Patenty na iPhone bez okrajov a na celú obrazovku odhalené

Očakávania pre iPhone 12 sa stanovujú extrémne vysoko. V skutočnosti je latka taká vysoká, že Apple môže byť ťažké dosiahnuť ho. Najnovšia sada očakávaní pre iPhone bez okrajov s celou obrazovkou pochádza z radu patentov odhalených v Japonsku. Neexistuje teda žiadna záruka, že takýto dizajn uzrie svetlo sveta, obzvlášť tento rok.

Fotoaparát pod displejom a technológia odtlačkov prstov

Apple od iPhone X používa zárez na zmenšenie veľkosti rámov na iPhone, takže nie je prekvapením, že fanúšikovia chcú teraz vidieť viac. IPhone bez okrajov s celou obrazovkou nemusí byť príliš ďaleko, aj keď sa tento rok nezobrazuje. Niekoľko patentov opisujúcich novú technológiu by mohlo ukázať, ako by sa také zariadenie dalo dosiahnuť.

Aby bol iPhone s celou obrazovkou bez okrajov možný, musela by byť kamera TrueDepth umiestnená pod displej. O tejto možnosti sme už nejaký čas počuli zvesti. Chýry o senzore odtlačkov prstov pod displejom kolujú ešte dlhšie.

China Times informovala o prezentácii Credit Suisse na MWC v Šanghaji v roku 2019. Moderátorka údajne uviedla Apple dodávatelia finálne upravovali displej iPhone iPhone 2020 na celej obrazovke. To znamenalo zbaviť sa Face ID a dať pod displej snímač odtlačkov prstov Touch ID.

Budúci rok vraj bude snímač odtlačkov prstov pod displejom na všetkých modeloch iPhone. Fotoaparát pod displejom však bude údajne iba na najdrahšom modeli iPhonu. Menej nákladné modely iPhone 12 budú potom vychádzať zo zostavy iPhone 11.

Patenty na iPhone bez okrajov s celou obrazovkou

Let’s Go Digital odhalilo tri patenty týkajúce sa technológie, ktorú je možné použiť pre iPhone bez okrajov s celou obrazovkou. Patenty boli podané v Japonsku v decembri a na každom z nich boli zahrnuté štyri obrázky. Všetky tri patenty zobrazujú model iPhone bez zárezu.

Jeden patent sa zameriava väčšinou na používateľské rozhranie zariadenia, aj keď obsahuje fotografie hornej a bočných strán zariadenia. Displej na zariadení v tomto patente však nemá zárez, na rozdiel od displejov všetkých nedávnych patentov pre iPhone. Prijímač pre zariadenie je umiestnený v hornom ráme v strede, ale všetky ostatné komponenty boli presunuté pod displej.

Tlačidlá vyzerajú ako na iPhone 11. Na pravej strane zariadenia je dlhé multifunkčné bočné tlačidlo. Tlačidlo zapína a vypína telefón. Na ľavej strane zariadenia sú dve tlačidlá na ovládanie hlasitosti a vypínač na stíšenie zariadenia.