Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

PC Master Race kupuje konzolu. Xbox One, PS4 a Nintendo Switch očami dlhoročného novinára

Xbox One X, PlayStation 4 Možno Nintendo Switch? Po rokoch počítačových hier idú na webovú stránku konzoly a nemôžu sa rozhodnúť pre nič za nič.

Pretože si pamätám, moja jediná platforma na hranie bola počítač. Raz počítač, prenosný počítač, ale vždy počítač so systémom Windows. Používam samozrejme konzoly, ale funguje to. Niekoľko večierkov na PS2 u priateľa, chvíľa relaxácie s Xbox 360 u švagra, prenajatá pre potreby materiálu Xbox One X a PlayStation. 4 Pro, pár kôl v Mario Kart Nintendo Switch,

V súkromí som nikdy nemal stacionárnu konzolu, z veľmi jednoduchého dôvodu som v študentských časoch často menil ubytovanie a z čisto ekonomických dôvodov som nemal televízor. Keď sa rozhodnem kúpiť si vlastný byt, nemyslím si, že by som potreboval televízor (a stále je to dnes), najmä preto, že s ním môžem hrať výkonný počítač.

Takže môžu povedať, že môj predchádzajúci kontakt s konzolami bol veľmi dobre vykonaný, nepočítajúc moje Nintendo DS a Gameboy Advanced pred rokmi (rovnako ako prechádzajúce romantiky s pôvodným PSP).

Teraz však vymieňam počítač za počítač Mac, pokiaľ ide o pracovný nástroj. Výsledkom je, že stojí niekoľko tisíc z) škatuľka zhromažďuje prach už viac ako mesiac, pretože ju používam iba niekoľkokrát týždenne jednu hodinu alebo dve. A že počítače sú kruto odpisované, čelia jednoduchej voľbe, počítač buď teraz predajte, keď za to môžu niečo získať, alebo ho ponechajte tak dlho, kým sa nerozpadne.

Variantné číslo 2 Znie to lákavo (najmä preto, že mám na počítači knižnicu hier), ale nemalo to žiadny ekonomický ani logistický zmysel. Počítač zaberá veľa miesta a ja sa jednoducho nemôžem zmestiť na jeden stôl s MacBook Pro. Ďalšia vec je, že udržiavanie veľmi výkonného počítača, ktorý sa používa iba niekoľko hodín týždenne, je trochu v rozpore so zdravým rozumom.

Takže sa rozhodnem zbaviť PC, ale nechcel som sa vzdať hrania. Čo znamená, že si raz vyberie konzolu.

Na začiatok dodám len to, že tento text nie je univerzálnym sprievodcom s názvom ako si vybrať konzolu? Pre väčšinu hráčov je výber pravdepodobne veľmi jednoduchý:

Ak hráte zriedka a nemáte peniaze: kúpiť PS4, pretože má lepšie hry navždy
Ak hráte často a nestaráte sa o dobré hranie hier a chcete na hrách ušetriť: zakúpte si predplatné Xbox a GamePass

S mojou voľbou však mám o niečo väčší problém. V skutočnosti by som ich mal kúpiť všetky, rovnako ako mnoho mojich redaktorských kolegov (aj napriek tomu sú konzoly lacnejšie ako hry v priemernej kvalite).

Pravdepodobne to urobí v priebehu času. Pki si však chce zvoliť jeden systém, ktorý aspoň do istej miery nahradí môj herný počítač.

Pececiarz si vyberá konzoly, čo si všimnete ako prvé?

Duplikujte tu nesprávny stereotyp, ale v skutočnosti bolo prvým výberovým kritériom pre mňa grafika.

Zvyk krásnych vizuálov v hrách a hrateľných hrách s rozlíšením najmenej 1440p. A ja sa toho nevzdám, s výnimkou Nintendo Switch (o tom o chvíľu).

Podľa tohto kritéria okamžite z nákupného zoznamu odstránim základné varianty obľúbených konzol: Xbox One S a PlayStation 4 Slim. Zaujímajú ma iba ich výkonnejšie varianty, ktoré dokážu vykresliť grafiku vyššej kvality a / alebo vyššie rozlíšenie.

Táto vec je pre mňa dôležitá a stále nemám v úmysle kúpiť televízor, pretože v byte nemám miesto. Konzola sa pripojí k monitoru 4K, takže veci sa budú zobrazovať dôkladne. Ako grafika v základných variantoch konzol, pri pohľade z takej vzdialenosti ma jednoducho neuspokojím a myslím si, že to isté by povedal každému pecherovi, ktorý je zvyknutý aspoň hrať Full HD pri najvyššom nastavení displeja.

Nechajte tieto problémy hrať na podložke verzus hraním na klávesnici a myš. Osobne si myslím, že myš + klávesnica sú neporovnateľne pohodlnejšie ako prší, ale uvedomujem si, že pravdepodobne každý hráč konzoly mi povie, že je to naopak. Môžete si na to jednoducho zvyknúť.

A ak áno, ktorú konzolu by ste si mali zvoliť?

Xbox One X z očí novinárov, klady a zápory

V prípade PC Master Race sa Xbox One X javí ako prvá prirodzená voľba. Koniec koncov, je to najvýkonnejšia konzola na svete, ktorá vykresľuje grafiku v ešte vyššej kvalite ako konkurenčná konzola Sony. Z tohto dôvodu, ak niekto hrá na počítači pomocou podložky (ako je podpísaná), je už zvyknutý na rozloženie tlačidiel ovládača xbox.

Xbox One X je tiež prekvapivo lacný. V poľských obchodoch to stojí 1 700 000 z, ale napr Amazon.de si ju môžete ľahko kúpiť za 300 eur v súprave s novými hviezdnymi vojnami.

Xbox je tiež lacnejšia a univerzálnejšia herná platforma ako konkurencia. Všetko vďaka predplatnému GamePass.

Xbox GamePass v súčasnosti stojí 40 z mesačne. Na oplátku získame prístup k stovkám hier, nových aj obnovených klasík z prvých Xbox a Xbox 360. Knižnica sa neustále rozširuje, môžete si vyzdvihnúť hry, AAA aj nezávislé produkcie. Každý si nájde niečo pre seba a tiež tam je veľa hier, v ktorých by som chcel hrať a v ktorých som už hral vďaka predplatnému Xbox GamePass pre PC.

Recenzia Xbox One X

Nevýhody? No, už viem veľa z týchto hier, alebo sa môžem učiť na PC. Xbox nemá čo ponúknuť z hľadiska titulov navždy.

Je tu Forza, s Gearsy, je Halo, to je fakt. Ale na PC tieto hry existujú. Rovnako ako veľká väčšina hier GamePass. Prepnutím z PC na Xbox nebudete môcť objavovať hry, ku ktorým som predtým nemal prístup, pretože v drvivej väčšine som nemal prístup.

Ďalej dodám, že zatiaľ čo GamePass je zjavnou výhodou konzoly, pre mnohých hráčov to môže byť nevýhoda alebo zbytočné pridanie. Nie každý chce platiť mesačné predplatné, najmä ak hry, ktoré sú v ňom dostupné, ho nezaujímajú. A keď zmizne program GamePass, konzola Xbox sa stane konzolou takmer bez názvu. Nemožno však mlčať, že multiplatformové tituly na Xbox One X budú stále vyzerať lepšie.

Pki, čo Xbox One X zostáva mojím osobným favoritom. GamePass v najbližších mesiacoch ľahko splní moje požiadavky na hry, najlepšia grafika z dostupných konzol je lákavá a cena celého systému je racionálnejšia.

Nie, toto nie je PlayStation 5, Toto je fanúšiková verzia PlayStation 4 Pro.

Najobľúbenejšia konzola na svete v profesionálnej verzii má jednu obrovskú výhodu a konkurencia spoločnosti Microsoft nemá: dobre zásobené tituly navždy.

Nedá sa skryť, že exkluzívny argument je silný argument pre výber konzoly Sony. God of War, Spiderman, Bloodborne, Uncharted, chcel by som hrať všetky tieto inscenácie a môžem to urobiť iba vtedy, keď si kúpim PlayStation 4,

Na PlayStation 4 Pro sú k dispozícii (vo veľkej väčšine) hry, ktoré nájdete na konkurenčnej platforme spoločnosti Microsoft. Pokiaľ ide o prístup k hrám, strácame málo, ale za to získame prístup k najmenej tuctu fantastických produkcií, ktoré nikde inde nenájdeme.

Veľkým plusom, ktorý musíte objektívne pripustiť, je otázka multiplayerov. Tento argument sa nemusí týkať mňa, ale väčšina hráčov rád hrá hry pre viacerých hráčov. A vzhľadom na to, že PS4 je obľúbenejší ako Xbox, existuje oveľa väčšia šanca, že budeme hrať obľúbené tituly s priateľmi, ktorí majú tiež PS4.

A nezabudnime na VR, ak má záujem o hru vo virtuálnej realite na konzole, PS4 je jedinou možnosťou.

PC Master Race kupuje konzolu. Xbox One, PS4 a Nintendo Switch očami dlhoročného novinára 1

Mínus toto riešenie? Najprv cena. Nie samotná konzola, ale hry.

Áno, môžeme získať veľa hier PS4 za výhodné ceny. Použité hry môžete samozrejme kúpiť, ak budete mať čas. Na pozadí Xboxu a jeho GamePassu je však kópia stále obrovská.

Poďme si to spočítať ako príklad: ročné náklady na predplatné Xbox GamePass sú 480 PLN. O niečo menej, ak ho kúpime prvýkrát a dostaneme propagačnú akciu, alebo aspoň bezplatný prvý mesiac.

Na oplátku získame prístup k stovkám hier, starých aj nových, vrátane titulov ako GTA V, Forza alebo Wiedmin 3, Celý čas je v hre. Ak sa nám nepáči žiadna hra, hráme ďalšiu.

Medzitým na PS4 stoja relatívne nové hry asi 200 z. Staršie produkcie v priemere 80100 z (hovoria o kúpe nových nevyužitých hier).

V cene predplatného pre Xbox sa preto môžu hrať na PlayStation počas roka 4 v 2 nové hry, 46 starších hier alebo kombinácia vyššie uvedených. Ak sa mi nepáči hra, predám ju niekomu, kto má krabicovú verziu alebo v prípade digitálnej verzie zahrá zubnú kefku. Môžete to samozrejme prekonať zakúpením použitých hier. Kúpime hru, prejdeme, predáme trochu lacnejšie a ušetríme tak peniaze.

Táto možnosť ma však nezaujíma, pretože si svoj voľný čas vážim viac ako peniaze, a preto je veľa zábavy pri hraní ďalších predajných hier. Určite by som radšej kúpil digitálne hry, aj keď za ne platíte viac a nebudete ich môcť ďalej predávať, ale na druhej strane nebudete musieť strácať čas procesom ich ďalšieho predaja (a krabice nebudú hrať môj byt).

Všetko tu samozrejme závisí od toho, čo chceme hrať. Mnoho ľudí bude uprednostňovať 2 exkluzívne tituly na PS4 namiesto stoviek predplatených hier, o ktoré sa vôbec nezaujímajú.

Pre mňa je bezplatný prístup k stovkám hier vrátane klasických hier oveľa dôležitejší ako prístup k hŕstke hier, z ktorých väčšina je úplne mimo môjho záujmu.

A to je dôvod, prečo PlayStation 4 Pro pravdepodobne nebude mojou prvou konzolou.

Nintendo Switch klady a zápory

A čo Nintendo? Pred ponáhľaním sa do sekcie komentárov mi to napíšte Switch neexistujú žiadne alternatívy k Xbox One alebo PlayStation 4 ber to ľahko, viem to.

Ak stavím na Nintendo, ďalšiu konzolu si kúpim iba dočasne po niekoľkých mesiacoch (napr. Xbox novej generácie).

A prečo by chcel novinár prejsť na prepínač Nintendo? Po prvé, na čistenie chuťových pohárikov.

Hovorí to s určitou chybou, ale hranie mi nedáva také potešenie, ako keď. Hlavne preto, že mám málo času na toto potešenie, takže každý okamih strávený hraním sa zdá byť mimo kontextu. Veľa nových hier ma vôbec nepriťahuje, hlavne preto, že väčšina z nich kladie silný dôraz na multiplayer, ktorý ma vôbec nezaujíma.

Nákup, či už je to Xbox alebo PlayStation, v skutočnosti prichádzajú do sveta viac či menej rovnakých hier, ktoré sú dostupné na počítači.

Medzitým Nintendo ponúka svet hier, s ktorými som sa nikdy nestretol. Ikonické značky, s ktorými som sa nedávno stretol pred prenosnými Nintendo DS. Čo je dôležitejšie, prenosný formát znamená, že nemusia sedieť na jednom mieste a hrať sa. Môžem ležať na gauči, ísť na svoju rodinu, ísť na služobnú cestu a pokračovať v hraní so mnou.

Existuje tiež veľa skvelých odstraňovačov veľkých hier známych z počítačov a iných konzol, ktoré by som chcel hrať na Switch. Myslíme si, že taký prepínač alebo Skyrim remaster sú miniatúrne umelecké diela, ku ktorým by som sa rád vrátil na prenosnom zariadení.

S kým by som nehovoril, to hovorí každý Nintendo Switch je to čistá, neobmedzená zábava. Konzola Nintendo je vynikajúcim liekom na nudné hry a nedostatok času na hranie. A chcel by som vyskúšať tento liek.

wiedmin 3 switcher nintendo switch port názor na to, kto stojí za to

Nevýhodou tohto riešenia je, bohužiaľ, to, že z ekonomického hľadiska mi to nedáva zmysel.

Samotná konzola stojí rovnako ako jej väčšie náprotivky od spoločností Sony a Microsoft. Alternatíva je samozrejme Switch Lite, čo stojí iba 900 zlotých, ale nižšia cena sa platí s nedostatkom univerzálnosti.

Hry sú strašne drahé. Do košíka pridám 34 hier, ktoré by som chcel hrať na začiatku a zastavím sa. Dokonca aj PlayStation 4 Pro je v tomto porovnaní výhodnejšia.

Nemôžem tiež tiché vydanie grafiky, tak dôležité pre bývalého jedáka papiera. V tejto veci je horšia voľba ako Nintendo Switch jednoducho to tam nie je.

Zatiaľ čo hry vytvorené pre Switch sú zvyčajne veľmi pekné, majú rozprávkovú estetiku a tak ďalej, takže remastery z iných platforiem vyzerajú ekhm, le. Niekedy tragicky. Ich prevádzka niekedy tiež necháva veľa toho, čo je potrebné, napríklad vyššie uvedený prístav Zaklínač 3, čo nie je škaredé, je sotva v definícii slova, ktoré je možné prehrať.

Na tom nie je nič podvádzať; z hľadiska záväznosti Switch je to určite najhoršie. Pokiaľ ide o náklady na zábavu rovnaké.

A napriek tomu má táto konzola stále niečo, čo ma núti zostať s ňou a spoznať všetky jedinečné produkcie, ktoré nenájdeme na PlayStation, Xbox alebo PC.

PlayStation 4 Pro alebo Xbox One X? alebo Nintendo Switch? Konzoly Ktr si vybrať?

Z pohľadu žiaka zostáva Xbox One X tou najlepšou voľbou, nemôžem si však pomôcť, ale myslím si, že táto voľba je diktovaná rozumom ako srdcom. Tento jednoduchý výpočet nákladovej efektívnosti Xbox One X poskytuje najviac hier, najlepšiu grafiku a najvyššiu univerzálnosť za najmenšiu sumu hotovosti. Ideálne riešenie pre Poliakov.

PlayStation 4 Pro nie je z hľadiska kvality svietidla horšie ako Xbox. Poradí to aj z hľadiska dostupných hier a ponúka vynikajúce tituly na rovnakej úrovni.

Je však ťažké sledovať tento dôvod, zatiaľ čo Xbox ponúka omnoho viac.

PC Master Race kupuje konzolu. Xbox One, PS4 a Nintendo Switch očami dlhoročného novinára 2

Je ešte ťažšie priblížiť sa k problému zakúpenia spínača Nintendo. Táto konzola sa nakupuje iba so srdcom alebo iba vtedy, keď už máme doma konzolu Xbox One alebo PS4. Nemám, tým viac by nákup spínača bol úplne iracionálnym rozhodnutím, ale lákam. Nehovorím, že po rokoch s AAA hrami, krásnou grafikou a nútenou hrateľnosťou môže byť čas strávený s detskými hrami na Nintendo osviežujúci.

Stále mám pár dní na to, aby som urobil konečné rozhodnutie, ale hľadám Xbox One X. Kombinácia výpočtového výkonu a bezproblémového prístupu k stovkám skvelých hier za malý mesačný poplatok ma presvedčuje o tom, že v mnohých krajinách je pre mňa ťažké odôvodniť kúpu akejkoľvek inej konzoly.