Ovocie Durian by mohlo byť kľúčom k rýchlemu nabíjaniu vašich zariadení

Ovocie Durian by mohlo byť kľúčom k rýchlemu nabíjaniu vašich zariadení 1Durian, tiež známy ako kráľ ovocia, je pre niektorých z vás pravdepodobne známy. Pre niektorých je to neuveriteľne páchnuce ovocie, ktoré bolo opísané ako vôňa hnijúcich mŕtvol, zatiaľ čo iné na ňom hostia s chuťou, kde v niektorých častiach sveta sú skutočne durianske bufety, ktoré môžete jesť.

Zdá sa však, že bez ohľadu na to, či sa vám tŕňovité ovocie páči alebo nie, zdá sa, že vedci objavili ďalšie potenciálne využitie: rýchle nabíjanie našich elektronických zariadení a možno dokonca aj elektrických automobilov. Je to kvôli spôsobu, akým príroda navrhla trnité ovocie ako durian a jackfruit, kde vedci zistili, že využívaním biologického odpadu z ovocia ho môžu zmeniť na superkondenzátory, ktoré majú schopnosť ukladať veľké množstvo energie.

Podľa vedcov „Štrukturálna presnosť prírodnej biomasy s ich hierarchickými pórmi, ktorá sa vyvinula v priebehu miliónov rokov biologického vývoja, poskytuje vynikajúci zdroj ako šablónu pre syntézu materiálov na báze uhlíka. Ich integrované vlastnosti vysokej plochy povrchu, vodivosti v rovine a aktívnych miest na rozhraní môžu uľahčiť elektrochemické reakcie, iónovú difúziu a vysokú hustotu nosiča náboja. ““

Myšlienka, že príroda by mohla poskytnúť riešenie pre niektoré z našich moderných technologických zázrakov, nie je nová. Koniec koncov, jedným z najjednoduchších vedeckých experimentov, ktoré sme sa učili v škole, bolo to, ako sa dá skromný zemiak použiť ako batéria, takže to by nemalo byť príliš prekvapením.

Vyplnené. Prečítajte si viac o. zdroj: popularmechanics