Penguin Art: 10 lekcií od 1, 000 ovplyvňovačov

Ako dieťa som vyrastal v mládežníckom programe, ktorý mal veľa zábavných hier a kariéry.

Najmä jedno plemeno, ktoré ma zaujalo, bolo preteky tučniakov.

Keď sme sa zoradili na začiatku, každý súťažiaci dostal bowlingovú dráhu, ktorú museli niesť so svojimi nohami cez cieľovú čiaru, čo nás nútilo kráčať ako tučniak.

Čo majú spoločné tučniaky a práca s vplyvnými ľuďmi?

Veľmi malý. Aspoň z hľadiska svojho vzhľadu.

Ale ak máte tú česť spojiť sa s niekým, kto má vplyv, uvedomíte si, že hra môže byť dosť podobná. Aj keď vám vaša myseľ povie, aby ste skočili, väčšinu času je najlepšie brať to ľahké.

Zohľadnite rýchlosť tučniakov v tomto klipe:

Mal som tú česť spojiť sa s viac ako 11 000 vplyvných pracovníkov v posledných mesiacoch, od Ramit Sethiho a Dana Pinka po GE CMO.

Keby som mal všetko zúžiť na 10 stručných lekcií, ktoré som sa naučil, tu je desať, ktoré by som zdieľal:

10. Buďte darcom, nie odberateľom

S kým by ste radšej pracovali?

 1. Niekto, kto sa aktívne snaží pomôcť vám rozšíriť svoje podnikanie?
 2. Niekto, kto sa zameriava iba na seba a na čo sa môže zo vzťahu dostať?

Môže to znieť ako zrejmá odpoveď (a zo skúsenosti je to ešte viditeľnejšie pre ovplyvňujúcich). Stále však vidím viac ľudí v blogosfére, ktorí sa pýtajú skôr na druhú, než na druhú.

Iný problém: Sú takí, ktorí sa chytro maskujú za darcov, aby v budúcnosti ukázali svoje skutočné farby.

Kenneth Lay bol zakladateľom spoločnosti, ktorá zamestnávala približne 20 000 zamestnancov a bola jednou z popredných svetových spoločností v oblasti elektrickej energie, zemného plynu, komunikácií a celulózy a papiera.

Potom on 2 December 2001 sa Enron zrútil. Účtovný škandál vypukol a podali návrh na vyhlásenie konkurzu.

Fascinujúce je, že niečo také jednoduché, ako obraz človeka, mohlo zabrániť tomuto zmiznutiu.

Adam Grant, autor organizácie Give and Take, objavil starú správu spoločnosti Enron a porovnal ju so správou spoločnosti, ktorú vedie Jon Huntsman, Sr., Slávny charitatívny riaditeľ. Pozrite sa na rozdiel:

Ak nemôžete hádať, John Huntsman je vľavo, Ken Lay je vpravo. Dokonca aj v niečom tak jednoduchom, ako je obchodná správa, sa príjemca zameriava na seba.

Potom je tu problém času …

Aj keď som sotva vyrástol svoj blog, stále som dostal viac ako spravodlivé množstvo žiadostí. Aj keď rád pomáham ľuďom, keď môžem, úprimne povedané, nie je dosť času na prácu, ktorá sa odo mňa vyžaduje, a na pomoc všetkým ľuďom, ktorí o to požiadajú.

Avšak pri pohľade na ostatných nie je čas vždy problémom.

William Harris, Aaron Orendorff a Andy Crestodina sú silnými príkladmi, ktoré som videl, sú veľkými darcami a nepriamo ma motivovali, aby som urobil to isté.

Môžete si myslieť, že každý z týchto darcov má na rukách veľa času. Každý z nich je však jedným z najbláznivejších pracovníkov, ktorých poznám:

 • Andy je spoluzakladateľom a hlavným strategickým riaditeľom spoločnosti Orbit Media, ocenenej 38-personovej spoločnosti zaoberajúcej sa webovým dizajnom v Chicagu. Hovorí na mnohých konferenciách a dokonca získal prestížnu cenu Speaker of the Year Marketing World Speaker of the Year.
 • Potom je tu Will, viceprezident marketingu DollarHobbyz a zakladateľ marketingovej agentúry Elumynt. Strávením 60 – 80 hodín pestovaním DollarHobbyz alebo starostlivosťou o svoju rodinu píšete články do časopisu Search Engine Journal.
 • Konečne je to Aaron. Ten chová show na iconiContent. Ale viac ako to, napísal pre Podnikateľské časopisy, Obchodné zasvätené osoby, SalesForce, Časopis úspechu, Unbounce a The Next Web (s ďalším článkom pre Nadchádzajúci časopis Smashing Magazine).

To všetko, čo povedať, pokiaľ ide o dávanie, to vo všeobecnosti nie je otázkou času. Je to o tom, kde si dáte svoje priority.

Ovplyvňovatelia dostávajú každý deň stovky správ. Keď hovoríme zo skúseností, nech už sú vaše ciele akékoľvek, budujú sa blogové impérium, vždy pôjdete ďalej ako darca ako príjemca.

9, Nechajte svoje otázky malé

V knihe Nir Eyal's Hooked, Nir ponúka jednoduchý proces 4 Kroky, ktoré marketéri používajú na vytváranie návykových výrobkov:

 1. spúšť – Toto je udalosť, ktorá môže prinútiť niekoho …
 2. akčné – Aké je najjednoduchšie správanie v očakávaní odmeny?
 3. Odmena – Je odmena dostatočne uspokojivá na to, aby ste konali, ale necháva vás viac?
 4. investície – Akú prácu môžu prinútiť investovať, aby konali pri najbližšom spustení?

Prečo to všetko hovorím?

Aj keď nevytvárate zvyk produktu pri tréningu, chcete si vytvoriť zvyk, v ktorom ovplyvňovateľ bude konať tak, ako požaduje.

Chcete, aby niekto otvoril váš e-mail zakaždým? Zvážte ich nasadenie na háčik:

spúšť – Pozrite si nový e-mail
akčné – Otvorte e-mail
Odmena – Informácie uvedené vo vašom e-maile
investície – Odpoveď na e-mail

Ak časť slučky zlyhá, nedostanete odpoveď. Úspešný vstup v každej z týchto štyroch etáp skôr pomáha nadviazať vzťah.

Nielen to, ale to tiež uľahčuje budúci dosah.

Ak bola odmena za odoslanie e-mailu stála za vašu investíciu, pri očakávaní budúcej odmeny bude pravdepodobnejšie, že svoj e-mail otvoríte.

Naopak, ak interakcia nebola pozitívna, bude menej pravdepodobné, že budú chcieť tráviť čas spojením s niekým, koho považujú za užitočné.

Toto sa vracia k môjmu hlavnému predpokladu: ak vaše otázky zostanú malé, pravdepodobne dostanete odpoveď. Každý priechod cyklom zvyšuje šance na úspech väčšej požiadavky.

8, E-mail, účel

V odvetví optimalizácie konverzií sa hovorí, že každá stránka na vašom webe by sa mala zameriavať naraz na jeden cieľ.

Je zaujímavé, že som zistil, že to platí rovnako pre e-maily, ktoré posielam ovplyvňovateľom.

Zakaždým, keď pošlem e-mail, aj keď môžem diskutovať o viacerých veciach, vyskúšať aby moje e-maily zostali iba na jeden účel. Hovorím to skúsiť, pretože niekedy som príliš nadšený a príliš do toho vložený.

(Všimnite si, že to ide ruka v ruke s poznaním vášho cieľa a zaháknutého modelu.)

Čo sa stane, keď podám viac žiadostí?

Buď ho odložia o niekoľko dní, alebo ho úplne pravdepodobne ignorujú.

Samozrejme si môžete zvoliť experimentovanie a zistiť, čo vám vyhovuje. Chcem len naučiť, ako sa učiť z mojich chýb spojením s vplyvnými ľuďmi.

7, Rozlúštiť, čo znamená „nie“ (a ako sa pohnúť vpred)

Od niekoho ste nedostali odpoveď? Alebo možno máte klasický riadok „Som príliš zaneprázdnený“.

V každom prípade sa snažím zistiť, prečo som dostal nie (alebo naopak, žiadna odpoveď). Pomôže mi to nielen v budúcnosti, ale poskytne mi aj predstavu o tom, ako pokračovať v budovaní vzťahu s týmto ovplyvňovačom.

Tu sú niektoré veci, na ktoré myslím, keď čelím odmietnutiu:

Otvorili môj e-mail?

Za predpokladu, že ste im dali dostatok času na odpoveď, ak neotvorili môj e-mail, mohlo by to byť preto, že:

 1. Môj predmet nebol dostatočne atraktívny.
 2. Predchádzajúce neúspešné pokusy zabili zvykový cyklus.
 3. Používajú e-mailovú službu, ktorá sa pri otvorení e-mailu skryje. Ak viem, že môj e-mail nebol otvorený, znamená to, že to nebolo toľko toho, čo som napísal v e-maile, ako to, čo bolo napísané v predmete predmetu.

Tip pre profesionálov: Používajte prvé slová na tele opatrne. Mnoho e-mailových klientov obsahuje vedľa predmetu správy, čo vám dáva väčšiu príležitosť otvoriť svoj e-mail.

Ak otvorili môj e-mail, ale neodpovedali …

Pokúsim sa preskúmať kópiu v e-maile.

Bolo to príliš dlho? Príliš veľa žiadostí? Možno sa pýtam príliš veľa?

Aj keď nemôžem čítať niekoho mysle, robiť vzdelaný odhad mi umožňuje neustále zlepšovať, a ak je to možné, zotaviť sa zo situácie.

Ak otvorili môj e-mail, odpovedali v minulosti, ale neodpovedali na budúce kroky

Zvyčajne v tejto situácii myslím, že jedna z dvoch vecí:

 1. E-mail mal príliš veľa žiadostí.
 2. Sú zaneprázdnení. Len zriedka robím žiadne následné kroky, najmä ak ich považujem za priateľa.

Budovanie týchto vzťahov prostredníctvom e-mailu bolo jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť môj spodný riadok.

V tomto článku nájdete informácie o pomocných nástrojoch a zistite, ktoré nástroje vám môžu pomôcť efektívnejšie spravovať kampaň.

6, Vypadni zo svojho kruhu

Sol Orwell je podnik založený na Examine.com, poprednom zdroji nezávislej analýzy doplnkov a výživy (nezamieňať s examiner.com). v Facebook Neskôr zdieľa, že podnikatelia a predajcovia nemôžu mať významný vplyv bez toho, aby opustili svoj kruh.

Keď som začal pracovať pre Sujana Patela, pozval ma do dvoch z jeho vnútorných kruhov. Rýchlo som si uvedomil, že väčšina v tomto kruhu sa pozná navzájom a má podobné názory a rady.

Ale väčšina blogerov, ktorých som poznal pred prácou pre Sujan, mala inú vieru, pretože sa držali v inom kruhu.

Richard Koch, autor princípu 80/20 vysvetľuje:

„… Mali by sme minúť trochu energie na kultiváciu veľkého počtu ľudí, ktorí sú vo svete tak odlišní ako my … Najlepším spôsobom je rutinne kultivovať tieto veľmi slabé odkazy, vybudovať sieť ľudí, ktorí môžu mať skvelý nápad. alebo nás kontaktujte, aby sme mohli aktivovať, keď to bude potrebné.

Kľúčovým bodom je, že títo ľudia by sa mali od nás líšiť čo najviac. Väčšina z nás uprednostňuje hob-nob, ak vôbec, s PLU, ľudia ako my. To je presne zlé, čo robiť, ak chceme povzbudiť našu kariéru a životy. ““

Kde je zlato vo vašej sieti? Na druhom konci. Mali by ste …

5, Začnite malé a vytvárajte sústredné kruhy

Môže to znieť v rozpore s posledným bitom, ale počkajte.

Ak ste nikdy nevytvorili vzťahy s ovplyvňovačmi vo svojom odbore, možno budete musieť pred začatím týchto vzťahov urobiť veľa studených e-mailov. Keď začnete vo svojom odbore nadviazať kontakt s ovplyvňovačmi, začnete si všimnúť určité prekrývanie.

Namiesto toho, aby ste vždy robili jeden studený e-mail, mali by ste stavať na existujúcich sieťových vzťahoch.

Pozrite sa na tento Venn diagram:

Venn Diagram

Ľudia, ktorí sú najbližšie k bodom šípu, majú často najlepší spôsob, ako pridať hodnotu svojej sieti (byť na okraji) s najmenším úsilím.

Prečo?

 1. Môžete požiadať vplyvného o prezentáciu.
 2. Často majú inú skupinu ľudí, ktorých poznajú.
 3. Prípadne môžete pomocou mien ovplyvňujúcich používateľov urobiť studený e-mail takmer vrúcnym úvodom.

Toto je šablóna, ktorú som použil na spojenie s ovplyvňovačmi v priestore veľkých dát na LinkedIn:

Donne

Som evanjelista pre Maptive.com a Import.io. Spojil som sa s rôznymi odborníkmi na údaje (ako napríklad Kirk Borne, Gregory Piatetsky a Jeremy Waite) a pomohol im zvýšiť ich marketing a značku.

Chcel som len osloviť, aby som zistil, či existuje nejaký spôsob, ako ti môžem pomôcť :).

~ Jason

Takto som bol schopný rýchlo sa spojiť s 12 ďalšími odborníkmi v oblasti údajov.

Aj keď nemusíte byť oboznámení s menami, ak si to všimnete, používam 3 ovplyvňovače a 2 spoločnosti. Takže aj keď neviem, kde sa odborník hodí do vyššie uvedeného diagramu Venna, moje šance, že rozpoznajú aspoň jedno meno, sa výrazne zvyšujú.

Aj keď možno nebudete mať možnosť využiť spoločnosti vo svojom odbore, táto šablóna môže stále vyhovovať vašej situácii.

Ak chcete rozšíriť svoju sieť, najefektívnejším spôsobom je vytvorenie spojení.

4, Uveďte podrobnosti o tom, ako môžete pomôcť

Nemôžeme to urobiť sami, ale úspech si vyžaduje pomoc iných ľudí. – Simon Sinek

Keď mi ľudia hovoria: „Rád vám pomáham akýmkoľvek spôsobom,“ aj keď by sme si mohli navzájom pomáhať, neviem ako.

Porozmýšľaj o tom:

Aj keď som vedel, že niekto je obchodník, neviem, kde leží jeho skúsenosť (ide o asistenta automatizácie e-mailov, legendy sociálnych médií, stratéga vytvárania odkazov alebo niečo iné?).

Namiesto toho sa snažím rozpracovať alebo prinútiť kúzlo, aby sa stalo proaktívne.

Keď som začal blogovať ako hosť, jednou z najúčinnejších vecí, ktorú som objavil, bolo, aby som hľadal príležitosti, a nie hľadal ich sám. V skutočnosti ma Adam prepojil s Ashleym a vyzval ho, aby napísal 10 nástrojov, ktoré potrebuje na vybudovanie blogovej ríše na blogu MadLemmings, ktorý je jedným z najviac zdieľaných hitov Ashley v roku 2015.

To mi ušetrilo čas Googling a robil úplne chladný štart a budoval som vzťah s ďalším úžasným predajcom.

3, Nechajte to jednoduché, hlupák

Posledné štyri mesiace som spolupracoval s Johnathanom Daneom na KlientBoost.com a Sujan Patel, pomáhal som mu pri propagácii a raste ContentMarketer.io, Narrow.io, Maptive.com, Import.io a LeadChat.com (nehovoriac o tom občas). propagácia vašej osobnej stránky).

Úprimne povedané, udržiavanie toho všetkého organizovaného je bolesťou v BUTT.

Jedným z najlepších tipov, ktoré mi Sujan dal, bola zmena spôsobu myslenia, ktorú som musel urobiť: udržiavajte to jednoduché a prestaňte príliš premýšľať.

Dovoľte mi uviesť praktický príklad:

Keď som začal, dostal som za úlohu propagovať odpad z tohto článku. Poznal propagačnú stratégiu, s ktorou chcel vykonať. Pomocou služby Buzzsumo a Content Marketer som mal v pláne nájsť každého, kto zdieľal články podobné mojej a nechal ich zdieľať náš článok.

Potom som začal príliš rozmýšľať o veciach:

 1. Ako zistím, že stojí za to nájsť váš e-mail, zostaviť reč a poslať mu ho?
 2. Ako zistím, že sú skutočne vplyvní a nie roboti?
 3. Koľko Twitter Stojí za to sa s nimi spojiť? Kúpili si ich Twitter nasledovníci?

Budem úprimný: Boh bol so mnou na tomto prvom projekte, keď som skončil získaním 200 ďalších akcií (509 na druhom, ktoré som propagoval týmto spôsobom. Úplné podrobnosti prípadovej štúdie nájdete tu).

To je to, čo mám teraz (skúsiť) urobiť pri začatí nového procesu:

 1. Získajte základné informácie. Aký je najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť maximálne výsledky?
 2. Len to urob.
 3. Čo sa pokazilo? Prečo? Čo ste očakávali od zlyhania?
 4. Pohni sa. Ak by to fungovalo, skvelé. Zistite, prečo opakuje, zvážte pridanie úrovne zložitosti a pokračujte. Ak nie, zistite prečo, rozhodnite sa, či sa oplatí opakovať, a pokračujte.

Kombináciou myslenia 80/20 s mojím marketingom a zjednodušením vecí som bol schopný generovať obrovský prenos propagujúci potravinovú pyramídu PPC a 31 príkladov skvelých vstupných stránok s 71 závermi, z ktorých každý mal iba 45 minút práce.

Sociálne médiá šípka

Poznámka: Toto zobrazuje iba prenos zo sociálnych sietí. V prípade, že vás zaujíma, šípka sa zobrazí, keď som začala pracovať s Johnathanom.

Chcete to urobiť, keď dosiahnete svoje ciele? Môžeš.

Takže vždy chcem …

2, Poznať cieľ

Vždy, keď sa s niekým spojíte, musíte vedieť, aký bude váš prvý cieľ.

Ak sa neponáhľam, vždy začínam priateľským a budujem si vzťah (ide trochu vyššie).

Tu sú štyri veci, na ktoré sa väčšina blogerov, ktorých poznám, zvyčajne zameriava:

 1. odkazy
 2. zdieľam
 3. Pozvané správy
 4. Budujte vzťah, možno do budúcnosti, spýtajte sa v budúcnosti.

Každá z nich bude vyzerať veľmi odlišne v spôsobe, akým oslovujete osobu, s ktorou by ste sa chceli spojiť.

1, Najlepšie miesto na získanie priateľov a prácu s vplyvnými ľuďmi …

Existuje mnoho spôsobov, ako budovať vzťahy s vplyvnými a dostať sa na svoj radar. Môžeš:

 1. Komentujte ich blogy
 2. Zdieľajte svoje príspevky a označte ich
 3. Komunikujte s nimi na sociálnych médiách.

Osobne tieto veci robím len zriedka.

Nie preto, že nie sú užitočné, ale preto, že som objavil ďalšie taktiky, ktoré fungujú rovnako dobre na zvýšení informovanosti a budovaní vzťahov s nimi za zlomok času.

Vezmi toto:

Ak chceš Naozaj choď na jeho radar, ty potreba zadajte svoju doručenú poštu.

„Nie je vaša doručená pošta plná? Aká je hodnota snahy bojovať o pozornosť, keď súťažím s mnohými ľuďmi? "

Dobrá otázka.

Šanca je, že dostanú veľa e-mailov.

Na druhej strane som zistil, že toto je najlepší spôsob, ako začať rozvíjať osobný vzťah. A ako každá zručnosť, akonáhle sa naučíte, ako ju zvládnuť, bude to jednoduchšie a ľahšie.

Všimnite si, čo som nepovedal:

Vaším cieľom nie je rozvíjať neformálne spojenie. Niekedy sa snažím vytvoriť vzťah viac ako len obchod. Ako to môžem urobiť?

Jednoduchá. Spoznávaním ich ako človeka. Veci ako spoznávanie rodiny, vašich životných cieľov, koníčkov … viete, ako by ste to robili s priateľom.

To je veľmi ťažké urobiť prostredníctvom blogu. Keď však budete v doručenej pošte, môžete začať tento osobný vzťah, 1 na 1,

(Mimochodom, ak si nie ste istí, ako nájsť e-mail ovplyvňujúceho používateľa, nájdete môj zoznam 5 najlepšie nástroje, ktoré používam na získanie e-mailovej adresy niekoho v poli autora nižšie).

Bavte sa!

Na konci dňa, čo sa stane najhoršie? Pošlete niekomu e-mail, zahodia ho. Poučte sa zo skúseností a nestoja nič za veľmi hodnotnú lekciu.

Netlačte sa viac, ako je potrebné.

Aj keď je skvelé urobiť dobrý prvý dojem, máte dve veci, ak náhodou spadnete loptu:

 1. Väčšina ľudí odpúšťa.
 2. Keď uvidia zlý štart, často zabudnú, kto ste po pár týždňoch. Zmyslom rýchlej eliminácie e-mailov pre nich nie je získať viac duševnej energie.

Takže, keď je všetko povedané a hotové, bavte sa!

Vplyv marketingových lekcií