║ce mo┼żnosti in┼ítal├ície:

 • Webov├ę str├ínky a dom├ęny> WordPress> In┼ítalova┼ą
 • Aplik├ície> WordPress> In┼ítalova┼ą
 • Podpis> WordPress> In┼ítalova┼ą
 • Nain┼ítalujte program WordPress s programom Plesk

  klikni na Webov├ę str├ínky a dom├ęny a v pravom hornom rohu panela Plesk sa zobraz├ş ikona WordPress. klikni na Ikona WordPress a kliknite na tla─Źidlo OK In┼ítal├ícia na PC nain┼ítalova┼ą WordPress na panel Plesk.

  Spravujte inštalácie WordPress

  Po ├║spe┼ínej in┼ítal├ícii programu WordPress s programom Plesk (alebo importom webovej str├ínky prostredn├şctvom syst├ęmu Windows) Webov├ę str├ínky a dom├ęny> WordPress> Import), ─Ćal┼í├şm krokom je pr├şstup na panel n├ístrojov WordPress Toolkit, aby ste z├şskali ┼íirok├Ż preh─żad o lokalit├ích WordPress spusten├Żch na serveri. Na tejto hlavnej str├ínke m├┤┼żete r├Żchlo zobrazi┼ą v┼íetky svoje in┼ítal├ície.

  Medzi kartami, zoznamami alebo blokmi m├┤┼żete ─żahko prep├şna┼ą pod─ża svojich vizu├ílnych preferenci├ş.

  Spravujte inštalácie WordPress na Plesku

  od tej doby Inform├ície a n├ístroje Karta karty bude ma┼ą pr├şstup k ovl├ídac├şm prvkom a n├ístrojom va┼íej webovej str├ínky. Pomocou p├ík m├┤┼żete r├Żchlo vypn├║┼ą indexovanie vyh─żad├ívacieho n├ístroja, povoli┼ą re┼żim ├║dr┼żby a ladenia, povoli┼ą ukladanie do pam├Ąte cache alebo obmedzi┼ą pr├şstup verejnosti povolen├şm ochrany heslom.

  N├íjdete tu aj r├Żchle odkazy na synchroniz├íciu, klonovanie, spr├ívu s├║borov a z├ílohovanie / obnovenie s├║borov.

  Tip: pou┼żite Clone r├Żchlo aktivova┼ą pr├şpravn├ę miesto pre v├í┼í testovac├ş ├║─Źel.

  Spravujte doplnky WordPress

  V─Ćaka n├ístroju WordPress Toolkit na Plesku je jednoduch├í aj spr├íva doplnkov. Doplnky m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą, aktivova┼ą a odstr├íni┼ą z ovl├ídacieho panela.

  Spravujte doplnky WordPress na Plesku

  Nainštalujte doplnky

  Existuj├║ dve mo┼żnosti in┼ítal├ície doplnkov. Pridajte doplnok na konkr├ętny web, prejdite na: WordPress> karta Pluginy pre web> In┼ítalova┼ą

  Alebo ak chcete nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok na v┼íetky svoje weby WordPress, prejdite na v┼íeobecnej┼í├ş: WordPress> Pluginy> In┼ítalova┼ą

  V oboch pr├şpadoch kliknite na ikonu vyh─żad├ívania a vyh─żadajte doplnok. V predvolenom nastaven├ş sa pri in┼ítal├ícii doplnku pomocou n├ístroja WordPress Toolkit automaticky aktivuje.

  M├┤┼żete tie┼ż nahra┼ą doplnok tretej strany (napr├şklad ten, ktor├Ż ste si k├║pili od CodeCanyon alebo nov├ę roz┼í├şrenie WooCommerce). Sta─Ź├ş ├şs┼ą na: WordPress> Doplnky> Na─Ź├ştavanie doplnkov

  Potom vyberte s├║bor zip doplnku a kliknite na mo┼żnos┼ą Nahra┼ą. Ak chcete nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok, prejdite na: WordPress> Doplnky

  Kliknut├şm nain┼ítalujte nov├Ż doplnok a vyberte weby WordPress, do ktor├Żch ho chcete prida┼ą.

  Odstr├í┼łte doplnky

  M├┤┼żete si v┼íak vybra┼ą ─żubovo─żn├Ż doplnok, ktor├Ż chcete odstr├íni┼ą z WordPress, kliknut├şm na ikonu Odstr├íni┼ą ho odstr├ínite z vybranej in┼ítal├ície.

  Teraz vyberte in┼ítal├íciu WordPress, ktor├║ chcete aktivova┼ą a deaktivova┼ą v┼íetky nain┼ítalovan├ę doplnky.

  idem do Spr├íva servera> WordPress> Pluginy a vyberte doplnok, ktor├Ż chcete povoli┼ą alebo zak├íza┼ą.

  Spr├íva t├ęm WordPress

  S programom Plesk je ve─żmi ─żahk├ę prida┼ą, odstr├íni┼ą, aktivova┼ą alebo deaktivova┼ą ak├║ko─żvek t├ęmu WordPress.

  Spravujte t├ęmy WordPress na Plesku

  In┼ítalova┼ą t├ęmy

  go WordPress> karta T├ęmy> In┼ítalova┼ą prida┼ą nov├║ t├ęmu. Pomocou vyh─żad├ívania vyh─żadajte t├ęmu a za─Źiarknite pol├ş─Źko pri t├ęme, ktor├║ chcete prida┼ą.

  Rovnako ako v pr├şpade doplnkov, m├┤┼żete prida┼ą rovnak├║ t├ęmu do v┼íetk├Żch in┼ítanci├ş WP alebo prida┼ą konkr├ętnu t├ęmu do jednej konkr├ętnej in┼ítancie (alebo viacer├Żch). Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte klikn├║┼ą na rozba─żovaciu ponuku a vybra┼ą in┼ítancie, ktor├ę chcete prida┼ą alebo odstr├íni┼ą t├ęmu.

  Pridajte t├ęmy WordPress na Plesk

  Okrem toho m├┤┼żete tie┼ż ─żahko aktualizova┼ą ak├ęko─żvek WordPress> T├ęmy Jazyk. Sta─Ź├ş si vybra┼ą t├ęmu, ktor├ę chcete aktualizova┼ą pre svoje in┼ítal├ície (aj ke─Ć v┼żdy odpor├║─Źame aktualiz├íciu kv├┤li bezpe─Źnosti; ak na prisp├┤sobenie pou┼ż├şvate detsk├║ t├ęmu WordPress, nebojte sa).

  Zabezpe─Źenie WordPress

  Na svojom webe m├┤┼żete vykona┼ą bezpe─Źnostn├║ kontrolu pomocou Plesk WordPress Toolkit. Uvid├şte, ─Źi s├║ v┼íetky s├║bory / readme.html / pr├ízdne. M├┤┼żete tie┼ż ─żahko zmeni┼ą nastavenia zabezpe─Źenia a zobrazi┼ą stav zabezpe─Źenia. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte prejs┼ą do st─║pca S v sekcii Webov├ę str├ínky a dom├ęna> WordPress,

  Plesk WordPress Security

  Kliknut├şm na odkaz ÔÇ×Skontrolova┼ą zabezpe─ŹenieÔÇť zobraz├şte stav v┼íetk├Żch va┼íich in┼ítal├íci├ş WordPress. Za─Źiarknite pol├ş─Źka pre vylep┼íenie zabezpe─Źenia, ktor├ę chcete vykona┼ą, a kliknite na tla─Źidlo Zabezpe─Źi┼ą.

  Kontrola zabezpe─Źenia Plesk WordPress

  T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete drasticky zn├ş┼żi┼ą ┼íance niekoho vst├║pi┼ą na va┼íe str├ínky a zaisti┼ą tak najvy┼í┼íiu bezpe─Źnos┼ą str├ínok WordPress.

  Obnov zálohu

  Spolu s celkovou bezpe─Źnos┼ąou str├ínky WordPress sa d├í na z├ílohovanie va┼íich str├ínok pou┼żi┼ą aj s├║bor n├ístrojov WordPress na Plesku.

  Plesk Toolkit pre WordPress u─żah─Źuje vytv├íranie pl├ínovan├Żch z├íloh pre v├í┼í web. Postupujte pod─ża t├Żchto pokynov a overte, ─Źi ste aktualizovali svoje ├║daje, aby ste ich mohli obnovi┼ą z miesta, kde je to mo┼żn├ę, v pr├şpade potreby:

 • Najprv sa prihl├íste na informa─Źn├Ż panel Plesk
 • Ciele prekliknutia
 • Potom kliknite na Spravova┼ą dom├ęnu alebo Spravova┼ą hosting
 • Teraz kliknite na str├ínky a dom├ęny
 • Kliknite na Spr├ívcu z├ílohovania
 • Kliknite na polo┼żku Napl├ínovan├ę nastavenia z├ílohovania
 • Spr├ívca z├ílohy Plesk

  Tu si m├┤┼żete vybra┼ą svoje mo┼żnosti v nastaveniach z├ílohovania, medzi ktor├ę patr├ş pridanie predpony k n├ízvu z├ílohy, v├Żber viaczlo┼żkovej z├ílohy, umiestnenie ├║lo┼żiska a nastavenie limitu z├ílohy (po─Źet k├│pi├ş z├ílohy) na serveri. M├┤┼żete dokonca nastavi┼ą upozornenie na upozornenie.

  Ak p├┤jdete na kalend├ír V tejto ─Źasti m├┤┼żete tie┼ż aktivova┼ą a automatizova┼ą svoju ├║lohu z├ílohovania. Vyberte frekvenciu z├ílohovania pre svoj web a pravidelne z├ílohujte pre svoj web. Sta─Ź├ş si vybra┼ą ─Źas na spustenie z├ílohovania a ulo┼żenie procesu.

  Upravte globálne nastavenia

  Kone─Źne o Glob├ílna konfigur├ícia M├┤┼żete nakonfigurova┼ą svoju str├ínku ├║dr┼żby a predvolen├║ predponu subdom├ęny na klonovanie, ─Źo v├ím umo┼żn├ş zmeni┼ą adresu URL do─Źasnej webovej str├ínky.

  Globálne nastavenia Plesk

  záver

  Manu├ílna spr├íva str├ínok WordPress m├┤┼że by┼ą dos┼ą zlo┼żit├í. V├Żkonn├Ż dashboard, ako je Plesk, u─żah─Źuje a pomocou WordPress Toolkit na Plesk m├┤┼żete spravova┼ą v┼íetky svoje str├ínky z jedin├ęho dashboardu.

  ─îi u┼ż ste agent├║ra, ktor├í hos┼ąuje viac klientskych str├ínok alebo v├í┼íniv├Ż spisovate─ż s blogom v ka┼żdom v├Żklenku, n├ístroj WordPress Toolkit na Plesku je jednou z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş na spr├ívu v┼íetk├Żch va┼íich str├ínok. Pracujte inteligentnej┼íie a u┼ż dlh┼íie a efekt├şvne spravujte svoje str├ínky WordPress bez ak├Żchko─żvek probl├ęmov.

  ─îo si mysl├şte o WordPress Toolkit na Plesku? Alebo m├íte nejak├ę ot├ízky, ako za─Źa┼ą s t├Żmto? Zanechajte n├ím koment├ír ni┼ż┼íie!