Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Philips x Pozit├şvne LED svetlo

Modely Philips Hue a Positivo Smart Bulb maj├║ podobn├ę ┼ípecifik├ície, ale pri ich pou┼ż├şvan├ş v r├┤znych ─Źasoch a prostrediach vid├şme zna─Źn├Ż kontrast.

Na konci roku 2019 sme videli dva modely inteligentn├í LED ┼żiarovka tu v Braz├şlii: Philips Hue Bluetooth, vo verzii, ktor├í sa u┼ż predala mesiace pred zahrani─Ź├şm, a Pozit├şvna inteligentn├í lampa, ─Ćal┼íia l├şniov├í invest├şcia ┼íikovn├Ż zna─Źky. V tomto porovnan├ş sme oba produkty testovali a rozpr├ívali sme v├ím rozdiely v ka┼żdom z nich, aby sme v├ím pomohli rozhodn├║┼ą sa, ktor├Ż z nich v├ím najviac vyhovuje. domjeho profil a tvoje vreckov├Ż,

Hlavn├ę prvky inteligentnej LED ┼żiarovky Philips

Phillips Hue Bluetooth Smart LED lampa na modrom pozad├ş Phillips Hue Bluetooth: model je dod├ívan├Ż s radom 16 mili├│nov farieb a 800 l├║menov

Philips Hue Bluetooth je ┼íikovn├í LED lampa s radom 16 mili├│nov farieb a 800 l├║menov, k dispoz├şcii v ofici├ílnom obchode za 360 USD. Spojenie sa vytv├íra priamo s aplik├íciou a bluetooth v├í┼ího mobiln├ęho telef├│nu alebo integrovan├ęho reproduktora s asistentom (napr. Domovsk├í str├ínka Google alebo Amazon echo).

─îo bolo zn├íme ako ve─żk├Ż d├┤raz cel├í linka je naz├Żvan├í riadiacim centrom Hue Bridge, V├Żrobca to naz├Żva ÔÇ×mozog sistema"a nie je to n├íhoda: je mo┼żn├ę synchronizova┼ą a ovl├ída┼ą 50 zariaden├ş na jednom moste. Pripoj├şte sa do z├ísuvky a rozpozn├í sa internet (prostredn├şctvom k├íbla) a inteligentn├ę v├Żrobky Philips – vr├ítane dokonca z├ísuvky.

Takto je mo┼żn├ę zapn├║┼ą svetl├í a programov├ę postupy, aj ke─Ć nie ste doma, preto┼że zariadenie je pripojen├ę prostredn├şctvom internet ,

─Äal┼í├şm rozdielom je spojenie mosta s sistema Razer Chroma a ┼żiados┼ą Hue Sync: zatia─ż ─Źo prv├ę sp├┤sob├ş, ┼że svetl├í reaguj├║ hry, Sync je vhodn├Ż pre synchroniz├ícia zvuku a ak├ęko─żvek video zobrazen├ę na vybranej obrazovke. Najm├Ą potom, ─Źo ste u┼ż boli svedkami a testovali silu LED p├ísky a sveteln├ę zdroje dobre rozdelen├ę v miestnosti (reagujem na obr├ízky) pokojne tvrd├şm, ┼że je takmer rovnako pohlcuj├║ci ako dobr├Ż sistema zvuku.

Obr├ízok zobrazuj├║ci obrazovku aplik├ície Hue Sync V aplik├ícii Hue Sync m├┤┼żete vybra┼ą oblas┼ą obrazovky, ktor├í sa m├í synchronizova┼ą

V├Ą─Ź┼íina funkci├ş a personaliz├ícia inteligentnej LED ┼żiarovky, ktor├í ju absurdne odli┼íuje od modelu Positivo, je Exkluz├şvny most, In├Żmi slovami, aby odtie┼ł ÔÇ×skuto─Źne mal milos┼ąÔÇť, je rastlina nevyhnutn├í. Ako sa d├í o─Źak├íva┼ą, s├║ tu ─Ćal┼íie n├íklady: najnov┼íiu gener├íciu produktu n├íjdete asi o 500 dol├írov na ofici├ílnej webovej str├ínke.

Ak si mysl├şte, ┼że sa jedn├í iba o prep├şna─Ź, cena je dos┼ą strm├í. Ak sa teraz zameriavate na investovanie do inteligentnej s├║pravy LED ┼żiaroviek, je to vynikaj├║ce rie┼íenie.

Hlavn├ę prvky inteligentnej ┼żiarovky Wi-Fi od spolo─Źnosti Positivo

Inteligentn├í LED lampa Positivo Inteligentn├í lampa Wi-Fi na pozad├ş v├şna Inteligentn├í lampa Wi-Fi: rovnak├Ż v├Żkon ako Phillips pri ni┼ż┼í├şch n├íkladoch

So sveteln├Żm tokom 806 l├║menov a tie┼ż s rozsahom 16 mili├│nov farieb (prakticky identick├Żch s konkurenciou) Inteligentn├í lampa Wi-Fi od spolo─Źnosti Positivo, napriek svojmu ve─żmi objekt├şvnemu n├ízvu, hne─Ć objasn├ş svoj diferenci├íl: funguje prostredn├şctvom priameho pripojenia k smerova─Źu. A detailom je, ┼że v ofici├ílnom obchode je mo┼żn├ę n├íjs┼ą za 99,90 R $.

Ak m├íte ve─żmi ┼ípecifick├║ rutinu a chcete, aby sa va┼íe svetl├í rozsvietili v a pl├ínovan├Ż ─Źas, Smart Lamp to dok├í┼że za v├ís. Ak ste na ceste domov, m├┤┼żete po┼żiada┼ą o pomocn├şk (Google alebo Alexa) zapn├║┼ą alebo zmeni┼ą farbu a m├┤┼żete sa tie┼ż op├Żta┼ą, ─Źi ste zabudli napr├şklad kuchynsk├ę svetlo.

Pr├şklad u┼ż├şvate─żsk├Żch pr├şkazov pre inteligentn├║ LED lampu Positivo prostredn├şctvom sprievodcov spolo─Źnosti Google a Alexa Dial├│g s asistentom rob├ş z├í┼żitok z inteligentnej lampy ve─żmi zauj├şmav├Żm (zverejnenie)

Positivo m├í tri polo┼żky hlavn├ę rysy jeho automatiza─Źnej linky, a inteligentn├í z├ístr─Źka (z├ísuvka), univerz├ílne dia─żkov├ę ovl├ídanie a samotn├í inteligentn├í LED lampa. Je mo┼żn├ę n├íjs┼ą s├║pravy ÔÇ×pripojen├ęho domuÔÇť a ÔÇ×├║─Źinn├ęho domuÔÇť pomocou a z─żava pribli┼żne 15% za pln├║ cenu, ─Źo sa oplat├ş, ak chcete vytvori┼ą inteligentn├Ż dom bez toho, aby ste museli up├║ta┼ą pozornos┼ą. Ve─żkou silou inteligentnej l├şnie zna─Źky (Positivo Casa Inteligente) s├║ v┼íak bezpe─Źnostn├ę zariadeniaako s├║ kamery, alarmy a senzory.

Univerz├ílne dia─żkov├ę ovl├ídanie, ┼żiarovka a pozit├şvna inteligentn├í z├ístr─Źka (z├ísuvka). Vybran├ę kusy na bielom pozad├ş S├║prava Casa Conectada od Positivo m├í Wi-Fi trio, ktor├ę v├ím d├í silu, ak chcete, aby bol v├í┼í domov ÔÇ×m├║drej┼í├şÔÇť. (Uverejnenie)

Dokonca aj bez zjednotenia v├í┼ího virtu├ílneho prostredia (neexistuje jedin├ę centrum na ovl├ídanie v┼íetk├Żch ÔÇ×chytrostiÔÇť), Jeden predstavoval je skuto─Źnos┼ą, ┼że samotn├í inteligentn├í LED lampa funguje samostatne prostredn├şctvom pripojenia Wi-Fi, bez potreby aplik├ície tret├şch str├ín ani ak├Żchko─żvek dodato─Źn├Żch n├íkladov. Konverz├ícia z v├í┼ího mobiln├ęho telef├│nu alebo inteligentn├ęho reproduktora je 100% pripojen├í priamo k produktu.

Pripojenie a nastavenie

Preto┼że ste u┼ż zvyknut├ş na inteligentn├ę dom├íce prostredie Echo Dot 3. gener├ícia (v─Ćaka ─îierny piatok), moje sk├║senosti s inteligentn├Żmi ┼żiarovkami boli len mal├Ż krok. Cel├ę nastavenie preto pokro─Źilo s Alexom.

Aj ke─Ć nem├íte re─Źn├şka ako je Amazon Echo, st├íle si m├┤┼żete s┼ąahova┼ą aplik├ície pre iOS a Android a vyu┼ż├şva┼ą ich bez ─Ćal┼í├şch poplatkov. Jedin├Ż rozdiel v pou┼ż├şvan├ş spo─Ź├şva v tom, ┼że aplik├íciu m├íte v┼żdy otvoren├║, ak m├íte zariadenie Android, m├┤┼żete si vybra┼ą jednoduch├ę skratky pomocn├şka Google vysloven├şm ÔÇ×Ok, GoogleÔÇť.

Po─Źn├║c Nastavenie spolo─Źnosti Philips, Narazil som na fyzick├║ mini-pr├şru─Źku (ktor├í je ve─żmi jednoduch├í), ktor├í d├íva iba dva pokyny: zapojte lampu do z├ísuvky a stiahnite si aplik├íciu. Z toho sa predpoklad├í, ┼że ostatn├ę pokyny bud├║ v aplik├ícii, ─Źo nie je probl├ęm. Prvou intu├şciou je stiahnutie aplik├ície ÔÇťPhilips HueÔÇŁ, V┼íak? Preto┼że ke─Ć ju otvor├şte, zobraz├ş sa ┼żiados┼ą o sp├írovanie s mostom – tretie zariadenie, ktor├ę bolo spomenut├ę vy┼í┼íie, ktor├ę nem├ím.

Obrázok s 3 Obrazovky nastavenia aplikácie Phillips Hue BluetoothRozhranie aplikácie a rôzne kroky na pripojenie (prehrávanie / úprava; smartlights.de)

Namiesto toho si mus├şte stiahnu┼ą Philips Hue Bluetooth, ktor├í funguje bez Wi-Fi. To znamen├í, ┼że inteligentn├í LED lampa je Iba Bluetooth pokia─ż nem├íte most a nedovol├ş ovl├ída┼ą lampu cez Wi-Fi.

V re┼żime p├írovania Alexa, ako navrhuje aplik├ícia, veta ÔÇ×Alexa, objav moje zariadenia" ne├║spe┼ín├Ż, Aby som spr├ívne pracoval, musel som prida┼ą a zru─Źnos┼ą v r├ímci platformy Alexa. Potom bolo potrebn├ę zaregistrujte sa prostredn├şctvom webovej str├ínky spolo─Źnosti Philips a h├ídajte ─Źo: po┼żiadal (druh├Żkr├ít) o p├írovanie s Bridge. Po vypnut├ş svetla na sp├şna─Źi som aplik├íciu znova otvoril, dal som Alexa pr├şkaz, aby objavil inteligentn├║ LED lampu a, ├íno, kone─Źne zistila. Potom som bol schopn├Ż ovl├ída┼ą lampu hlasom.

Obrazovka zobrazuj├║ca obrazovku aplik├íci├ş Phillips Hue, v─żavo, pozit├şvna; v strede; a Tuya, vpravo Rozhranie aplik├ície, v tomto porad├ş: Philips Hue, Positivo a Tuya (Zverejnenie / Reprodukcia, upraven├ę)

Pri otv├íran├ş aplik├ície pozit├şvne, okam┼żite existuje prompt na zadanie hesla smerova─Źa, ─Źo nie je probl├ęm, pokia─ż ide o pripojenie inteligentnej LED ┼żiarovky. Pri prihl├ísen├ş bolo potrebn├ę vlo┼żi┼ą a overovac├ş k├│d odoslan├ę na m├┤j e-mail – zapam├Ątaj si tento detail,

Pre synchroniz├íciu existuje ÔÇ×triggerÔÇť na jej aktiv├íciu: vypnite a zapnite trikr├ít, Blik├í, akoby hovorilo, ┼że je pripraven├ę na p├írovanie, rovnako ako ktor├Żko─żvek in├Ż re─Źn├şk spolo─Źn├ę bluetooth za posledn├Żch desa┼ą rokov. Spo─Źiatku uznanie ne├║spe┼ín├Ż, aj ke─Ć je zobrazen├Ż percentu├ílny pruh (od 0 do 100%). Sk├║sil som e┼íte dvakr├ít a potom sa aplik├ícia pripojila.

Obrazovka zobrazujúca štyri kroky na konfiguráciu aplikácie lampy Positivo Pri synchronizácii aplikácie Positivo sa rovnaká chyba vyskytla viackrát.

Pri pokuse sp├írova┼ą Positivo v aplik├ícii Alexa, Mal som najv├Ą─Ź┼íiu boles┼ą hlavy cel├ęho z├í┼żitku. Podobne ako pri pripojen├ş Hue som vybral ÔÇ×prida┼ą inteligentn├║ LED lampuÔÇť a existuj├║ dve mo┼żnosti: otvori┼ą aplik├íciu alebo prida┼ą a zru─Źnos┼ą ÔÇ×Inteligentn├Ż ┼żivotÔÇť. Je zrejm├ę, ┼że som si vybral najjednoduch┼íiu cestu ( zru─Źnos┼ą) kde prihl├ísi┼ą sa pomocou SMS, ktor├í nefungovala – povedala, ┼że moje ─Ź├şslo mobiln├ęho telef├│nu neexistuje, a to ani vlo┼żen├şm vari├íci├ş predvo─żby. Pok├║sil som sa prihl├ísi┼ą via Twitter a moje u┼ż├şvate─żsk├ę meno zjavne neexistuje.

Potom, ─Źo sa vzdal tejto zru─Źnosti a ┼íiel po dlhej ceste, stiahol tretiu aplik├íciu ktor├ę odporu─Źila Alexa: jeden tak├Ż Tuya Smart, Na moje prekvapenie som dostal plus overovac├ş k├│d v mojom e-maile. Proces rozpozn├ívania je prinajmen┼íom rovnak├Ż ako v pr├şpade aplik├ície Positivo (vyp├şna─Ź a vyp├şna─Ź). Nie n├íhodou, Tuya presmeruje sp├Ą┼ą na Positivo.

Nakoniec som mal ┼ítyri aplik├ície otvoren├ę s├║─Źasne pre jednu synchroniz├íciu (Alexa, Positivo, Gmail a Tuya Smart). A┼ż potom fungovala kontrola s Alexou pod─ża pl├ínu.

Na odpor├║─Źanie Pozit├şvny funkcion├ír Showmetech, ved├║ci Positivo Casa Inteligente, Jos├ę Ricardo Tobias, ozna─Źuje pou┼żitie zru─Źnos┼ą zna─Źka na ovl├ídanie inteligentnej LED ┼żiarovky. Dokonca aj s n├íznakom stiahnutia Tuya po─Źas na┼íich testov postupujte pod─ża 10 krokov, ktor├ę s├║ ozna─Źen├ę symbolom zru─Źnos┼ą Pozit├şvny inteligentn├Ż domov v aplik├ícii Alexa bude produkt fungova┼ą bez potreby s┼ąahovania ─Ćal┼íej aplik├ície. "Na┼íe sk├║senosti s pou┼ż├şvan├şm sa zameriavaj├║ na na┼íu aplik├íciu a zru─Źnosti a pre najlep┼íie sk├║senosti v├ím odpor├║─Źame pou┼ż├şva┼ą cel├║ platformu Positivo Casa Inteligente.ÔÇ×, Hovor├ş Jos├ę.

Vzh─żad a prisp├┤sobenie

Dva obr├ízky ved─ża seba, zn├ízor┼łuj├║ce mont├í┼żnu ─Źas┼ą ┼żiaroviek Positivo, v─żavo; a Philips, vpravo ┼Żiarovky Positivo x Philips.

Ke─Ć hovor├şme o vzh─żade obidvoch, stoj├ş za to podrobne ich pred diskusiou o osvetlen├ş samotnom. Inteligentn├í LED lampa Philips m├í pe─Źa┼ą Anatel a nieko─żko riadkov textu okolo tela a QR k├│d, hne─Ć pod lampou, ─Źo je za denn├ęho svetla ve─żmi n├ípadn├ę a predstavuje ÔÇ×s┼ąa┼żnos┼ąÔÇť nie─Źo zvl├í┼ítne s t├Żm odtie┼łom. Na druhej strane st├íle m├íme logo Philips. Positivo zobrazuje iba minimalistick├ę logo, ┼ítandardn├ę v rade Smart.

Bez pripojenia Wi-Fi alebo Bluetooth funguj├║ ako norm├ílne biele svetlo, Nev┼íimol som si rozdiel v osvetlen├ş medzi ÔÇ×100% bielouÔÇť oboma. V obidvoch pr├şpadoch zmena v Farba LED ovplyv┼łuje to aj to, ko─żko sa osvetlia, tak┼że koniec farebn├Żch spektier nie je nikde bl├şzko v├Żkonu bieleho svetla. Toto je norm├ílne pri pr├íci s farebn├Żm LED osvetlen├şm – p├ísky a perif├ęrie PC funguj├║ rovnako.

philips odtie┼ł app Karta ÔÇ×Sc├ęnyÔÇť (v─żavo) a nastavenie osvetlenia v rovnakom pripojenom prostred├ş (vpravo) pod─ża Hue. (Zverejnenie; upraven├ę)

Pokia─ż ide o aplik├ície, existuje spolo─Źn├í funkcia s n├ízvom ÔÇ×sc├ęny". Pre t├Żch, ktor├ş nie s├║ obozn├ímen├ş, je to akoby boli simul├ícia preddefinovan├ęho prostredia. Tak┼że pri v├Żbere nie─Źoho ako ÔÇ×neskor├ę popoludnie v Par├ş┼żiÔÇť, ktor├ę je ozna─Źen├ę miniat├║rou v purpurovo-ru┼żovo-oran┼żovom gradiente, sa tieto farby (teoreticky) vyber├║, aby sa t├íto atmosf├ęra dostala do prostredia va┼íej inteligentnej LED ┼żiarovky.

V Hue, personaliz├ícia sc├ęny je minim├ílna. M├┤┼żete upravova┼ą iba farbu / intenzitu prednastaven├ş a premenova┼ą ich. Alexa sa st├íva rozbo─Źova─Źom, tak┼że nemus├şte udr┼żiava┼ą Bluetooth v├í┼ího telef├│nu na 100% ─Źasu – iba ak ho ovl├ídate prostredn├şctvom aplik├ície Philips, ─Źo je mimo po─Źiato─Źn├ęho nastavenia ├║plne zbyto─Źn├ę.

Pri sk├║man├ş funk─Źnosti mosta som si v┼íimol, ┼że funkcie sc├ęn maj├║ zmysel iba vtedy, ak u┼ż m├íte prostredie viac svetiel, Inak, namiesto svetla zmena farby zobrazen├ę na miniat├║re, cituj├║ce pr├şklad Par├ş┼ża s fialovo-ru┼żovo-oran┼żovou farbou, iba jeden sa zobraz├ş.

tla─Ź pozit├şvnych sc├ęn Prisp├┤sobenie sc├ęn v aplik├ícii Positivo.

V spolo─Źnosti Positivo sc├ęny funguj├║ (ako to malo by┼ą!) A dokonca si ich m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą. Na rozdiel od Hue, Smart Lamp tie┼ż nezabudnite na posledn├║ farbu ktor├ę ste nastavili, aj ke─Ć zmen├şte z├ísuvku a internet – to znamen├í, aj ke─Ć zmen├şte miestnosti alebo dom├ícnosti. Ak v┼íak aplik├íciu otvor├şte po resetovan├ş zariadenia, aplik├ícia rozpozn├í predch├ídzaj├║ca farba ktor├ę ste sami definovali. Aby ste sa vr├ítili k spr├ívnemu fungovaniu, mus├şte vybra┼ą biele svetlo, a┼ż k├Żm sa nerozpozn├í (a nezmen├ş farbu). V opa─Źnom pr├şpade sistema nerozpozn├í.

Je to ┼íkoda, ┼że nastavenie farby d├íva ist├Ż probl├ęm pri zmene predvolen├Żch farieb. Ob─Źas je mo┼żn├ę vidie┼ą, ┼że farba nebola nakonfigurovan├í: napr├şklad som odi┼íla iba cool farby v hladkom prechode a zrazu a ─Źerven├í nepl├ínovan├ę blikanie v kr├ítkych intervaloch. Pri vytv├íran├ş sc├ęny od nuly sa rovnak├Ż probl├ęm nestal.

Inteligentn├Ż domov

Foto Echo Dot 3. gener├ície v ciam tabu─żky s denn├şkmi v pozad├ş Echo Dot bola d├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou nastavenia svetiel, ktor├í bola nevyhnutn├í pre vytv├íranie rut├şn – ktor├ę sa obch├ídzali s oboma aplik├íciami.

Chcete, aby bol v├í┼í domov ┼íikovn├Ż? Dobr├Żm krokom na za─Źiatku je pou┼żitie iba ┼żiarovky a reproduktora. Ako u┼ż bolo povedan├ę, na komunik├íciu so svetlami som pou┼żil Echo Dot. na Aplik├ícia Alexa, v predvolenom nastaven├ş je pr├şkaz pre prv├║ nakonfigurovan├║ lampu jednoducho ÔÇ×prv├í lampa". Aby som u─żah─Źil hlasov├Ż povel, premenoval som jedn├ęho z nich na ÔÇ×lampuÔÇť a druh├Ż na ÔÇ×svetloÔÇť a odi┼íiel na ─Ćal┼íie testy.

sistema uzn├íva percento jasu a farby, ─Źo je ve─żmi u┼żito─Źn├ę, preto┼że nemus├şte prep├şna┼ą aplik├ície. Je tie┼ż mo┼żn├ę vytvori┼ą rutinu s lampou. V noci sa svetl├í daj├║ automaticky zapn├║┼ą. Podobne ich m├┤┼żete naprogramova┼ą tak, aby r├íno zavolali oran┼żovo, simulovali slnko a vydali sa s bud├şkom (─Źo je skvel├ę, ak vo svojej izbe nem├íte prirodzen├ę svetlo, sk├┤r).

Je to zvl├í┼ítne jeden pr├şkaz sa prekr├Żva s druh├Żm ┼żiadny probl├ęm, tak┼że ke─Ć vyslov├şte hlasov├ę povely alebo otvor├şte prostredn├şctvom pr├şslu┼ínej aplik├ície (pozit├şvna alebo Philips), lampa okam┼żite rozpozn├í a synchronizuje v┼íetky syst├ęmy s├║─Źasne,

Aplika─Źn├ę obrazovky ovl├ídaj├║ce lampu Aplik├ícia Alexa pri ovl├ídan├ş jednej z l├ímp.

Po premenovan├ş boli Positivo aj Hue okam┼żite rozpoznan├ş. Alexa jednoducho nedok├í┼że aktivova┼ą pripomenutia synchronizovan├ę so svetlami. Napr├şklad: mus├şte prida┼ą ru─Źn├ę rutina, ak chcete lampu na ur─Źit├║ dobu vypn├║┼ą, alebo ak chcete ÔÇ×ka┼żd├Ż de┼ł o 18:00 sa rozsvieti a vypne 0:00ÔÇť. Preto nie je mo┼żn├ę poveda┼ą ÔÇ×Alexa, zapni 20 min├║tÔÇť, Preto┼że ignoruje uveden├Ż ─Źas a zavol├í o rovnak├║ sekundu,

Asistent rozpozn├íva minimalistick├ę vety ako ÔÇ×50% lampa"A"svetlo modr├í lampa". Ak je svetlo vypnut├ę, pri vyd├ívan├ş hlasov├ęho povelu sa zapne a vykon├í akciu. Kombin├ícia ÔÇ×50% modrej ┼żiarovkyÔÇť nie je rozpoznan├í; mus├şte zada┼ą dva samostatn├ę pr├şkazy.

Obrazovka aplik├ície Odtie┼ł, na farebn├Żch a satura─Źn├Żch kart├ích Farebn├í a satura─Źn├í karta.

Pokia─ż ide o pripojenie: nie je ┼żiadnym tajomstvom, ┼że braz├şlska internetov├í infra┼ítrukt├║ra nie je najviac stabiln├Ż, ako je uveden├ę v ─Źl├ínku Abranet, a to je obzvl├í┼í┼ą zrejm├ę hr├í─Źi online hry – ktor├ę, samozrejme, maj├║ aspo┼ł jeden frustruj├║ci z├í┼żitok kv├┤li sl├ívnemu ÔÇ×oneskoreniuÔÇť. Internet m├┤┼że by┼ą celkom r├Żchly ┼żiadny probl├ęm, ale pri prem├Ż┼í─żan├ş o in┼ítal├ícii zariaden├ş, aby bol v├í┼í domov inteligentn├Ż, m├┤┼że by┼ą zdie─żan├Ż internet prek├í┼żkou.

Ke─Ć si mysl├şme, ┼że komunik├ícia je lampa s lampou alebo lampa s asistentom, je ka┼żd├ę preru┼íenie cesty pozoruhodn├ę oneskorenie, Tak┼że lampa bluetooth m├┤┼że by┼ą lep┼íou vo─żbou, ak never├şte s├║─Źasn├Żm stabilita vo va┼íej sieti. Priama komunik├ícia s mobiln├Żm telef├│nom je okam┼żit├í a zapnutie / vypnutie alebo zmena farby je okam┼żit├í.

Pri prep├şnan├ş oboch miest a Wi-Fi (odpojenie od asistenta) do┼ílo k prepojeniu s Positivo vyp├║┼í┼ąa sa Alexa, Na rozdiel od toho spolo─Źnos┼ą Philips nie pripomen├║┼ą n├ízov profilu, rovnako ako si nepam├Ąt├ím posledn├ę nastavenie hotov├ę (┼żlt├ę svetlo, 50%). Pri minimaliz├ícii aplik├ície sa vyskytol aj probl├ęm s prepojen├şm s programom Positivo, preto┼że op├Ątovn├ę pripojenie trv├í asi 10 sek├║nd, Svetlo teda blik├í bielym svetlom, aj ke─Ć je nastaven├ę na ┼ípecifick├Ż jas / s├Żtos┼ą.

Pozit├şvna obrazovka aplik├ície, ktor├í h─żad├í sie┼ąov├Ż sign├íl Pokus o pripojenie k sieti Wi-Fi prostredn├şctvom aplik├ície Positivo fungoval, ale pripojenie k lampe sa stratilo v┼żdy, ke─Ć bola aplik├ícia minimalizovan├í.

Pri finaliz├ícii testov tohto porovnania pri poslednej kontrole svetla Positiva v a in├í z├ísuvka (v rovnakom dome, na rovnakom internete), pripojenie nefungovalo to, Ke─Ć sa sna┼ż├şte ÔÇ×zabudn├║┼ąÔÇť zariadenie a znova sa pripoji┼ą prostredn├şctvom aplik├ície, pripojenie k sveteln├ęmu zdroju zlyhal znova, aj ke─Ć sa aplik├ícia ├║spe┼íne prihl├ísila do siete Wi-Fi. O nieko─żko hod├şn nesk├┤r, s vypnut├şm v tomto intervale, do┼ílo k op├Ątovn├ęmu pripojeniu.

Rovnak├í chyba synchroniz├ície (v├Żtla─Źky nastavenie, zobrazen├ę v jednej z predch├ídzaj├║cich polo┼żiek tejto publik├ície) sa objavilo pri otv├íran├ş a zatv├íran├ş aplik├ície Positivo, ale na┼í┼ąastie spojenie s Alexou st├íle zostalo. ─îoskoro som zistil, ┼że probl├ęm bol s prihl├í┼íka a nie s v├Żrobok, Bez tie┼ła pochybnost├ş a paradoxne aplik├ície menej optimalizovan├ę pre ovl├ídanie lampy je exkluz├şvny / origin├ílny – ktor├Ż trochu zlyh├íva v ├║lohe by┼ą ÔÇť┼íikovn├Ż".

A z dlhodob├ęho h─żadiska?

Obr├ízok zn├ízor┼łuj├║ci nastavenie ─Źasu, po ktor├Ż sa m├í lampa rozsvieti┼ą S programom Positivo m├┤┼żete naprogramova┼ą rutinu na zapnutie / vypnutie lampy a ─Źiasto─Źn├║ kontrolu nad mobiln├Żm telef├│nom.

V obidvoch pr├şpadoch je jedna zo situ├íci├ş, o ktor├Żch som zistil, ┼że rob├şm najviac, jednoduch├Ż akt zapnite svetl├í na sp├şna─Źi – akon├íhle p├┤jdem do miestnosti, kde s├║ nain┼ítalovan├ę alebo ke─Ć sa vr├ítim domov, bez prem├Ż┼í─żania. Aby mohli pracova┼ą, mus├ş by┼ą sp├şna─Ź zapnut├Ż. Ke─Ć je svetlo vypnut├ę a stla─Ź├şte prep├şna─Ź (chcete ho zapn├║┼ą) obvod je uzavret├Ż, Sta─Ź├ş klikn├║┼ą a druh├Żkr├ít a svetl├í sa rozsvietia bielo so 100% jasom v ÔÇ×┼ítandardnom re┼żimeÔÇť oboch.

Keby som ho nemal Amazon Echo, naozaj by mi ch├Żbalo prep├şna─Ź ktor├Ż pracuje s ÔÇ×┼íikovn├ŻÔÇ×Preto┼że si to len predstavte otvori┼ą aplik├íciu a zapn├║┼ą svetl├í pri ka┼żdej v├Żmene miestnosti? Bolo to vyl├║─Źen├ę, aj ke─Ć som u┼ż mal mobiln├Ż telef├│n v ruke.

V takom pr├şpade spolo─Źnos┼ą Philips pred├í sp├şna─Ź, ktor├Ż sa d├í odpoji┼ą od z├íkladne a sta┼ą sa kontrolou, ako sp├┤sob rie┼íenia tohto probl├ęmu. S aplik├íciou Positivo je jedn├Żm z v├Żchod├şsk programovanie rutiny na karte ÔÇ×ProgramÔÇť na zap├şnanie a vyp├şnanie svetiel bez ob├ív z neust├íleho zdv├şhania mobiln├ęho telef├│nu.

Obr├ízok ┼żenskej ruky stl├í─Źaj├║cej stmieva─Ź philips jedn├Żm prstom Inteligentn├Ż stmieva─Ź Philips, na ├║pravu inteligentnej LED ┼żiarovky, pred├íva sa samostatne (Zverejnenie)

To bol ÔÇ×zl├Ż zvykÔÇť, ktor├Ż sa nau─Źil v tomto obdob├ş sk├║┼íok: pri vstupe do miestnosti bolo potrebn├ę hovori┼ą nahlas a dobr├Żm t├│nom. ÔÇťAlexa, zapnite ┼żiarovku". Pre ka┼żd├ęho v prechod z norm├ílny domov pre inteligentn├Żcha vy ste zvyknut├ş tla─Źi┼ą sp├şna─Źe (pod─ża o─Źak├ívania!), je skuto─Źne v├Żzvou prejs┼ą dverami a nezabudnite vyp├şna─Ź ignorova┼ą,

Ke─Ć┼że m├┤j predvolen├Ż prep├şna─Ź domov nem├í reostatUvedomil som si, ako nastavi┼ą percento osvetlenia (0-100%) je ve─żmi u┼żito─Źn├ę, najm├Ą pri pr├íci s osvetlen├şm v miestnosti – na ─Ź├ştanie v noci je oran┼żov├ę svetlo na 50% perfektn├ę. In├í situ├ícia je, ke─Ć potrebujete nie─Źo detailne vidie┼ą alebo vyfotografova┼ą objekt vn├║tri, ktor├Ż sa men├ş ┼żlt├ę a┼ż biele svetlo stalo sa pohodl├şm, ktor├ę sa pri zvy─Źajnom pou┼ż├şvan├ş stalo potrebn├Żm.

Kone─Źn├Ż rozsudok

Ber├║c do ├║vahy v┼íetky sk├║senosti s setup a moje be┼żn├ę pou┼żitie, Philips z├şskal lep┼íie, Most sa st├íva v├Żdavkom Amazon Echo, ale ┼żiarovky a ─Ćal┼íie doplnkov├ę zariadenia (napr reostat) integr├ícia do jedn├ęho virtu├ílneho prostredia znie ako ve─żmi atrakt├şvny n├ípad.

Umenie s dvoma hodnoten├Żmi lampami: vybaven├Ż model Phillips Pre moju rutinu, pripojenie k Alexovi, Philips vyhr├í spor. (Zverejnenie; upraven├ę)

Tak┼że vyberte Philips Hue Bluetooth ak: ste pripraven├ş investova┼ą do pripojen├ęho inteligentn├ęho dom├íceho centra; u┼ż m├íte reproduktora s osobn├Żm asistentom alebo ak uprednost┼łujete dia─żkov├ę ovl├ídanie reostat a nemus├şte sa stara┼ą o svoj mobiln├Ż telef├│n.

Vyberte si Pozit├şvna inteligentn├í lampa ak chcete: cenovo dostupnej┼í├ş produkt; d├┤verujte stabilite svojho Wi-Fi a jednoducho chcete produktov├í rada inteligentn├ę zariadenia pripojen├ę doma (v tomto pr├şpade viac ┼żiaroviek v nieko─żk├Żch miestnostiach).

Povedzte n├ím: ktor├Ż z t├Żchto modelov inteligentn├í LED ┼żiarovka zlep┼í├ş osvetlenie vo va┼íej dom├ícnosti?