Patent na nové povrchy ovládačov PlayStation

Spoločnosť Sony si patentovala ďalší nový ovládač PlayStation. Dizajn je trochu odlišný od dizajnu popísaného v patente, ktorý bol odhalený v novembri. V dôsledku toho sa niektorí domnievajú, že spoločnosť môže pri spustení systému PS5 budúci rok ponúknuť prémiovú verziu ovládača.

Microsoft už ponúka prémiovú verziu ovládača Xbox s názvom Xbox Elite, takže Sony by mohlo uvažovať o podobnom kroku.

Popis nového ovládača PlayStation

Patent na nový ovládač PlayStation bol podaný na Svetovú organizáciu duševného vlastníctva a všimol si ho Business Insider. Ovládač v patente je veľmi podobný dizajnu DualShock 4 ovládač, ktorý je súčasťou systému PS4. V spodnej časti však obsahuje ďalšiu sadu tlačidiel.

Verí sa, že ďalšie tlačidlá sú programovateľné podobným spôsobom ako prílohu za 30 dolárov, ktorú spoločnosť Sony nedávno predstavila pre ovládač PS4. Ak by to tak bolo, nový ovládač PlayStation by bol prémiovou verziou, pretože by spájal funkcie štandardného ovládača s funkciami prílohy 30 dolárov.

Nový ovládač PlayStation je vybavený aj nabíjačkou USB Micro-B, ktorá vyzerá rovnako ako DualShock 4 ovládač. Spoločnosť Sony však už skôr uviedla, že ovládač PS5 bude používať nabíjací kábel USB-C a port USB-C bol v novembri zobrazený na obrázkoch pre ďalší patent na iný ovládač PlayStation.

Predchádzajúci patent na ovládač PS5

Video Games Chronicle odhalilo novembrovú patentovú prihlášku na druhý ovládač PlayStation v Japonsku, aj keď sa pri pokuse o nadviazanie odkazu naň teraz zobrazuje chybové hlásenie. Skutočnosť, že ovládač v novembrovom patente má port USB-C, naznačuje, že bol navrhnutý pre PS5 namiesto PS4, podobne ako ovládač v novšom patente.

Spoločnosť Sony odhalila aj niekoľko drobností o ovládači PS5, ktorý bude podporovať hmatovú spätnú väzbu, ktorú môžu vývojári hier prispôsobiť tak, aby sa rôzne činnosti v hrách cítili veľmi odlišne. Patent ukazuje, že ovládač tiež odstráni farebnú svetelnú lištu, ktorá je na vrchu ovládača PS4. Svetelná lišta vyzerala pekne, ale tiež vybíjala batériu ovládača, čím sa skrátil čas hrania.