Ovl├ídajte svoju z├ívislos┼ą na mobile pomocou funkcie digit├ílnej pohody

s digit├ílnou pohodou ovl├ídate svoju z├ívislos┼ą na mobile

Z├ívislos┼ą na mobile je realitou najm├Ą u det├ş a dospievaj├║cich, aj ke─Ć mnoh├ş dospel├ş sa tie┼ż st├ívaj├║ z├ívisl├Żmi. Toto je skuto─Źn├í obava Zamysleli ste sa niekedy nad t├Żm, ko─żko ─Źasu tr├ívite prehliadan├şm na svojom zariaden├ş? Me┼íkali ste na stretnutie alebo udalos┼ą, preto┼że ste dlho sledovali soci├ílne siete? Je ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że ste z├ívisl├Ż na mobile, ale nebojte sa, preto┼że Android m├í n├ístroj, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że ovl├ída┼ą ho.

─îo umo┼ż┼łuje digit├ílnu pohodu?

z├ívisl├Żch na mobiln├Żch zariadeniach

Ak sa pova┼żujete za z├ívisl├ęho na mobile a m├íte zariadenie s Androidom 10 alebo Androidom 9, m├┤┼żete za─Źa┼ą vyu┼żite v├Żhody aplik├ície Digital Wellbeing. T├íto aplik├ícia je n├ívrhom Google, ktor├Ż je u┼ż nain┼ítalovan├Ż v mobile a pon├║ka v├ím nekone─Źn├ę mo┼żnosti, ako ju racion├ílne vyu┼żi┼ą. Pom├┤┼że v├ím tie┼ż kontrolova┼ą ─Źas, ktor├Ż str├ívite pripojen├ş, preto┼że si m├┤┼żete vytvori┼ą pracovn├Ż profil a in├ę osobn├ę profily. V ka┼żdej si nakonfigurujete ─Źas, kedy chcete mobil pou┼ż├şva┼ą.

Digit├ílna pohoda v├ím pon├║ka r├┤zne sp├┤soby konfigur├ície v├í┼ího mobilu, rovnako v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje ovl├ída┼ą pou┼ż├şvanie zariaden├ş va┼íich det├ş. Pozrime sa ni┼ż┼íie, ─Źo m├┤┼żete nakonfigurova┼ą:

 • ─îasova─Ź na ovl├ídanie ─Źasu pou┼ż├şvania aplik├íci├ş.
 • Aby to neovplyvnilo va┼íu v├şziu, nastavte “K─żudov├Ż re┼żim”, ktor├í umo┼ż┼łuje aktivova┼ą modr├Ż alebo siv├Ż t├│n.
 • Re┼żim bez rozpt├Żlenia – To v├ím pom├┤┼że deaktivova┼ą upozornenia t├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę v├ís rozpty─żuj├║.
 • M├┤┼żete si vybra┼ą tie upozornenia a hovory, ktor├ę chcete prij├şma┼ą v ur─Źitom ─Źase s aktivovan├Żm re┼żimom ÔÇ×Neru┼íi┼ąÔÇť.
 • Rodi─Źovsk├í kontrola – Pomocou ktor├Żch m├┤┼żete sledova┼ą, v ktor├Żch aplik├íci├ích tr├ívia va┼íe deti ─Źas, a tie┼ż kontrolova┼ą ─Źas, kedy ich pou┼ż├şvaj├║.

To dobr├ę na digit├ílnom wellness je ke─Ć pou┼ż├şvate aplik├íciu po─Źas ─Źasu, ktor├Ż m├íte obmedzen├Ż, t├íto funkcia neumo┼ż┼łuje jej otvorenie do nasleduj├║ceho d┼ła.

Niektor├ę zna─Źky ako Huawei to naz├Żvaj├║ Digital Balance

nastavi┼ą digit├ílnu rovnov├íhu

Ak m├íte mobil Huawei, maj├║ vlastn├║ alternat├şvu k aplik├íci├ím Google. Nat├şvny n├ístroj sa pre nich vol├í Digital Balance, ktor├Ż pln├ş rovnak├║ funkciu ako Digital Wellbeing, aj ke─Ć s ist├Żmi rozdielmi.

Rozhranie je jednoduch┼íie, aj ke─Ć menej prepracovan├í ako n├ívrh spolo─Źnosti Google. Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż zablokova┼ą nastavenia, ktor├ę vykon├íte v aplik├ícii, pomocou k├│du PIN. Inak s├║ funkcie prakticky rovnak├ę ako tie, ktor├ę pon├║ka Digit├ílna pohoda, aj ke─Ć nem├í mo┼żnos┼ą rodi─Źovskej kontroly, aby obmedzila pou┼ż├şvanie mobiln├Żch telef├│nov va┼íich det├ş.

Ako nastavi┼ą digit├ílnu pohodu na va┼íom Androide?

ako nastavi┼ą digit├ílny wellness

Konfigur├ícia je pre obe aplik├ície ve─żmi podobn├í, aj ke─Ć sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od verzie mobilu. Ak chcete nakonfigurova┼ą aplik├íciu, postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Zadajte ÔÇ×NastaveniaÔÇť svojho mobilu a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Digit├ílna rovnov├íha alebo Digit├ílna rovnov├íhaÔÇť.
 2. Okam┼żite sa dostanete do hlavnej ponuky n├ístroja, kde n├íjdete s├ęriu mo┼żnosti obmedzenia a sledovania pou┼ż├şvania mobiln├Żch zariaden├ş.
 3. V aplik├ícii Digital Wellbeing na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Sp├┤soby odpojeniaÔÇť m├┤┼żete nakonfigurova┼ą “Re┼żim odpo─Źinku”. Tak┼że ke─Ć pou┼ż├şvate mobil, va┼íe o─Źi netrpia, ak je m├ílo svetla.
 4. M├íte tie┼ż mo┼żnos┼ą ÔÇ×Neru┼íi┼ąÔÇť. stlmi┼ą v┼íetky upozornenia, hovory a spr├ívy z konkr├ętneho ─Źasu. M├┤┼żete v┼íak nakonfigurova┼ą tie, ktor├ę chcete dost├íva┼ą.
 5. M├┤┼żete tie┼ż aktivova┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×No Distraction ModeÔÇť, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje nakonfigurova┼ą upozornenia, ktor├ę nechcete dost├íva┼ą jedna z t├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę v├ís rozpty─żuj├║.
 6. Na hlavnej obrazovke vid├şte v┼íetky aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvate naj─Źastej┼íie, a ─Źas, ktor├Ż pri nich str├ívite. Rovnako tak m├┤┼żete Aktivujte ─Źasova─Ź stla─Źen├şm symbolu pres├Żpac├şch hod├şn. Tam m├┤┼żete nakonfigurova┼ą ─Źasov├Ż limit na ich pou┼ż├şvanie po─Źas d┼ła a nastavi┼ą konkr├ętny ─Źas na pripojenie k nim.

V Digit├ílnej pohode m├┤┼żete vidie┼ą denn├Ż graf, ktor├Ż v├ím ukazuje, ko─żko ─Źasu ste pou┼ż├şvali svoj mobil, tak┼że si m├┤┼żete nastavi┼ą cie─ż a zisti┼ą, ako dlho ho dosiahnete.

Mo┼żn├ę je aj nastavenie rodi─Źovskej kontroly

Ak chcete nakonfigurova┼ą tieto nastavenia, mus├şte prepoji┼ą ├║─Źet Google, ktor├Ż va┼íe die┼ąa pou┼ż├şva na zariaden├ş. ─Ćalej mus├şte si stiahnu┼ą aplik├íciu Family Link aby bola rodi─Źovsk├í kontrola u┼żito─Źnej┼íia.

 1. Zadajte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Konfigurova┼ą rodi─Źovsk├║ kontroluÔÇť, sa nach├ídza v spodnej ─Źasti ponuky mo┼żnost├ş digit├ílnej rovnov├íhy.
 2. Okam┼żite v├ís prevez├║ do menu s tromi mo┼żnos┼ąami na nastavenie mo┼żnosti.
 3. Ak stla─Ź├şte prv├║ mo┼żnos┼ą ÔÇ×Monitorova┼ą tento telef├│nÔÇť m├┤┼żete si nastavi┼ą, kto bude mobil pou┼ż├şva┼ą, ak p├┤jde o die┼ąa alebo mladistv├ęho, alebo naopak, ak ide o zariadenie rodi─Źov.
 4. Druh├í mo┼żnos┼ą ÔÇ×Skontrolova┼ą ─Źas obrazovkyÔÇť v├ím to umo┼ż┼łuje ovl├ída┼ą ─Źas pou┼ż├şvania aplik├ície. V pr├şpade potreby m├┤┼żete prida┼ą ─Ćal┼í├ş ─Źas.
 5. Pri v├Żbere tretia mo┼żnos┼ą “Prida┼ą obmedzenia” m├┤┼żete ovl├ída┼ą obsah, ku ktor├ęmu je mo┼żn├ę pristupova┼ą okrem in├ęho z Google.

Na dokon─Źenie nastavenia mus├şte zada┼ą mobil svojho die┼ąa┼ąa a stiahnite si aplik├íciu Family Link.

Google Family Link

Deti a t├şned┼żeri Family Link

Ak m├íte mobil Huawei, nastavenie digit├ílnej rovnov├íhy je jednoduch├ę

ako nastavi┼ą digit├ílnu rovnov├íhu

Na telef├│noch Huawei Nastavenie aplik├ície Digital Balance je ve─żmi jednoduch├ę v─Ćaka svojmu rozhraniu. Postup je ve─żmi podobn├Ż postupu op├şsan├ęmu vy┼í┼íie, krok zopakujte 1 Y 2 na spustenie nastavenia. Potom skontrolujte toto:

 1. Na hlavnej obrazovke digit├ílnej v├íhy n├íjdete nastavenia pre konfigur├íciu “─Źasu obrazovky”.
 2. Ak chcete obmedzi┼ą pou┼ż├şvanie aplik├íci├ş, prejdite na mo┼żnos┼ą, ktor├║ n├íjdete na hlavnej obrazovke. Tu m├┤┼żete nastav ─Źas chcete zosta┼ą v spojen├ş v ka┼żdom z nich.
 3. Navy┼íe m├┤┼żete pridajte k nemu PIN ─Źo v├ím umo┼ż┼łuje chr├íni┼ą vykonan├ę ├║pravy.

Aplik├ícia Digital Balance umo┼ż┼łuje kedyko─żvek zak├íza┼ą jeho prev├ídzku, stla─Źen├şm mo┼żnosti, ktor├í sa zobraz├ş v spodnej ─Źasti hlavnej obrazovky. Pomocou t├Żchto aplik├íci├ş m├┤┼żete ovl├ída┼ą z├ívislos┼ą na mobiloch, ale najd├┤le┼żitej┼íie je, ┼że ste ochotn├ş vyhovie┼ą konfigur├ícii, ktor├║ si sami zvol├şte. Podobne m├┤┼żete sk├║si┼ą niektor├ę z t├Żchto aplik├íci├ş odpoji┼ą od mobilu, ak je va┼ía verzia star┼íia ako Android 10.

Related Articles

Back to top button