PewDiePie podpisuje exkluzívnu zmluvu so živým streamovaním YouTube – a opúšťa DLive

Herná hviezda spoločnosti CONTROVERSIAL PewDiePie podpísala exkluzívnu zmluvu so živým streamovaním YouTube.

30-ročný Švéd, vlastným menom Felix Kjellberg, minulý rok napísal podobnú zmluvu s konkurenčnou platformou, ale teraz sa vrátil na webovú stránku, ktorá z neho urobila megahviezdu.

PewDiePie nahromadilo viac ako 104 miliónov predplatiteľov YouTube, čo z neho robí dlhého ťahu najväčšieho nezávislého tvorcu platformy.

Povedal, že jeho nová dohoda, čo bude znamenať, že bude hostiteľom všetkých svojich priamych prenosov YouTube, cítil sa ako prirodzený fit.

“YouTube je mojím domovom už viac ako desať rokov a živé vysielanie na platforme mi pripadá ako prirodzené, pretože stále hľadám nové spôsoby vytvárania obsahu a interakcie s fanúšikmi po celom svete, “uviedol výrobca videa vo vyhlásení.

„Živé vysielanie je niečo, na čo sa v roku 2020 a neskôr veľmi zameriavam, aby som s nimi mohol nadviazať partnerstvo YouTube a byť v popredí nových funkcií produktu je špeciálne a vzrušujúce pre budúcnosť. “

Ani nie YouTube ani PewDiePie nezverejnili podmienky dohody alebo koľko stojí za to.

Hráč, ktorý žije v Brightone, takmer pred rokom podpísal s Dlive exkluzívnu streamovaciu zmluvu, ktorá tvorcom sľubovala lepšie platové podmienky.

Na novej platforme získal 822 000 sledovateľov.

YouTube nedávno podpísala niekoľko exkluzívnych zmlúv so známymi tvorcami videí v rámci toho, čo niektorí nazývajú „streamingové vojny“.

Streamovacie hviezdy ako CouRage, Typical Gamer a Valkyrae v posledných mesiacoch podpísali zmluvy s americkou firmou.

Ďalšie hlavné streamingové stránky, ako napr Twitch a Mixer, tiež podpísali zmluvy s rôznymi veľkými osobnosťami internetu.

Odhaduje sa, že trh so streamovaním videa bude mať do roku 2026 hodnotu 120 miliárd libier (149 miliárd dolárov), čo je nárast z 30 miliárd libier (38 miliárd dolárov) v roku 2018.

PewDiePie je obrovské meno, na ktoré sa môžete obrátiť YouTube„Napriek tomu, že Švéd v priebehu rokov prežil niekoľko kontroverzií.

V septembri 2017 bol v strede búrky po tom, ako v jednom zo svojich videí použil rasovú urážku „n *****“.

Predtým sa ocitol v centre rasizmu, keď zrejme použil slovo „n *****“ vo videu, ktoré sledoval 20,7 milióna ľudí.

Švéd vyvolal antisemitskú búrku potom, čo zaplatil dvom mužom za rozbalenie transparentu so správou „Smrť všetkým Židom“. Video si pozrel používateľ 60,6 milióna ľudí.

Výsledkom bolo, že jeho reality show bola zrušená YouTube, ktorý ho vyhodil z prémiového reklamného kanála.

PewDiePie rýchlo reagoval na tvrdenia antisemitizmu emocionálne a zdá sa, že keď sa vyslovil proti reakcii, potlačila slzy.

Jeho fanúšikovia sa odvtedy zamerali na amerického novinára, ktorý odhalil video a hackol jeho Twitter účet ako odplata za vnímané útoky na veľmi obľúbenú povesť YouTubera.

YouTuber PewDiePie útočí na kritikov, ktorí ho odsúdili za odporúčanie a YouTube kanál, ktorý uverejňuje antisemitský a misogynistický obsah

Podľa ďalších správ zarobil PewDiePie v roku 2019 údajne 54 miliónov libier.

YouTubeNajvyššie zarábajúce osoby boli odhalené v januárovej správe – a zoznam PewDiePie je na prvom mieste.

YouTube sa nedávno dostalo pod paľbu, pretože zrejme ignorovalo prosby zamestnancov o odstránenie nenávistných videí s cieľom zvýšiť počet zobrazení.

Čo si myslíte o videu PewDiePi? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu