Pixel 6 Profesionálne vzorky fotoaparátov vyzerajú sľubne

Google práve „uviedol“ Android 12 vo forme AOSP (Android Open Source Project), čo naznačuje, že Pixel 6 nemusí byť až tak pozadu. Samozrejme, mohlo by to byť kdekoľvek medzi týmto týždňom a koncom mesiaca, ako hovoria niektoré klebety. Počas čakania na tento dátum sa však o Pixeli šíria klebety a úniky informácií 6 telefóny stále prenikajú a najnovšie informácie o Pixeli 6 Fotoaparáty Pro by mohli zvýšiť nádeje fanúšikov na ďalšie chvályhodné úsilie od spoločnosti Google.

M. Brandon Lee z This is Tech Today uvádza únik informácií obrovským vylúčením zodpovednosti. Zdroj, ktorý sníma telefóny a videá, nie je v žiadnom prípade profesionál a Pixel 6 Pro used je predprodukčná jednotka, na ktorej beží predbežný softvér, ktorý nemusí byť konečnou verziou, ktorú kupujúci dostanú do rúk. Práve kvôli týmto podmienkam však Pixel 6 Výstup fotoaparátu Pro vyzerá ešte pôsobivejšie.

V mierne technickej rovine video prezrádza, že telefón je schopný 07x, 1x, 2x a 4x priblíženie v režime fotografie. V režime videa sú však možnosti obmedzené len na 0.7x, 1x a 4x. Zaujímavosťou je, že pri prepnutí do režimu Portrét, známeho ako simulácia bokehu, je priblíženie predvolené 2.8x, ale je k dispozícii aj možnosť minimálne 1x.

Pokiaľ ide o skutočný výstup, Pixel 6 Pro dokázal vytiahnuť pozoruhodné obrázky a videá aj napriek vyššie uvedeným podmienkam. Fotoaparáty dokázali zachytiť veľké množstvo detailov a zdalo sa, že sa prikláňajú skôr k realistickej reprodukcii farieb než k saturovaným scénam. Existujú určité obavy týkajúce sa stabilizácie videa, ale ako už bolo spomenuté, existuje príliš veľa faktorov na to, aby sme mohli posúdiť telefón iba na základe týchto vzoriek.

Celkovo sa zdá, že Google by mohol získať späť svoju slávu v oddelení mobilnej fotografie, ak sa tieto skoré fotografie a videá urobia v nominálnej hodnote. Dokonca aj s tým, čo by mnohí mohli považovať za nevýrazný hardvér, zdá sa, že algoritmy Google dokážu dostatočne dobre kompenzovať 6 Pro na rovnakej úrovni alebo dokonca nad iPhone 13 Pro, aspoň podľa pána Leeho. To by malo stačiť na to, aby sa fanúšikovia Pixelu nadchli pre konečný produkt, ktorý je, dúfajme, hneď za rohom.