Pixelové zariadenia v systéme Android 10 začínajú získavať ponuku Google Pay in power

Pixelové zariadenia v systéme Android 10 začínajú získavať ponuku Google Pay in power 1

Google predtým odhalil, že prinesie prepracovanú ponuku napájania so systémom Android 11. Včasnou správou je, že bude mať inteligentné ovládanie domácnosti a platby NFC. Zdá sa však, že by s tým už mohli testovať časť so systémom Android 10. Niektorí používatelia Pixelu, ktorí už túto verziu používajú, začali vidieť túto novú ponuku napájania, konkrétne svoju peňaženku Google Pay. Môže sa vyskytnúť iba niekoľko používateľov, takže to môže byť len skorá aktualizácia na strane servera, kým ju nakoniec nezavedú pre ďalšie zariadenia so systémom Android 10.

Android Police tvrdí, že niektorí používatelia Pixelu, ktorí sú v systéme Android 10, nahlásili, že na svojich zariadeniach vidia túto novú ponuku napájania. Predtým ste mali veci ako vypnutie, reštart, snímku obrazovky a núdzové situácie, ale s prepracovaným rozhraním sa tieto položky nachádzajú v spodnej časti obrazovky. Na vrchole sú veľké ukážky vašich platobných kariet, ktoré sú prepojené s vaším účtom Google Pay.

Prejdete prstom doľava alebo doprava, aby ste preosiali cez rôzne pripojené karty, a potom vyberte, ktorú chcete použiť. V hornej časti karty sa nachádza aj Sugerencia „Hold to reader“, ktorý slúži aj ako návod na to, čo s ňou máte robiť, keď pomocou služby Google Pay platíte za nákup v obchode. Zatiaľ nevieme, či sa tam ovládacie prvky inteligentného domu nakoniec objavia, alebo či je to niečo, čo bude vyhradené pre Android 11.

Niektorí tiež vidia prístup k panelu nastavení na svojich telefónoch Pixel prostredníctvom „com.android.settings.Settings $ GlobalActionsPanelSettingsActivity“, ku ktorým máte prístup prostredníctvom spúšťača aktivít. Niektorým sa však pri prechode do tejto sekcie zobrazuje iba zástupná animácia. Niektorí sú tiež schopní vyhľadávať „zobraziť karty a preukazy“ v systémových nastaveniach. Používatelia v systéme Android Q / 10 beta to možno už videli.

Túto funkciu však nebudete môcť na svojom Pixeli vynútiť, takže musíte počkať, kým ju spoločnosť Google prenesie na váš účet alebo zariadenie. To môže tiež byť uzamknuté pre región, takže všetko, čo môžete urobiť, je čakať. Dúfajme, že sa nakoniec zavedie aj pre používateľov, ktorí nie sú pixelmi.