Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Otvorte fotoapar├ít s Androidom r├Żchlej┼íie: sta─Ź├ş stla─Źi┼ą dve kl├ívesy

V minulosti bolo ─żahk├ę sa strati┼ą fotografovanie Perfektn├ę, je ve─żmi d├┤le┼żit├ę privies┼ą kameru na poschodie a to sa v├Ą─Ź┼íine ─żud├ş nestane. Teraz sme v┼íak v├Ą─Ź┼íina, ktor├║ nos├şme kamera fotografie v┼żdy, preto┼że dnes s├║ na mobiln├Żch telef├│noch nevinn├ę. Ale pre─Źo teraz, preto┼że m├íme fotoapar├ít hore, str├ícame perfektn├ę fotografie? Je to jednoduch├ę, jednoduch├ę a jednoduch├ę na ─Źas, ktor├Ż mus├şme otvori┼ą aplik├ícia fotoapar├ítu z n├í┼ího smartf├│nu … ─Źo je niekedy neprimeran├ę a najlep┼íie fotografie zmizn├║. K tomu sa u┼ż nevr├ítite, preto┼że v├ís nau─Ź├şme, ako r├Żchlo otvori┼ą aplik├íciu mobiln├ęho fotoapar├ítu a je to tie┼ż ve─żmi jednoduch├ę.

Z├ívis├ş to v├Żrobcu a model termin├ílu, m├íme nieko─żko kl├ívesov├Żch skratiek, ktor├ę treba podnikn├║┼ą … Ale Android, v predvolenom nastaven├ş, to znamen├í, p├┤vodn├Ż, m├í s├ęriu gesto pre ur─Źit├ę akcie alebo vykon├ívanie aplik├íci├ş. To je miesto, kde m├┤┼żeme nakonfigurova┼ą otv├íranie r├Żchlej┼í├şch kamerov├Żch aplik├íci├ş zabudovan├Żch do opera─Źn├ęho syst├ęmu. Sta─Ź├ş urobi┼ą dvojit├ę kliknutie vyp├şna─Ź z n├í┼ího termin├ílu. Nie je to jednoduch├ę?

Ako z├şska┼ą ├║─Źinok Bokeh na Android

Uk├í┼żeme v├ím, ako to funguje vo verzii Android ÔÇ×PureÔÇť (z├ísoby), tak┼że toto je ve─żmi efekt├şvny z├íkladn├Ż sprievodca, bez oh─żadu na to, ak├Ż model smartf├│nu vyvinut├Ż spolo─Źnos┼ąou Google m├íte, preto┼że existuje len ve─żmi m├ílo v├Żrobcov, ktor├ş to zmenili. Preto mo┼żno poveda┼ą, ┼że to, ─Źo navrhneme, je jednoduch├ę a univerz├ílne rie┼íenie.

Fotoapar├ít otvor├şte dvoma klepnutiami.

Toto je funkcia, ktor├í bola p├┤vodne zahrnut├í, ako je uveden├ę vy┼í┼íie, v ÔÇ×─ŹistomÔÇť syst├ęme Android aj vo vrstve personaliz├ície ktor├ę do svojich termin├ílov zahrnuli nieko─żko tov├írn├ş: tie, ktor├ę integrovali vidlice, ktor├ę boli prakticky nez├ívisl├Żmi opera─Źn├Żmi syst├ęmami, to upravili. Ide napr├şklad o to, ┼że Samsung s pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm Pon├║ka sp├┤sob, ako vykona┼ą potrebn├ę kroky presne tak, ako sme uk├ízali. Sp├┤sob, ako otvori┼ą tento fotoapar├ít, nefunguje len vtedy, ke─Ć zapneme telef├│n a pou┼żijeme ho, aj ke─Ć m├íme termin├íl zamknut├ę as vypnutou obrazovkou je preto ve─żmi u┼żito─Źn├í.

Aplik├ícia sa spust├ş r├Żchlo a predvolene sa otvor├ş v foto re┼żim… Ale odtia─żto m├┤┼żeme pou┼żi┼ą ak├Żko─żvek re┼żim alebo ak├║ko─żvek funkciu pon├║kan├║ aplik├íciou, vr├ítane re┼żimu nahr├ívanie videa, mus├şme t├║to funkciu zvoli┼ą iba na prirodzen├ę pou┼żitie. Je d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ┼że existuj├║ ur─Źit├ę obmedzenia, napr├şklad nemo┼żnos┼ą otvori┼ą funkciu videa dvojit├Żm stla─Źen├şm vyp├şna─Źa. ┼ákoda, ale spr├ívne.

Aktivujte gest├í dvojit├ęho klepnutia

Ak chcete nakonfigurova┼ą t├║to funkciu, ktor├í bola vykonan├í nat├şvne, mus├şte najprv otvori┼ą aplik├íciu konfigur├ícia, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą zo z├ísuvky aplik├ície alebo r├Żchlo, presu┼łte odkaz z horn├ęho okraja obrazovky (vyberte ikonu kruhov├ęho ozuben├ęho kolieska, ktor├║ n├íjdete). Po otvoren├ş aplik├ície mus├şme prist├║pi┼ą k tejto ─Źasti Syst├ęm, To, ─Źo by sme mali h─żada┼ą, je vo─żba gest├í v zozname, ktor├Ż sa zobraz├ş na obrazovke smartf├│nu. Potom sa mus├şme aktivova┼ą R├Żchly pr├şstup k fotoapar├ítu, Po jeho aktiv├ícii m├┤┼żeme overi┼ą, ako dvakr├ít stla─Źte tla─Źidlo nap├íjania, aby ste otvorili aplik├íciu pre fotoapar├ít. Pravda je, ┼że to zvy┼íuje r├Żchlos┼ą pr├şstupu ve─żmi ve─żk├║, ktor├í pri fotografovan├ş nestrat├ş ni─Ź.

Pr├şstup k pohybom v syst├ęme Android

Mo┼żno tie┼ż, ak to nechcete funk─Źnos┼ą nepretr┼żite aktivovan├ę, deaktivovan├ę. K tomu sta─Ź├ş pr├şstup rovnak├Żm sp├┤sobom a deaktivova┼ą T├íto funkcia, preto┼że t├║to funkciu nie je mo┼żn├ę obnovi┼ą … ─Źo je pre v├ís v┼żdy pozit├şvne, aby ste priniesli termin├íl Android, ktor├Ż je dokonale nakonfigurovan├Ż na to, ─Źo potrebujete zaka┼żd├Żm. Preto t├Żmto jednoduch├Żm sp├┤sobom aktivujete toto gesto, ktor├ę v├ím pri otvoren├ş aplik├ície u┼íetr├ş ve─ża ─Źasu, ─Ź├şm sa v├í┼í telef├│n alebo tablet s Androidom stane u┼żito─Źnej┼í├şm.