Pixel 6 Živý preklad bude spájať najlepšie prekladateľské funkcie Google

Hoci Google slúži mnohým používateľom na mnohých platformách, vlastníkom telefónov Pixel často dáva prednosť. Niektoré z týchto exkluzívnych funkcií si nakoniec nájdu cestu aj do iných telefónov s Androidom, ale to najlepšie z najlepších zostáva vrcholom pre vlastné telefóny Google. Jednou z takýchto funkcií môže byť Live Translate, ktorý bude exkluzívny pre Pixel 6 a Pixel 6 Pro, združuje niektoré z najlepších prác Google, pokiaľ ide o prekladateľské služby poháňané AI.

Prekladateľská služba Google na webe existovala niekoľko rokov predtým, ako sa telefóny s Androidom vôbec stali módnymi. Odvtedy spoločnosť natiahla svoje strojom generované prekladové svaly v iných produktoch, od Google Lens po živý preklad cez Pixel Buds. Pixel 6 začlení ich do jednej funkcie „Živý preklad“ a bez problémov ju integruje s ďalšími funkciami Google a Pixel, ako sú Gboard, Asistent a Živý prepis.

Spomínaný skôr samotným Google, XDA’s Pixel 6 Pro source sa podarilo zachytiť niekoľko snímok obrazovky uvedenej funkcie. Rovnako ako samotný Google Translate bude vyžadovať, aby si používatelia stiahli jazykové balíčky pre to, čo chcú preložiť. Výber jazyka určí, ktoré funkcie prekladu budú k dispozícii.

Angličtina napríklad podporuje preklad živých titulkov, správ, prekladateľného textu, ktorý vidí fotoaparát, a zvukového tlmočníka v reálnom čase. Na druhej strane japončina podporuje iba správy, živé prepisy a fotoaparát. Mandarin má ešte menej podporovaných funkcií, konkrétne Správy a Fotoaparát.

Zatiaľ čo služby, ktoré podporujú tieto preklady, sú väčšinou dostupné na iných telefónoch, samotný Live Translate môže byť exkluzívny pre Pixel 6 a žiadny iný telefón. Časť toho môže byť spôsobená tým, že sa spolieha na čip Tensor spoločnosti Google pri spracovaní údajov v zariadení. To tiež znamená, že preklady sa vykonávajú lokálne, aby sa zabránilo úniku údajov, ako sú správy, cez internet.