Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Plazmov├Ż mobil KDE s otvoren├Żm zdrojom prid├íva nov├ę aplik├ície a vylep┼íenia

Plazmov├Ż mobil KDE s otvoren├Żm zdrojom prid├íva nov├ę aplik├ície a vylep┼íenia 1

─Źas┼ą z hardv├ęrov├Żch ┼ípecifik├íci├ş a v├Żkonu syst├ęmu Windows 7 smartphones, pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhrania tie┼ż zohr├ívaj├║ v├Żznamn├║ ├║lohu pri z├şskavan├ş pozornosti pou┼ż├şvate─żov. Preto je pre mobiln├ę platformy nevyhnutn├ę, aby viac pracovali na vizu├ílnej str├ínke softv├ęru.

Plasma Mobile je jeden tak├Ż softv├ęrov├Ż syst├ęm, ktor├Ż podporuje open-source aplik├ície na vrchole Linuxu, ako aj na mobiln├Żch platform├ích Android. Aj ke─Ć sa st├íle vyv├şja, ned├ívne zmeny prid├ívaj├║ hlavn├ę nov├ę funkcie a vylep┼íenia aplik├íci├ş.

KDE je u┼ż jednou z najlep┼í├şch komun├şt, ktor├í vytv├íra desktopov├ę prostredia pre Linux distrib├║cie. Aby bolo mo┼żn├ę konkr├ętne s├║┼ąa┼żi┼ą s Androidom, KDE m├í samostatn├║ vetvu, Plasma Mobile, ktor├í stavia plne vybaven├Ż softv├ęr pre smartf├│ny so syst├ęmom Linux.

Prid├ívanie nov├Żch aplik├íci├ş

KDE zaviedla nov├║ kalkula─Źkov├║ aplik├íciu Kalk s modern├Żm dizajnom a funkciami. Kalk je st├íle vo v├Żvoji, preto┼że je vidli─Źkou kalkula─Źky Liri.

Kalkula─Źka kalkKalkula─Źka kalk

─Äal┼í├şm doplnkom s├║ odborn├şci, ktor├ş sa v├Ą─Ź┼íinou z├║─Źast┼łuj├║ na konferen─Źn├Żch rozhovoroch. Kongress je nov├í aplik├ícia, pomocou ktorej m├┤┼żete prid├íva┼ą a zobrazova┼ą inform├ície o konferenci├ích s filtrami, ako s├║ denn├ę zobrazenia a kateg├│rie rozhovorov.

Zlep┼íenie r├┤znych z├íkladn├Żch aplik├íci├ş

Predvolen├í aplik├ícia tie┼ż prij├şma r├┤zne opravy ch├Żb, ako je napr├şklad nahr├ívanie videa do plazmovej kamery, nov├Ż rozhovor a obr├ízok avatara kontaktu z novej konverza─Źnej str├ínky.

Nau─Źte sa k├│dova┼ą n├ímestie AD

Angelfish, predvolen├Ż webov├Ż preh─żad├íva─Ź, teraz pou┼ż├şva program DelegateRecycler na plynul├ę zobrazenie dlh├ęho pos├║vate─żn├ęho zoznamu. ─Äalej opravuje prekladate─ża ┼ít├Żlov tak, aby be┼żal na r├┤znych platform├ích.

Angelfish: predvolen├Ż webov├Ż preh─żad├íva─ŹAngelfish: predvolen├Ż webov├Ż preh─żad├íva─Ź

Najd├┤le┼żitej┼íie opravy ch├Żb sa prid├ívaj├║ do kontaktnej aplik├ície, ktor├í obnovuje funk─Źnos┼ą odstra┼łovania telef├│nnych ─Ź├şsel a kontaktov okam┼żit├Żch spr├ív.

Plazmová mobilná kontaktná aplikáciaPlazmová mobilná kontaktná aplikácia

Tu s├║ niektor├ę ─Ćal┼íie k─ż├║─Źov├ę vylep┼íenia:

  • Nov├ę mobiln├ę GUI: komponenty plazmov├ęho telef├│nu
  • Nov├Ż tie┼łovan├Ż obd─║┼żnik v Kirigami
  • Rot├ícia v KWin / Wayland
  • Implement├ícia xdg-desktop-portal

Ak chcete z├şska┼ą ─Ćal┼íie podrobnosti, pozrite si ofici├ílnu t├Ż┼żdenn├║ aktualiz├íciu tu.

In┼ítal├ícia plazmov├ęho mobilu na Android

Plazmov├Ż mobil v s├║─Źasnosti podporuje obmedzen├ę mobiln├ę zariadenia, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ Nexus 5X, postmarketOS, pinePhone, Necuno, x86 a Android s podporou Halium.

Ak ste pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android, m├┤┼żete prejs┼ą k n├í┼ímu ─Źl├ínku Ako nain┼ítalova┼ą plazmov├ę mobiln├ę zariadenie KDE na smartf├│n s Androidom.