Pixel telefóny by mohli získať tieto nové funkcie s poklesom funkcie marca

Pixelové telefóny nemajú z hľadiska hardvéru tú najlepšiu hodnotu, ale spoločnosť Google svojim používateľom ponúka jedinečné softvérové ​​funkcie na vyladenie ponuky. Mnohé z týchto funkcií sú nadchádzajúce mesiace, ak nie roky po vydaní telefónu. Spoločnosť Google ich nedávno začala zväzovať do „kvapiek funkcií“, ktoré sa uvoľňujú raz za pár mesiacov. Nuž, spoločnosť 9to5Google sa hádala cez niektoré súbory systému Android ako obvykle a narazila na riadky kódu, ktoré zjavne ukazujú, aké funkcie budú zahrnuté v marcovom poklese funkcií pre Pixel telefóny. Niektoré z týchto funkcií boli navrhnuté tak, aby sa objavili v systéme Android 11, ale zdá sa, že používatelia pixelu budú mať náskok. Tu našli, čo našli:

Pripravované funkcie softvéru Google Pixel

Plánovanie v tmavom režime

Režim Dark je skvelá funkcia, ale nie je to koniec, všetko, čo niektorí ľudia dokážu. Ako vysvetlil náš kolega, temný režim má svoje nevýhody a jeho použitie na všetko nie je najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť.

Vďaka plánovaniu v tmavom režime môžete mať to najlepšie z oboch svetov bez nutnosti manuálneho prepínania režimov. Vyberte hodinu na jej aktiváciu a ďalšiu na deaktiváciu a všetko je nastavené!

Funkcia vypínača kariet a preukazov

Ďalšou funkciou, ktorá vám uľahčí život (ako by všetci mali byť), bola spozorovaná v súboroch a týka sa aplikácie peňaženka Goolge Pay. Nový dodatok by používateľom umožnil podržať vypínač svojho smartfónu a získať zoznam všetkých kariet, či už ide o kreditné karty alebo členské karty, a rýchlo si vybrať jednu, ktorú použije pre ďalšiu transakciu.

To by malo odstrániť veľa problémov ráno, keď musíte rýchlo chytiť šálku kávy pred skokom na metro.

Nové gesto Motion Sense

Tento je spojený s hardvérovou funkciou, takže pokiaľ nemáte pixel 4 alebo 4 XL, nebudete ho využívať. Motion Sense používa pixel 4Je radarová technológia pre letecké gestá, ako je napríklad prepínanie prepínania skladieb a iné. Nie je to najužitočnejšia funkcia, ale zdá sa, že sa spoločnosť Google zatiaľ nevzdala.

Nový riadok kódu hovorí: „Pozastavte alebo obnovte hudbu klepnutím na vzduch nad telefónom.“ Úprimne povedané, znie to celkom dobre, takže dúfajme, že to bude fungovať tak, ako je opísané. To by prinútilo Motion Sense pozrieť sa bližšie k tomu, čo ľudia na prvom mieste očakávali.

Aplikácia osobnej bezpečnosti pre staršie pixely

Ďalší reťazec kódov poukazuje na aplikáciu Osobná bezpečnosť spoločnosti Google prichádzajúcu do zvyšku rodiny Pixel. Aplikácia ponúka rýchle a jednoduché spôsoby spojenia s pohotovostnými službami alebo akýmikoľvek núdzovými kontaktmi, ktoré ste vybrali. Najdôležitejšie je, že obsahuje aj detekciu zrážok, takže môžete ľahko zavolať na číslo 911, ak ste sa stali autonehodou (funguje iba v USA).

To je všetko, čo sa vykopalo z hĺbky APK. Celkovo pekná sada funkcií, ktoré sa rýchlo dostanú do každodenného života používateľov Pixelu (dúfajme, že nie posledná).

Niektoré z nich sa určite dostanú na všetky zariadenia s Androidom v pravý čas, ale do tej doby budú používatelia Pixel dostávať niečo iné a exkluzívne. Toto je výhoda, ktorú získate výberom telefónu Pixel a nemôžeme spoločnosti Google vyčítať, že využila svoju pozíciu vývojára systému Android.

Počas konferencie vývojárov spoločnosti I / O spoločnosti Google sa dozvieme takmer všetko, čo sa týka systému Android 11. Po udalosti by mala byť verzia beta pre Android 11 k dispozícii pre viac zariadení, čo ľuďom dáva chuť do budúcnosti systému Android.