Panasonic a Technics odhaľujú tri skutočné bezdrôtové gombíky s aktívnym potlačením šumu

Pokiaľ ide o skutočné bezdrôtové slúchadlá, existuje veľa značiek a produktov, z ktorých si môžete vybrať. S najnovšou verziou Sony WF-1000XM3 a AirPods Pro začínajú najvyspelejšie vozidlá ponúkať aktívne potlačenie hluku, čo bola technológia, ktorá bola exkluzívne pre slúchadlá. V tejto súvislosti má zmysel, aby spoločnosť Panasonic chcela konkurovať krajanovi, ktorého sa snaží dosiahnuť oznámením troch skutočných bezdrôtových slúchadiel.

Dva modely, RZ-S500W a RZ-S300W, budú mať meno Panasonic. Prvý obsahuje to, čo spoločnosť nazýva Dual Hybrid Active Noise Canceling. Táto technológia kombinuje FeedForward potlačenie hluku (FF-NC), spätnú väzbu potlačenie hluku (FB-NC) a analógové / digitálne spracovanie, aby ponúkla to, čo tvrdí, je najlepší výkon potlačenia šumu pre skutočné bezdrôtové puky.

Rovnako ako väčšina konkurenčných výrobkov, aj tieto gombíky poskytujú režim okolitého zvuku, takže môžete počuť svoje okolie bez toho, aby ste ich museli zložiť. Ich vyspelé mikrofóny môžu tiež odstrániť hluk vetra pri telefonovaní, čo je hlavnou sťažnosťou pre väčšinu súčasných na trhu. Obidve gombíky fungujú nezávisle, čo znamená, že môžete používať iba doľava alebo doprava a nebudete na ne obmedzení pomocou antény Bluetooth. Nakoniec, ak plánujete používať púčiky počas tréningu, budete chcieť vedieť, že sú klasifikované ako IPX4, čo znamená, že vydržia striekanie vody. Bohužiaľ ich nebudete môcť umyť pod čistou vodou, pretože nie sú úplne nepremokavé.

Okrem týchto dvoch produktov spoločnosť Technics, sub-značka spoločnosti zameraná na prémiové zvukové vybavenie, oznámila, že bezdrôtové ovládače EAH-AZ70W True Wireless Knobs. Ponúkajú rovnakú technológiu redukcie šumu ako RZ-S500W, ale sú navrhnuté tak, aby poskytovali vyššiu kvalitu zvuku: Sú vybavené dynamickým ovládačom, ktorý používa membránu PEEK potiahnutú grafénom, ako aj zvukovú kontrolnú komoru na optimalizáciu prúdenia vzduchu a vylepšený zvukový zážitok. Ostatné špecifikácie sú rovnaké, vrátane certifikácie IP-X4. Pokiaľ ide o výdrž batérie, očakáva sa, že poskytnú približne šesť hodín prehrávacieho času so zrušením šumu a celkom 18 hodín s poklesom nabitia.

Spoločnosť bohužiaľ oficiálne nepotvrdila očakávanú výdrž batérie RZ-S500W a RZ-S300W. Podobne si nie sme istí, ako sa budú nabíjať, hoci je možné predpokladať, že budú mať port USB-C.

Tieto tri jednotky budú k dispozícii v júni 2020, s čiernou a bielou farbou pre modely Panasonic a striebornou a čiernou pre gombíky Technics. Spoločnosť zatiaľ ceny neoznámila a ja by som rád videl, ako budú súťažiť s WF-1000XM3.

zdroj:
Panasonic (1), (2)