Pevné telefonovanie: Arcep chce uľahčiť prenos čísla

Pixabay


Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb začal verejnú konzultáciu zameranú na vytvorenie národného číslovacieho plánu pre pevnú telefónnu linku, ktorý sa zaoberá najmä prenosnosťou v prípade sťahovania.

Dnes pri dodržaní počtu telefón v prípade presunu je teoreticky možný, ale zďaleka to nie je zrejmé a často závisí od geografickej situácie. Jednotlivec však môže byť pripojený k svojmu číslu a ešte viac pre profesionála, ktorého prenosnosť je skutočným ekonomickým problémom. TakžeArcep žiada hráčov priemyslu prostredníctvom verejnej konzultácie otvorenej do 7 v júni a má v úmysle uvoľniť platné pravidlá.

Dodržiavanie pevného čísla pri pohybe môže byť bolesťou hlavy

V kontinentálnom Francúzsku až do odvolania číslo začínajúce od 01 až 05 sa automaticky spája s tým, čo sa nazýva základná číselná zóna (ZNE), ktorá pochádza z „ obmedziť geografický rozsah, v ktorom môže byť takéto číslo pridelené používateľovi a ponechané týmto používateľom v prípade presťahovania “. Inými slovami, akonáhle opustíte svoje ZNE, nemáte nárok ponechať si číslo. Arcep tak ponúkazmierniť tieto geografické obmedzenia v dvoch krokoch.

Vo Francúzsku a mimo zámoria existujú dnes 412 ZNE. Arcep si berie najmä príklad jednotlivca alebo profesionála, ktorý žije v okolí Carhaix-Plouguer vo Finistère a ktorý si nemôže ponechať svoje číslo začínajúce 02, ak sa presťahuje do Nantes, 200 kilometrov od mesta. Problém, keďže štvrtina obyvateľov, ktorí sa sťahujú, dnes mení oddelenie.

Zosúladiť prenosnosť čísla pevnej linky s prenosnosťou čísla mobilného

Úrad si želá, aby od 1. januára 2020 mohli prevádzkovatelia ponúkať jednotlivcov aj profesionálov ponechajú si svoje číslo 01 až 05, ak sa pohybujú v rámci zóny zodpovedajúcej prvým dvom číslicam ich čísla. Toto je už prvý krok, pretože by sa Francúzsko rozdelilo len na päť zón: 01: Île-de-France; 02: Severozápad; 03: Severovýchod; 04: Juhovýchod a 05: Juhozápad.

Arcep plánuje ďalej a navrhuje od 1. januára 2023 definitívne prelomiť geografické bariéry azosúladiť predpisy o prenosnosti čísel 01 až 05 s predpismi pre mobilné čísla (06, 07) a čísla 09. ” Operátori tak budú môcť najmä metropolitným užívateľom ponúknuť, aby si ponechali svoje číslo 01 až 05, len čo sa presťahujú, pričom zostanú na území metropoly. “, označuje orgán.

Územia v zámorí nie sú však vynechané, keďže Arcep navrhuje zlúčiť dve ZNE, ktoré zahŕňajú Guadeloupe, Saint-Martin a Saint-Barthélémy, a tiež zlúčiť sedem ZNE Francúzskej Guyany.

Nová kategória čísel v budúcnosti?

Ak chcete ísť trochu ďalej, Arcep chce experimentovať s „ mechanizmus overovania čísla na ochranu používateľov pred spoofingom “a posilniť ochranu používateľov proti fenoménu.

Úrad si to želá vytvoriť novú kategóriu číselčo by umožnilo implementáciu tohto autentifikačného postupu.

  • Orange oznamuje koniec telefonovania na pevnu linku (skoro)
  • Arcep chce regulovať pripojené reproduktory
  • Pre Arcep Orange neblokuje svojim konkurentom prístup k optickému vláknu

Related Articles

Back to top button