Pixel 6 Pro môže konečne podporovať vyššie rýchlosti nabíjania

Napriek všetkému rozruchu okolo rýchlonabíjacích technológií, ktoré sa v mobilnom svete rodia naľavo aj napravo, sa najväčšie mená na tomto trhu zdajú byť bezstarostné a takmer ich nezaujíma, aké pomalé sú ich vlajkové telefóny v tejto aréne. Samsung sa pohybuje medzi 45 W a 25 W, nový iPhone 13 stále dosahuje maximálny výkon 20 W a telefóny Pixel od spoločnosti Google sa od svojej inkarnácie nedostali cez 18 W. Zdá sa však, že vlna zmien konečne zastihla aj Pixel 6 Pro, ale asi stále nie v nejakej gigantickej vlne.

Technológie rýchlejšieho nabíjania sú pokusmi priemyslu kompenzovať nedostatok inovácií v samotných batériách. Stále do značnej miery používame tie isté prchavé chemikálie od úplne prvých mobilných telefónov, len sú chránené lepšími obvodmi a inteligentnejším softvérom. Technológia rýchleho nabíjania sa jednoducho snaží do týchto batérií vtlačiť viac energie tým najbezpečnejším možným spôsobom.

Tlačiť toľko energie za tak krátky čas má samozrejme aj svoje nevýhody, čo zvyčajne skracuje životnosť batérie. To je možno dôvod, prečo majú výrobcovia radi Apple, Samsung a Google sa snažili zostať mimo trendu. A keď tak urobia, neponárajú sa bezhlavo.

XDA sa zmocnila informácií, ktoré potvrdzujú plány spoločnosti Google upgradovať Pixel 6 Možnosti nabíjania Pro. Z pomerne skromných 18W, taiwanská certifikácia NCC poznamenáva, že Pixel 6 Pro bude podporovať nabíjanie 11V/3A, čo znamená 33W. V mnohých to stále nie je „štandardných“ 65 W smartphones v týchto dňoch, ale stále je to dôležitý krok vpred, najmä pre Google.

To však neznamená, že Google bude Pixel dodávať 6 Pro s 33W nabíjačkou, za predpokladu, že vôbec dodáva nabíjačku. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude stále vyžadovať samostatný nákup certifikovanej nabíjačky Pixel alebo aspoň príslušenstva kompatibilného s USB PD.