Photoshop čoskoro umožní tvorcom pridať overenie do novo razených NFT

Spoločnosť Adobe na svojom podujatí MAX 2021 oznámila množstvo produktov, medzi ktoré v neposlednom rade patrí množstvo nových funkcií pre jej populárny softvér na úpravu a tvorbu obrázkov Photoshop. Jedna z týchto nových funkcií sa točí okolo technológie blockchain, vďaka čomu môžu tvorcovia obsahu ľahšie dokázať, že sú tou osobou, ktorá stojí za nezastupiteľnými tokenmi (NFT) ponúkanými na platformách ako OpenSea a SuperRare.

Trh NFT je divoký trh plný ukradnutého obsahu, ktorý predajcovia ponúkajú výmenou za kryptomeny. Napriek chaosu sa legitímnym tvorcom obsahu podarilo vybojovať si svoje vlastné miesto na trhu, využívajúc blockchainovú technológiu a krypto trend na nájdenie nového publika. Čiastočne to umožnili platformy ako OpenSea.

Otázka preukázania vlastníctva obsahu, pokiaľ ide o predaj NFT, však zostáva a je to ten istý problém, ktorý spoločnosť Adobe rieši novými kryptografickými funkciami pre Photoshop. Spoločnosť počas konferencie MAX 2021 uviedla, že ďalšia hlavná verzia Photoshopu umožní tvorcom pridať adresy svojich krypto peňaženiek a sociálne médiá na platformu Content Credentials.

Táto funkcia je pravdepodobne najužitočnejšia pre používateľov, ktorí plánujú raziť svoje umelecké diela ako NFT, pričom spoločnosť Adobe poznamenáva, že sa spojila s niektorými veľkými trhmi NFT, ako je OpenSea, aby zobrazila poverenia obsahu. Ide o to, že by to malo umožniť potenciálnym kupcom skontrolovať, či kryptopeňaženka prezentovaná predajcom je tá istá, ktorá bola použitá na poverenia obsahu pri razení NFT.

Hoci táto funkcia bude pravdepodobne málo využívaná medzi každodennými tvorcami, môže sa ukázať ako neoceniteľná pre tvorcov, ktorí chcú ponúkať svoj obsah na krypto, ale ktorí chcú podniknúť čo najviac krokov, aby zabránili krádeži svojich umeleckých diel. Nová kryptomenná funkcia Content Credentials sa prvýkrát spúšťa ako beta verzia pred širšou verziou pre všetkých.