Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Otvoren├ę p├şsmeno Tim Cook o koronav├şruse: Apple Obchody s├║ celosvetovo uzavret├ę

Apple posil┼łuje opatrenia proti koronav├şrusu

Apple minul├Ż t├Ż┼żde┼ł dostala kritiku t├Żm, ┼że radostne ozn├ímila nov├Ż ┼ít├Żl WWDC 2020, a to dokonca bez toho, aby povedala slovo ÔÇ×coronaÔÇť alebo ÔÇ×COVID-19ÔÇť. ofici├ílny poh─żad z Apple zatia─ż nebol prijat├Ż, hoci u┼ż boli prijat├ę r├┤zne opatrenia. Takto je Apple Obchody v ─î├şne a Taliansku boli do─Źasne zamknut├ę, cestovanie sa obmedzovalo na to, ─Źo bolo absol├║tne nevyhnutn├ę, a administrat├şvni pracovn├şci museli ─Źastej┼íie pracova┼ą z domu. Aj v niektor├Żch Apple Obchody obmedzuj├║ hustotu n├ív┼ítevn├şkov napl├ínovan├şm men┼íieho po─Źtu podp├┤r podpory a umo┼żnen├şm vstupu ─żu─Ćom.

Takmer v┼íetky Apple Obchody s├║ zatvoren├ę

V─Źera v noci bolo ozn├ímen├ę, ┼że v┼íetky Apple Obchody v ┼ápanielsku s├║ zatia─ż zatvoren├ę, teraz, ke─Ć s├║ v krajine bol vyhl├ísen├Ż mimoriadny stav, Apple ide v┼íak o krok ─Ćalej, ako dnes v┼íetci ostatn├ş Apple Obchody po celom svete s├║ zatvoren├ę do 27. marca. St├íle s├║ otvoren├ę iba obchody v ─î├şne. V ─Źase p├şsania nie s├║ upraven├ę otv├íracie hodiny na webovej str├ínke Slovenska zatia─ż vidite─żn├ę Appleale ─Źoskoro sa to uprav├ş.

Tim Cook in Apple Ulo┼żte Haag

V┼íetci administrat├şvni pracovn├şci m├┤┼żu pracova┼ą na dia─żku. T├ş, ktor├ş st├íle musia ├şs┼ą do kancel├írie, dostan├║ pokyny, aby od svojich kolegov zostali vzdialen├ş. Okrem toho sa v┼íetko vy─Źist├ş mimoriadne dobre a vykonaj├║ sa kontroly zdravotn├ęho stavu a teploty. Hodinov├Żm zamestnancom sa na─Ćalej vypl├ícaj├║ a zamestnancom sa m├┤┼że poskytn├║┼ą viac ─Źasu na starostlivos┼ą o chor├ęho ─Źlena rodiny alebo deti, ktor├ę zost├ívaj├║ doma.

Apple daroval doteraz 15 mili├│nov dol├írov na boj proti v├şrusu. To je tie┼ż mo┼żn├ę pre─Ź├şta┼ą v tweetu, ktor├Ż Cook poslal okolo:

Zabr├í┼łte fyzick├ęmu kontaktu

Vo svojom liste Cook najsk├┤r spom├şna ÔÇ×Applerodina vo Ve─żkej ─î├şne. Po─Źet infekci├ş tam dramaticky poklesol, ale d├┤sledky s├║ st├íle zrete─żne vidite─żn├ę. Obchody s├║ otvoren├ę ako obvykle a dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec je Apple sa z ve─żkej ─Źasti zotavil. Teraz je v┼íak na rade zvy┼íok sveta. Pod─ża Cooka je jednou z lekci├ş, ktor├║ sme sa od ─î├şny nau─Źili, vyhn├║┼ą fyzick├ęmu spolo─Źensk├ęmu kontaktu a nie pr├şli┼í bl├şzko pri sebe. Preto sa zaved├║ ─Ćal┼íie opatrenia, z ktor├Żch v┼íetky sa uzavr├║ Apple Obchody mimo Ve─żkej ─î├şny s├║ najd├┤le┼żitej┼íie.

Cook ukon─Ź├ş svoj list po─Ćakovan├şm v┼íetk├Żm hrdinom, ktor├ş teraz musia kona┼ą: lek├írom, sestr├ím, v├Żskumn├Żm pracovn├şkom a pracovn├şkom prvej pomoci. Ako povedal p├ín prezident Lincoln, ÔÇ×Ke─Ć┼że n├í┼í pr├şpad je nov├Ż, mus├şme znova prem├Ż┼í─ża┼ą a kona┼ą znova.ÔÇť

─îo to pre v├ís znamen├í?Potrebujete veci z Apple Obchod m├┤┼żete urobi┼ą sta─Ź├ş k├║pi┼ą online na Apple, ale samozrejme m├┤┼żete ├şs┼ą aj do v┼íetk├Żch in├Żch predajcov.

Ak potrebujete podporu, m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą str├ínku support.apple.com a v┼íetko spracova┼ą online. M├┤┼żete napr├şklad chatova┼ą alebo zavola┼ą zamestnancov a ak m├íte veci opraven├ę, m├┤┼żete ich posla┼ą. Medzit├Żm by ste sa tie┼ż mohli obr├íti┼ą na Apple- poskytovatelia slu┼żieb, ako s├║ Card Services a Amac.

Ni┼ż┼íie si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą cel├ę p├şsmeno.

Odpove─Ć spolo─Źnosti Apple COVID-19 VYHL├üSENIE O JEDNOTKE 13. marca 2020

Do cel├ęho sveta Apple rodina,

Glob├ílne ┼í├şrenie COVID-19 ovplyv┼łuje ka┼żd├ęho z n├ís. na Apple, sme na prvom mieste ─żudia a rob├şme to, ─Źo rob├şme s presved─Źen├şm, ┼że technol├│gia m├┤┼że zmeni┼ą ┼żivoty, a d├║fa┼ą, ┼że v takomto okamihu m├┤┼że by┼ą cenn├Żm n├ístrojom. U─Źitelia inovuj├║, aby o┼żivili hodiny na dia─żku. Spolo─Źnosti experimentuj├║ s nov├Żmi sp├┤sobmi, ako zosta┼ą produkt├şvnymi. A lek├írski odborn├şci m├┤┼żu diagnostikova┼ą choroby a oslovi┼ą mili├│ny kritick├Żmi aktualiz├íciami v mihnutia oka. V┼íetci sa prisp├┤sobujeme a reagujeme vlastn├Żm sp├┤sobom, a Apple chce na─Ćalej zohr├íva┼ą ├║lohu pri pom├íhan├ş jednotlivcom a komunit├ím, aby sa stali silnej┼í├şmi.

Ale toto glob├ílne ├║silie chr├íni┼ą najzranite─żnej┼í├şch, ┼ítudova┼ą tento v├şrus a stara┼ą sa o chor├Żch si vy┼żaduje v┼íetku na┼íu starostlivos┼ą a v┼íetku ├║─Źas┼ą. A chcem v├ís informova┼ą o sp├┤soboch, ktor├Żmi sa podie─żame.

Da┼ą sp├Ą┼ą

Jablk├í sa zaviazali prispieva┼ą na glob├ílnu reakciu COVID-19 tak, aby pomohli lie─Źi┼ą chor├Żch, ako aj pou─Źi┼ą sa z ekonomick├Żch dopadov pand├ęmie, ktor├ę dnes predstavuje celosvetov├í kr├şza 15 mili├│nov dol├írov.

Tie┼ż sme oznamovali, ┼że na┼íe zamestnaneck├ę dary d├ívame do s├║ladu s dvoma, aby sme podporili ├║silie reakcie COVID-19 na miestnej, vn├║tro┼ít├ítnej a medzin├írodnej ├║rovni.

V našich kanceláriách a obchodoch

Najprv chcem spozna┼ą rodinu Apple vo Ve─żkej ─î├şne. Hoci miera infekci├ş dramaticky poklesla, vieme, ┼że ├║─Źinky COVID-19s s├║ st├íle silne poci┼ąovan├ę. Chcem vyjadri┼ą svoju hlbok├║ v─Ćaku n├í┼ímu t├şmu v ─î├şne za ich odhodlanie a ducha. Od dne┼ín├ęho d┼ła sa v┼íetky na┼íe predajne vo Ve─żkej ─î├şne znovu otvorili. Chcem tie┼ż po─Ćakova┼ą n├í┼ímu opera─Źn├ęmu t├şmu a partnerom za ich pozoruhodn├ę ├║silie o obnovu n├í┼ího dod├ívate─żsk├ęho re┼ąazca. To, ─Źo sme sa spolo─Źne nau─Źili, n├ím pomohlo vyvin├║┼ą najlep┼íie postupy, ktor├ę v na┼íej glob├ílnej reakcii nesmierne pom├íhaj├║.

Jednou z t├Żchto lekci├ş je, ┼że naj├║─Źinnej┼í├şm sp├┤sobom, ako minimalizova┼ą riziko prenosu virusu, je zn├ş┼żi┼ą hustotu a maximalizova┼ą soci├ílnu vzdialenos┼ą. Ke─Ć┼że miera nov├Żch infekci├ş na─Ćalej rastie na in├Żch miestach, podnikli ─Ćal┼íie kroky na ochranu ─Źlenov n├í┼ího t├şmu a z├íkazn├şkov.

Uzavierame v┼íetky na┼íe maloobchodn├ę predajne mimo Ve─żkej ─î├şny do 27. marca. Zaviazali sme sa poskytova┼ą v├Żnimo─Źn├ę slu┼żby na┼íim z├íkazn├şkom. Na┼íe internetov├ę obchody s├║ otvoren├ę na www.apple.com alebo si m├┤┼żete stiahnu┼ą Apple Ulo┼żte aplik├íciu v obchode App Store. V pr├şpade servisu a podpory m├┤┼żu z├íkazn├şci nav┼ít├şvi┼ą str├ínku support.apple.com. Chcem po─Ćakova┼ą na┼íim mimoriadnym t├şmom pre maloobchod za ich odhodlanie obohati┼ą ┼żivoty na┼íich z├íkazn├şkov. V┼íetk├Żm v├ím ─Ćakujeme. Vo v┼íetk├Żch na┼íich kancel├íri├ích sa pres├║vame k flexibiln├Żm pracovn├Żm dohod├ím po celom svete mimo Ve─żkej ─î├şny. To znamen├í, ┼że ─Źlenovia t├şmu by mali pracova┼ą na dia─żku, ak to ich pr├íca umo┼ż┼łuje, a t├ş, ktor├Żch pr├íca vy┼żaduje, aby boli na mieste, by sa mali riadi┼ą pokynmi, aby sa maximalizoval medzi─żudsk├Ż priestor. Na v┼íetk├Żch pracovisk├ích bude pokra─Źova┼ą rozsiahle a d├┤kladn├ę ─Źistenie. Vo v┼íetk├Żch na┼íich kancel├íri├ích zav├ídzame nov├ę zdravotn├ę prehliadky a kontroly teploty.

V┼íetci na┼íi hodinov├ş pracovn├şci bud├║ aj na─Ćalej dost├íva┼ą platby v s├║lade s be┼żn├Żmi ─Źinnos┼ąami. Roz┼í├şrili sme na┼íe pravidl├í t├Żkaj├║ce sa dovoleniek tak, aby vyhovovali osobn├Żm alebo rodinn├Żm zdravotn├Żm okolnostiam vytvoren├Żm programom COVID-19, vr├ítane zotavenia sa z choroby, starostlivosti o chor├ęho, povinnej karant├ęny alebo probl├ęmov so starostlivos┼ąou o die┼ąa v d├┤sledku zatvorenia ┼íkoly.

Pre na┼íich pou┼ż├şvate─żov a partnerov

Vieme, ┼że na┼íi pou┼ż├şvatelia s├║ odk├ízan├ş Apple produktov, a to najm├Ą v ─Źasoch, ako s├║ tieto. Priniesli sme rovnak├║ kreativitu a v├í┼íe┼ł na splnenie tejto v├Żzvy, ktor├║ rob├şme vo v┼íetkom, ─Źo rob├şme.

Apple Spr├ívy spustili nov├║ sekciu COVID-19, kde si pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu by┼ą ist├ş, ┼że m├┤┼żu n├íjs┼ą najnov┼íie overen├ę spr├ívy z d├┤veryhodn├Żch spravodajsk├Żch stred├şsk.

Ako ste mo┼żno videli, t├íto v├Żro─Źn├í konferencia Worldwide Developers Conference bude tento rok v ├║plne novom online form├íte. Pova┼żujeme to za pr├şle┼żitos┼ą spoji┼ą v├Żvoj├írov z cel├ęho sveta inovat├şvnym sp├┤sobom

V├Żzva tohto okamihu nie je myln├í. Cel├Ż Apple rodina je zadl┼żen├í hrdinsk├Żm prv├Żm respondentom, lek├írom, zdravotn├Żm sestr├ím, v├Żskumn├Żm pracovn├şkom, odborn├şkom v oblasti verejn├ęho zdravia a ┼ít├ítnym zamestnancom na celom svete, ktor├ş dali v┼íetku svoju du┼íu, aby pomohli svetu vyrovna┼ą sa s t├Żmto okamihom. Zatia─ż s istotou nevieme, kedy bude za nami najv├Ą─Ź┼íie riziko.

A predsa som sa in┼ípiroval ─żudstvom a odhodlan├şm, ktor├ę som videl zo v┼íetk├Żch k├║tov na┼íej glob├ílnej komunity. Ako povedal p├ín prezident Lincoln v ─Źase ve─żkej nepriaznivosti: Pr├şle┼żitos┼ą je zlo┼żit├í z probl├ęmov a my mus├şme pri tejto pr├şle┼żitosti vzrasta┼ą. Ke─Ć┼że n├í┼í pr├şpad je nov├Ż, mus├şme znova prem├Ż┼í─ża┼ą a kona┼ą znova.

Tak to v┼żdy je Apple sa rozhodol ─Źeli┼ą ve─żk├Żm v├Żzvam. A ak├ę je to, ako dobre sa stretn├║┼ą s t├Żmto.

Tim