Pixel 6 Živý preklad môže konečne splniť sľub služby Google Goggles

Skorý pohľad na vnútorné fungovanie Google Pixel 6 Zdá sa, že zobrazuje najnovšiu verziu funkcie živého prekladu zariadenia. Podobne ako schopnosť zariadenia povedať používateľovi interpreta a názov lokálne prehrávanej skladby, Google Pixel 6 má schopnosť prekladať jazyky v reálnom čase. Je celkom možné, že sa táto funkcia objaví aj na rôznych smartphones so systémom Android 12 v blízkej budúcnosti.

S láskavým dovolením niektorých únikov od vývojárov XDA to teraz môžeme vidieť s Google Pixel 6 – alebo prípadne s väčšinou akéhokoľvek zariadenia so systémom Android 12 – budeme mať skutočnú funkciu živého prekladu. Na jeho skutočnú verziu – skutočnú použiteľnú verziu – sme čakali už od čias, keď Google prvýkrát predstavil Google Goggles masám.

Nehovoríme tu o Google Glass alebo Google Goggles – nejde o to, aby ste videli preklady cez malú kocku skla odrážajúcu displej. Namiesto toho hovoríme o tom, ako vidieť a počuť preložené slová z akéhokoľvek jazyka do akéhokoľvek iného jazyka. Zdá sa, že táto funkcia sa spustí na Google Pixel 6 so systémom Android 12 s VEĽKÝM výberom jazykov na preklad TO. Ak si používateľ vyberie angličtinu, zobrazia sa mu možnosti prekladu správ, textu cez fotografie, živého prepisu (počúvanie zvuku, zobrazovanie slov) a bude mať režim tlmočníka – ako by mal!

Zdá sa, že používatelia budú môcť povoliť Live Translate v systémových nastaveniach pre zariadenie Android a nie všetky funkcie budú dostupné pre všetkých používateľov hneď od začiatku. Angličtina bude jediným jazykom so všetkými štyrmi funkciami hneď, francúzština, nemčina, španielčina, taliančina, japončina a portugalčina bude mať fotoaparát, správy a živé snímanie. Poľština, ruština, čínština a hindčina budú mať Fotoaparát a Správy. Všetky ostatné budú mať funkciu Fotoaparát už teraz prítomnú v zariadeniach Google Pixel.

Zostaňte naladení, keď Google odhalí Google Pixel 6 v celej svojej kráse ČOSKORO. Toto zariadenie bude s najväčšou pravdepodobnosťou spustené v rovnakom čase, ako bude Android 12 uvoľnený pre verejnosť – držte nám palce, aby ste mali nejaké prekvapenia!