Otvoren├í beta verzia aplik├ície Firewall umo┼ż┼łuje ├║tek z v├Ązenia prevzia┼ą kontrolu nad ich pripojeniami k aplik├ícii

Otvoren├í beta verzia aplik├ície Firewall umo┼ż┼łuje ├║tek z v├Ązenia prevzia┼ą kontrolu nad ich pripojeniami k aplik├ícii 1

Veter├íni z ├║tek z v├Ązenia si m├┤┼żu pam├Ąta┼ą na ─Źas d├ívnej minulosti, ke─Ć si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą doslovn├ę softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőbr├íny firewall vo forme z├íplat z v├Ązenia. Ak sa tieto z├íplaty vyskytuj├║ omnoho ─Źastej┼íie, r├Żchlo napredujte a po─Źetn├ę obavy t├Żkaj├║ce sa ochrany s├║kromia s├║visiace s snoopingom okolo kamier, miesta sledovania, odpo─Ź├║vaj├║ce mikrof├│ny a podobn├ę zariadenia vyvolali nov├Ż z├íujem o blokovanie odch├ídzaj├║cej d├ítovej komunik├ície na na┼íich telef├│noch.

Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą hlas pri prenose ├║dajov z telef├│nu na internet, pravdepodobne budete chcie┼ą vedie┼ą o novo vydanej a bezplatnej opravnej v├Ąznici s n├ízvom Jailbreak. Aplika─Źn├Ż firewall (iOS 10-13) od tvorcu iOS Brayden Traas, preto┼że v├ím m├í pom├┤c┼ą riadi┼ą pr├şstup do siete aplik├ície.

Firewall aplik├ície je inzerovan├Ż ako schopn├Ż zachyt├íva┼ą odch├ídzaj├║ce pripojenia a vy┼żaduje povolenie predt├Żm, ako tieto akcie m├┤┼żu pokra─Źova┼ą. Ako vid├şte na pr├şklade na obr├ízku vy┼í┼íie, aplika─Źn├Ż firewall zobrazuje relevantn├ę inform├ície o aplik├ícii, ku ktorej m├í v ├║mysle pristupova┼ą, a umo┼ż┼łuje v├ím ┼żiados┼ą potvrdi┼ą alebo zamietnu┼ą.

Po in┼ítal├ícii aplika─Źn├Ż firewall prid├í panel predvolieb venovan├Ż aplik├ícii Nastavenia, v ktorej pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu nakonfigurova┼ą mnoho mo┼żnost├ş t├Żkaj├║cich sa br├íny firewall:

Otvoren├í beta verzia aplik├ície Firewall umo┼ż┼łuje ├║tek z v├Ązenia prevzia┼ą kontrolu nad ich pripojeniami k aplik├ícii 2

Tu m├┤┼żete:

 • Povoli┼ą alebo zak├íza┼ą br├ínu firewall na po┼żiadanie
 • Ak chcete vylep┼íi┼ą produkt, vyberte zdie─żanie anonymn├Żch ├║dajov s v├Żvoj├írom
 • Zobrazi┼ą v┼íetky konfigurovate─żn├ę aplik├ície v dolnej ─Źasti panela predvolieb pre individu├ílnu konfigur├íciu
 • Konfigur├ícia pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania aplika─Źnej br├íny firewall:
 • Zobrazi┼ą iba ID bal├ş─Źkov
 • Zobrazi┼ą anim├ície
 • Zobrazte v rozba─żovacom okne ID bal├şka
 • Zobrazi┼ą adresu URL v rozba─żovacom okne
 • Konfigur├ícia individu├ílnych roz┼í├şren├Żch nastaven├ş pre aplik├ície nain┼ítalovan├ę pou┼ż├şvate─żom:
 • Povoli┼ą alebo zak├íza┼ą aplika─Źn├Ż firewall pre t├║to aplik├íciu
 • Povo─żte v┼íetky pripojenia pre t├║to aplik├íciu
 • Zablokujte v┼íetky pripojenia k tejto aplik├ícii
 • Vymaza┼ą v┼íetky str├ínky
 • Povoli┼ą aplika─Źn├Ż firewall pre syst├ęmov├ę aplik├ície (beta)
 • Znova sa ulo┼żia vykonan├ę zmeny
 • Otvoren├í beta verzia aplik├ície Firewall umo┼ż┼łuje ├║tek z v├Ązenia prevzia┼ą kontrolu nad ich pripojeniami k aplik├ícii 3

  Ak ste na po─Ź├şta─Źoch Mac pou┼ż├şvali br├ínu firewall LittleSnitch alebo nie─Źo podobn├ę, mnoh├ę z t├Żchto funkci├ş sa m├┤┼żu zda┼ą zn├íme. Vo v┼íeobecnosti m├┤┼żete aplik├íci├ím povoli┼ą alebo zabr├íni┼ą komunik├ícii s internetom v z├ívislosti od va┼íich preferenci├ş. M├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą pre banku alebo nakonfigurova┼ą glob├ílne pravidl├í, ktor├ę ovplyv┼łuj├║ ak├ęko─żvek alebo v┼íetky pripojenia, ktor├ę sa aplik├ícia pok├║┼ía nadviaza┼ą.

  Z toho, ─Źo m├┤┼żeme zbiera┼ą, je firewall tejto aplik├ície zatia─ż vo verzii beta, ─Źo znamen├í, ┼że v tejto verzii m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą ur─Źit├ę chyby. V├Żvoj├ír pracuje na odstr├ínen├ş v┼íetk├Żch ch├Żb a ─Źoskoro spust├ş profesion├ílnu verziu aplik├ície Firewall s ─Ćal┼í├şmi funkciami.

  Je zrejm├ę, ┼że kontrola, ktor├ę aplik├ície a slu┼żby sa m├┤┼żu pripoji┼ą na internet, m├┤┼że ma┼ą potenci├ílne d├┤sledky, pokia─ż ide o spr├ívanie a funk─Źnos┼ą telef├│nu, ak sa pou┼żije nespr├ívne. Toto je pozn├ímka od v├Żvoj├íra, ktor├í hovor├ş pou┼ż├şvate─żom, ┼że by mali by┼ą opatrn├ş:

  Pou┼ż├şvajte na svoje vlastn├ę riziko. V s├║─Źasnosti nie s├║ podporovan├ę nasleduj├║ce funkcie: root aplik├ície (Cydia at─Ć.), Niektor├ę d├ęmony, prich├ídzaj├║ce spojenia SpringBoard (SSH at─Ć.) A ozn├ímenia push. Nezab├║dajte, ┼że probl├ęmy so syst├ęmov├Żmi z├íplatami pre cel├Ż syst├ęm m├┤┼żu zabr├íni┼ą spusteniu po┼żadovan├Żch d├ęmonov.

  Je zrejm├ę, ┼że ak├ęko─żvek probl├ęmy s aplik├íciou Firewall by mali by┼ą smerovan├ę na e-mailov├║ adresu podpory v├Żvoj├írov, aby sa dali opravi┼ą.

  Ak chcete firewall vysk├║┼ía┼ą v otvorenej verzii beta, m├┤┼żete si ho bezplatne stiahnu┼ą z ├║lo┼żiska BigBoss prostredn├şctvom svojho ob─ż├║ben├ęho spr├ívcu bal├şkov. T├íto aktualiz├ícia podporuje zariadenia na ├║tek z v├Ązenia iOS 10, 11, 12 a 13.

  Pre─Źo na svojom iPhone nepou┼ż├şvate firewall s preru┼íenou re┼ąazou? Dajte n├ím vedie┼ą v sekcii ni┼ż┼íie.