Označovanie a komentovanie fotografií v počítači Mac

Panel nástrojov na označovanie fotografií

Či už ide o podnikanie alebo zábavu, môžete na počítači Mac označiť fotografiu. Možno budete chcieť ukázať na časť obrázka, ukázať na niečo na fotografii, vložiť ďalší text alebo použiť iný typ anotácie.

Nástroj na označovanie, ktorý nájdete v iných aplikáciách na vašom počítači Mac, je k dispozícii aj v aplikácii Fotografie. Ak chcete pomôcť, prečítajte si, ako označiť a komentovať obrázky v aplikácii Fotografie na počítači Mac.

Prístup k nástroju na označovanie

Predtým, ako začnete tento nástroj používať, musíte vedieť, kde ho nájsť a otvoriť. Otvorené Obrazky, vyberte obrázok, ktorý chcete okomentovať, a postupujte takto.

1) Dvojité kliknutie fotografia, ktorá sa zobrazí na celej obrazovke Fotografie.

2) kliknite tu Editovať v pravom hornom rohu.

3) vybrať rozšírenie (tri bodky) na paneli nástrojov a vyberte položku povlak,

Fotografie Upraviť rozšírenia Značky Mac

Poznámka: Ak uprednostňujete ponechanie kópie originálu pred označením, skopírujte najprv fotografiu. Pravým tlačidlom myši kliknite na obrázok a vyberte možnosť dvojitý 1 Scenár,

Vyberte svoju fotografiu

Keď je otvorený nástroj Značkovanie, môžete svoju fotografiu ľahko anotovať pomocou nástrojov na hornom paneli.

Nástroj na označovanie fotografií v počítači Mac

Tu sú, zľava doprava:

obrys a Kresliť: Ak použijete nástroj Skica, hneď pod tlačidlom sa zobrazí kontextové okno, ak sa skica podobá tvaru. To vám umožní vybrať si štítok, ktorý bude vyzerať lepšie.

formulár: Okrem tvarov, ako sú štvorce, kruhy a hviezdy, táto oblasť obsahuje nástroje Maska a Lupa. Ak vyberiete tvar, môžete použiť nástroj štýlu na pravej strane panela nástrojov.

text a príťažlivosť: Ak používate text, na obrázku sa zobrazí textové pole. Zadajte požadovaný text a naformátujte ho pomocou tlačidla napravo.

Módny štýl: Po zadaní tvaru môžete pomocou týchto možností zmeniť štýl čiary alebo typ šípky.

Farba rámu a Vyplňte farbu: Tieto nástroje pridajú vybratú farbu k okrajom tvarov a vyplnia farby.

Textový štýl: Tu môžete vybrať štýl písma, farbu, veľkosť, zarovnanie a formát pre zadané textové polia.

Točiť sa a žatvy: Tlačidlo Otočiť zmení obrázok pri každom kliknutí. Ak používate nástroj orezanie, potiahnite okraje za súčasť, ktorú chcete zachovať, a kliknite na Orezať.

Obviňujte svoje zariadenie iOS: Ak máte ďalšie zariadenia, ako napríklad iPhone alebo iPad, môžete ich vybrať tu. Zobrazí sa obrázok na zariadení vybranom v nástroji na prácu so značkami.

Uložte alebo obnovte

Po dokončení zmien pomocou nástroja Značkovanie kliknite na Uložte vydania ďalej. Potom kliknite na tlačidlo OK hotový v okne na úpravu fotografií. Originál nahradí anotovaný obrázok.

Ak sa vám nepáči vzhľad anotovaného obrázka, môžete vybrať vybratý obrázok a kliknúť na Editovať, V editovacom okne kliknite na Obnovte originál,

Upraviť fotografie Obnoviť originál

zhrnutie

Ak chcete rýchlo a jednoducho označiť svoje fotografie, nezabudnite, že v počítači s programom Mac na počítači Mac môžete používať nástroj Značkovanie.

Ak máte všeobecné tipy na používanie nástroja na prácu so značkami, môžete sa k tomu vyjadriť nižšie.

Ďalšie informácie nájdete v časti Označovanie fotografií na zariadeniach iPhone a iPad.

Related Articles

Back to top button