Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

PlayStation a Oculus Vytiahnu┼ą z GDC 2020 Vzh─żadom na Koronavirus Ob├ív

PlayStation

Obe PlayStation a Facebook Hern├ę/Oculus ozn├ímili, oni nebud├║ chodi┼ą tento rok to Game Developers Conference z d├┤vodu obavy spojen├ę koronavirus. Toto je druh├í hlavn├í hern├í udalos┼ą Sony m├í vytiahol z, ako sa v─Źera ozn├ímila, ┼że nebude chodi┼ą PAX East, ako boli pl├ínovan├ę. Tu je to, ─Źo Sony musel poveda┼ą o ich rozhodnutie, no-show GDC.

Urobili sme ┼ąa┼żk├ę rozhodnutie zru┼íi┼ą na┼íej ├║─Źasti na Konferencii hern├Żch V├Żvoj├írov vzh─żadom na zvy┼íuj├║ce sa obavy s├║visiace s COVID-19 (tie┼ż zn├ímy ako koronavirus). Sme c├ştili, ┼że to bola najlep┼íia mo┼żnos┼ą, ako situ├íciu vz┼ąahuj├║ce sa na v├şrus a glob├ílne cestovn├ę obmedzenia sa men├ş ka┼żd├Ż de┼ł. Sme sklaman├ş zru┼íi┼ą na┼íu ├║─Źas┼ą, ale bezpe─Źnos┼ą a zdravie na┼íej glob├ílnej pracovnej sily je na┼íe najv├Ą─Ź┼íie obavy. Te┼í├şme sa na ├║─Źas┼ą v GDC v bud├║cnosti.

Nie stra┼íne prekvapuj├║ce rozhodnutie po PAX zru┼íenie, ale je to ur─Źite iskra ve─ża sklamania a ┼ípekul├ície, ako sa to o─Źak├ívalo/d├║fal, ┼że Sony je ve─żk├Ż PlayStation 5 odhali┼ą sa bl├ş┼żi niekedy v priebehu najbli┼ż┼í├şch mesiacov. Ak to nie deje na OS alebo na GDC, potom kedy? Predpoklad├ím, ┼że PlayStation fan├║┼íikovia s├║ jednoducho budeme musie┼ą sedie┼ą tesn├ę teraz.

Medzit├Żm, Facebook Hern├ę hovor├ş, ┼że sa bud├║ st├íle robi┼ą nejak├ę Oculus-s├║visiace ozn├ímenia po─Źas GDC, aj v pr├şpade, ┼że nebude na konferencii fyzicky…

Z obavy o zdravie a bezpe─Źnos┼ą na┼íich zamestnancov, na┼íich dev partnerov, a GDC spolo─Źenstva, Facebook nebude sa stara┼ą tento rok to Game Developer Conference vzh─żadom na vyv├şjaj├║cu sa situ├íciu na verejn├ę zdravotn├ę rizik├í s├║visiace s COVID-19. Sme st├íle v pl├íne zdie─ża┼ą vzru┼íuj├║ce oznamy sme mali napl├ínovan├ę na v├Żstave cez vide├í, online Q&A a viac, a bude pl├ín hos┼ą GDC partner stretnutia na dia─żku v najbli┼ż┼í├şch t├Ż┼żd┼łoch.

GDC 2020 sa kon├í Marec 16 Marec 20 v San Franciscu. V tomto bode sa to zd├í ve─żmi nepravdepodobn├ę, ┼że to bude posledn├í hern├í udalos┼ą sa realizoval COVID-19 ohnisko.

Odosla┼ą