Pixel 6 Pro môže byť novým kráľom sociálnych médií s touto funkciou Android 12

V aplikáciách sociálnych sietí s Androidom 12 dochádza k zmene, počnúc Pixelom 6. Toto zariadenie – a Pixel 6 Pro – obe sú pripravené na použitie s použitím viacerých kamier v aplikáciách sociálnych sietí, ktoré sú pripravené implementovať zmenu. Zmena prichádza v najnovšom rozhraní API fotoaparátu so systémom Android 12, ale nemusí to nevyhnutne fungovať s každým zariadením, na ktorom je v súčasnosti možné spustiť systém Android 12.

Ak používate zariadenie, ktoré má správne implementované nové rozhranie API pre fotoaparát v systéme Android 12, mali by ste byť schopní prepínať medzi fotoaparátmi v aplikáciách, ako je napr. Instagram a Snapchat. Slovo „správne“ je tu dôležité, pretože to vyžaduje, aby si výrobca zariadenia našiel čas na odovzdanie právomocí API do zariadenia, keď zariadenie prechádzalo na Android 12. Túto funkciu môžete nájsť aj v spolupráci s Google Pixel. 5.

Keď používam Google Pixel 6 alebo Pixel 6 Pro a otvárame najnovšiu aktualizáciu pre Snapchat resp Instagram, môžem prepínať medzi fotoaparátmi v používateľskom rozhraní fotoaparátu v aplikácii. Pre tento systém momentálne neexistuje tlačidlo „prepnúť fotoaparát“. Namiesto toho ide o intuitívne pridanie výkonu zoomu.

Ak som otvoril buď Snapchat alebo Instagram a začať nové video alebo fotografiu, môžem stiahnutím prstov priblížiť alebo oddialiť viac, ako som to dokázal v minulosti. Stlačenie obrazovky oddiali, aby ste prepli na „ultraširokouhlý“ fotoaparát zariadenia, stlačenie opačného smeru – smerom von – obnoví „normálny“ pohľad. Pokračovanie v súčasnosti neprináša text s návrhom „Telephoto Zoom“ pre Pro – ale je jasné, že aj tak dokážeme využiť všetky možnosti kamerového poľa.

Ak ste sledovali, ako Google odhalil Pixel 6, možno si pamätáte, že spoločnosť navrhovala, že „čoskoro“ integrujú funkcie so Snapchatom. Jednou z funkcií bolo „Rýchle prichytenie klepnutím“. Táto funkcia umožňuje používateľovi dvojitým klepnutím na zadnú stranu telefónu rýchlo spustiť fotoaparát v aplikácii Snapchat.

Zatiaľ čo táto špecifická funkcia ešte nie je v telefóne aktívna, „Quick Tap“ je pripravený na spustenie. Táto funkcia má v súčasnosti možnosť vytvoriť snímku obrazovky, získať prístup k digitálnemu asistentovi, prehrať alebo pozastaviť médiá, zobraziť najnovšie aplikácie, zobraziť upozornenia alebo otvoriť aplikáciu (podľa ktorejkoľvek aplikácie).