Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

PIN alebo snímač odtlačkov prstov: výhody a nevýhody tohto systémového zámku

Spôsob odblokovania mobilného telefónu Postupne sa vyvíjali. Pre začiatočníkov bol vzor alebo PIN jedinou možnosťou, ktorú sme mali. Postupne sa objavili nové formy, ako sú snímače odtlačkov prstov alebo otvory na rozpoznávanie tváre, ktoré si získali popularitu. Aj keď tiež vyvolávajú pochybnosti.

snímač odtlačkov prstov Vďaka svojej jednoduchosti použitia a spoľahlivosti sa stala jednou z najpopulárnejších v súčasnosti. Toto je zakotvené pred kódom PIN, ktorý je druhou najobľúbenejšou možnosťou medzi používateľmi systému Android. Existuje však mnoho pochybností o tom, ktorý je lepší alebo bezpečnejší pre používateľov najnovšieho operačného systému.

Ako funguje čítačka odtlačkov prstov na obrazovke v telefóne s Androidom Čítačka odtlačkov prstov na obrazovke nahrádza tradičné snímače tam a späť. Ale pracujú spolu? Vysvetľujeme vám to.

Každá z týchto metód samozrejme Má množstvo výhod a nevýhod., čo je dobré vedieť. Ponechávame vám hlavné a nevýhody tohto systému. Môže to pomôcť pri používaní jedného alebo druhého systému v telefóne s Androidom.

Výhoda snímača odtlačkov prstov

Senzor odtlačkov prstov je systém Vyniká hlavne svojou rýchlosťou, Toto je jedna z hlavných výhod ponúkaných používateľom systému Android. Vždy, keď chcete používať telefón, používať aplikáciu alebo pretože bola prijatá správa, stačí položiť prst na senzor a pristupovať k nemu za menej ako sekundu. Na to môžu byť hrdí.

Na druhej strane je to systém, ktorý je pre mnoho ľudí bezpečnejší ako používanie kódu PIN. Ak sa použije kód PIN alebo heslo, ostatní to môžu uhádnuť a majú tak prístup k telefónu. Ak používate snímač odtlačkov prstov, nie je to možné. Nikto nepozná heslo a nebude mať prístup k zariadeniu týmto spôsobom.

Okrem toho nesmieme zabúdať, že snímač odtlačkov prstov je dobrou alternatívou. ak nie je ľahké zapamätať si PIN, V súčasnosti používame toľko hesiel vo všetkých typoch situácií, čo niekedy sťažuje zapamätanie. Preto je vhodnejšie používať snímač odtlačkov prstov, aby ste sa vyhli niekoľkonásobnému zadaniu kódu PIN v telefóne. Na prístup do telefónu si nemusíte nič pamätať.

Slabosť snímača odtlačkov prstov

PIN alebo snímač odtlačkov prstov: výhody a nevýhody tohto systémového zámku 1

Senzor odtlačkov prstov je systém, ktorý sa vždy považoval za bezpečnejší v porovnaní s heslami, ale predtým to bolo možné vystupovať ako táto osoba cez tento senzor. Je to oblasť, v ktorej došlo k nárastu, čo znamená, že bezpečnosť je najlepšia, ale stále je potrebné ju zohľadniť.

Na druhú stranu, senzor odtlačkov prstov na obrazovke, ktorý je dnes veľmi bežný vo vysokom a strednom rozsahu systému Android, naďalej experimentuje niektoré prevádzkové problémy, Môžu byť pomalšie, hoci samotná technológia je lepšia. Momentálne však neboli vylepšené vôbec, takže ak máte mobilný telefón s týmto typom snímača odtlačkov prstov, môžu nastať situácie, keď telefón nefunguje tak, ako chcete. Dúfame, že k zlepšeniam dôjde prostredníctvom rôznych aktualizácií.

Ako vytvoríte silné heslo pre svoj online účet Chcete silné heslo pre svoj účet? Nájdite pokyny na získanie hesla, ktoré sa ťažko hackuje.

Výhoda použitia kódu PIN

PIN kód má tú výhodu, že sa dá prispôsobiť A to sa dá kedykoľvek zmeniť. Takže ak to predpovedajú iní ľudia alebo ak si chceme niečo, čo si ľahšie zapamätáme, môžeme to zmeniť. Toto je veľmi pohodlná vec, ktorá vyhovuje všetkým. Toto je možné zmeniť v nastaveniach telefónu.

Na druhú stranu PIN kód nie je vždy ľahké uhádnuť, preto chráňte svoj mobilný telefón správne. Musíte sa veľmi snažiť o prístup k mobilnému telefónu niekoho iného. V tomto prípade ide o systém, ktorý bráni komukoľvek v prístupe k mobilnému telefónu. Zatiaľ čo niekto, kto vás pozná, môže ľahko uhádnuť váš kód PIN, pretože zvyčajne používa jednoduchú kombináciu (dátum narodenia, varovanie atď.).

Mnoho telefónov s Androidom vám umožňuje správu Maximálna snaha uhádnuť PIN, Preto, ak sa niekto pokúsi vstúpiť do telefónu, bude mať pred jeho zablokovaním k dispozícii maximálne úsilie.

PIN slabosť

Android PIN

PIN má obvykle štyri alebo šesť číslic; V súčasnej verzii systému Android zvyčajne šesť. Možnosti kombinácie by mali byť veľa, ale obmedzené. Priemerný používateľ tiež hľadá kombináciu, ktorú si ľahko zapamätáte, čím ju obmedzíte. Uľahčuje ľuďom prístup k uhádnutiu kódu PIN.

PIN je niečo, čo nájdete niekoľkými spôsobmi., ktorý sa zobrazí, keď ho niekto napíše alebo použije nejaký škodlivý softvér. Senzory odtlačkov prstov sú však niečo, čo nikto nemôže „uhádnuť“ alebo kopírovať. V niektorých prípadoch to môže vyzerať neisto, aj keď to nemusí byť vždy také.

Snímač odtlačkov prstov alebo snímač PIN, ktorý je lepší?

PIN alebo snímač odtlačkov prstov: výhody a nevýhody tohto systémového zámku 2

Oba systémy majú množstvo výhod a nevýhod, ktoré vidíme, a výber je niečo, čo skutočne závisí od každého používateľa. Pre niektorých ľudí je snímač odtlačkov prstov pohodlnejší a bezpečnejší, takže ho radšej používajú. Existujú však aj iní používatelia, ktorí pohodlnejšie používajú kód PIN na svojom smartfóne s Androidom.

Ako zlepšiť odomknutie odtlačkov prstov na Samsungu Galaxy Ultrazvukový skener Samsung S10 Galaxy S10 je efektívny a bezpečný, ale ťažko vyrobený. Chcete zlepšiť čítanie odtlačkov prstov?

Oba systémy sú bezpečné a efektívne, čo z nich robí osobnú voľbu. V tomto prípade sa nemusíte obávať, takže nezáleží na tom, ktorý z nich používate v telefóne s Androidom. Vždy môžete vyskúšať oboje a zistite, ktorý z nich je pre vás najpohodlnejší. Vždy je možné zmeniť ho z nastavení telefónu, takže je to niečo, čo sa dá ľahko dosiahnuť.