Pixel 6 Magic Eraser odstraňuje z fotografií nepozvaných ľudí

Pred niekoľkými rokmi Google škádlil takmer magickú schopnosť, ktorá ľuďom umožňuje odstraňovať „rušivé predmety“ z fotografií, či už ide o plot alebo nevinných okoloidúcich. Aj keď táto funkcia bola k dispozícii v niektorých softvéroch na úpravu fotografií, ako je Photoshop, nebola ani zďaleka automatická ani vhodná pre obyčajných smrteľníkov. Trvalo viac ako štyri roky, kým konečne prišiel ten moment a Pixel 6 Majitelia môžu teraz s istotou fotografovať, aj keď vedia, že v pozadí číhajú ľudia alebo veci.

Takmer každý, kto sa pokúsil urobiť fotografiu smartfónom alebo digitálnym fotoaparátom, niekedy zažil fenomén fotobomby. Nemusia to byť dokonca ani ľudia, keďže v perfektnom zábere môžu niekedy prekážať elektrické vedenia a zvieratá. Veľa času nedokážeme pohnúť týmito objektmi alebo čakať, kým vystúpia z rámčeka, ale Pixel 6 teraz vám ich môže magicky odstrániť dodatočne.

Nemôže to byť jednoduchšie, ako jednoducho načítať fotografiu do Fotiek Google a nechať aplikáciu navrhnúť, aké objekty z pozadia odstrániť. Môžete tiež manuálne vybrať nástroj Magic Eraser a zakrúžkovať alebo pretrieť konkrétne objekty, ktoré chcete z fotografie vyňať. Stačí na to pár ťuknutí a nevyžaduje si to vôbec žiadne zručnosti na úpravu fotografií.

Samozrejme, tajnou omáčkou je obľúbené strojové učenie Google, ktoré predpovedá, ako by pixely vyzerali bez týchto prekážok. Potom sa ich snaží zaplniť a vymazať rušivé predmety a ľudí, aby vytvoril to, čo malo byť dokonalým momentom. Táto zdanlivo magická schopnosť si vyžaduje náročné spracovanie ML a AI, a preto musel Google počkať, kým sa jeho čip Tensor stane realitou, aby ho mohol priniesť do svojich telefónov Pixel.

To je tiež dôvod, prečo je Magic Eraser Fotiek Google dostupný iba pre Pixel 6 a Pixel 6 Pro od 28. októbra. Dobrou správou je, že bude fungovať na každej fotke, ktorú mu dáte, vrátane starých nasnímaných pomocou telefónov iných ako Pixel.