Pixelmator Pro prichádza s „super rozlíšením“ vďaka Artificial Intelligence

Ak sú pre vás problémové pixely a obrázky s nízkym rozlíšením, nebojte sa, pretože teraz vďaka aplikácii na úpravu obrázkov môže Pixelmator obnoviť akýkoľvek obrázok.

Podľa zdroja AI teraz dosiahla novú funkciu, ktorá využíva strojové učenie na výrazné zlepšenie obrázkov, ktoré by sme v minulosti odmietli.

Nová funkcia Pixelmator

Vedci už nejaký čas pracujú na pridaní niekoľkých vylepšení do všetkých oblastí, ktoré sú ľuďom známe prostredníctvom umelej inteligencie. Už sme videli, ako táto technológia ovplyvnila veľký technologický pokrok a obrazy tomu nezabránili.

V tomto zmysle spoločnosť Pixelmator oficiálne uviedla na trh novú funkciu s názvom „ML Super Resolution“, ktorá zákazníkom ponúka iba verziu softvéru Pro.

Podľa zdroja môže táto nová funkcia „zmeniť mierku obrázka až na trojnásobok pôvodného rozlíšenia“ bez toho, aby na obrázok spôsobila škodlivé účinky, napríklad tie, ktoré sa môžu vyskytnúť pri úprave deformovaného obrazu alebo s rozmazaným vzhľadom.

Aký je rozdiel?

Aj keď v súčasnosti existuje veľa programov a / alebo aplikácií, ktoré prekvapujúco vylepšujú obrázky, veľkou výhodou tejto funkcie je, že na úrovni pixlov vyhladzuje všetky typy obrázkov, od ilustrácií, textov po fotografie, ktoré majú lepšiu výkonnosť ako tie, ktoré ponúkajú niektoré algoritmy škálovania. ,

Vývojári nakoniec poznamenávajú, že tento algoritmus bol „vytvorený od nuly“, ktorý sa zohľadnil pri pokuse o vytvorenie úplne ľahkých funkcií schopných prevádzky na zariadeniach používateľov bez toho, aby zaberali veľa miesta.

Funkcia, ktorú dosiahli a ktorá poskytuje iba Pixelmator 5 veľkosť MB, Ak chceme vidieť príklady tejto funkcie, môžeme to urobiť z oficiálnej blogovej úrovne Pixelmator, kde nám tiež poskytujú porovnanie tohto algoritmu s inými, ako sú Bilinear, Lanczos a Najbližší sused.