Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Peopoly Phenom XXL je oveľa, oveľa väčší ako vaša 3D tlačiareň

Peopoly Phenom XXL je oveľa, oveľa väčší ako vaša 3D tlačiareň 1

Najhmotnejšou 3D tlačiarňou tohto týždňa vyrobenou pre spotrebiteľov je Peopoly Phenom XXL. Rovnako ako tlačiarne Phenom vydané za posledných niekoľko rokov, aj táto tlačiareň je veľká – ale táto je ešte väčšia ako najhmotnejšia tlačiareň, ktorú Phenom vyrobil predtým. Peopoly videl, že ľudia si môžu užiť možnosť 3D tlače objektov vo veľkom meradle … a tak sa odvážili ísť ešte väčší!

Pozrite sa na našu recenziu na Phenom by Peopoly a zistíte, čo z neho robíte. Je to zaujímavý druh zariadenia – najmä ak ste tento druh 3D tlačiarne nikdy predtým nevideli. Tam, kde tradičná 3D tlačiareň zahreje sériu plastov a nasmeruje ju na vrstvu vo vrstvách, táto tlačiareň Phenom MSLA používa UV živicu, známy tiež ako živicu tvrdenú svetlom. Namiesto použitia hlavy, ktorá smeruje plast dole na plošinu, je platforma hore nohami a plast začína ako kvapalina.

Pri tlačiarni MSLA je prvá vrstva vytvrdená svetlom, ktoré svieti cez tekutú živicu na plošinu. Každá nová vrstva, platforma stúpa (hore nohami) a 3D tlačený objekt sa prilepí, pričom visí. 3D tlač vystupuje z tekutej živice, zrodenej akoby mágiou.

Pôvodný Phenom od Peopoly mal stavebný objem 276 x 155 x 400 mm. Phenom XXL má kapacitu až 780 x 570 x 1 120 mm. Táto šelma je obrovská. Táto tlačiareň váži chladných 115 kg – to je 253.5 libier. Nádoba, v ktorej je umiestnená živica, je schopná držať 60,5 kg tekutej živice reagujúcej s UV.

Ako je to u všetkých tlačiarní – alebo aspoň u všetkých 3D tlačiarní – tento stroj používa na svoju činnosť spotrebné výrobky. To znamená, že budete musieť kúpiť VEĽA živice, aby bol tento stroj v chode – pokiaľ neplánujete tlačiť veľmi málo, v takom prípade je pravdepodobne lepší nápad zaobstarať si menšiu tlačiareň.

Ak si chcete kúpiť tohto veľkého chlapca, musíte zamieriť na oficiálnu webovú stránku Peopoly a získať cenovú ponuku. Skutočnosť, že musíte získať cenovú ponuku na stroj, by vám mala poskytnúť určitú predstavu o cene – výrazne nad požadovanou cenou pôvodného Phenomu, ktorý sa v súčasnosti pohybuje okolo 2 000 dolárov.