Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Otestujte si kvalitu svojho internetov├ęho pripojenia pomocou interakt├şvnej mapy Arcep

ÔÇ×Moje internetov├ę pripojenieÔÇť je kartografick├Ż n├ístroj, ktor├Ż pon├║ka Arcep na zistenie kvality r├Żchlosti na konkr├ętnom mieste.

Zdie─żajte ─Źl├ínok

Appoline Reisacher / Vydan├ę d┼ła 9 apr├şla 2021 o 12:36

moje-pripojenie-internetu-mapovanie-franc├║zsko

Objavte kvalitu r├Żchlosti a v┼íetk├Żch oper├ítorov dostupn├Żch na va┼íej adrese. ┬ę CaptureBDM

Regula─Źn├Ż ├║rad pre elektronick├ę komunik├ície, po┼íty a distrib├║ciu tla─Źe (Arcep) pr├íve spustil kone─Źn├║ verziu svojho kartografick├ęho vyh─żad├ívacieho n├ístroja s n├ízvom Ma connexion Internet. Cie─ż? Majte presn├Ż preh─żad o pokryt├ş siete v danom mieste.

─Żahko pou┼żite─żn├ę interakt├şvne mapy

Arcep vo svojej tla─Źovej spr├íve prezentuje Moje internetov├ę pripojenie ako ÔÇ×referen─Źn├Ż pevn├Ż internetov├Ż vyh─żad├íva─ŹÔÇť, ktor├Ż pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje pr├şstup k r├┤znym ├║dajom prostredn├şctvom interakt├şvnych m├íp t├Żkaj├║cich sa na jednej strane r├Żchlosti na adrese a na druhej strane nasadenia optick├Żch vl├íkien.

Tento n├ístroj sa ─żahko pou┼ż├şva: na pr├şstup k ─Ź├şslam sta─Ź├ş uvies┼ą svoju obec a potom zada┼ą svoju po┼ítov├║ adresu. Pri zad├ívan├ş konkr├ętnej adresy n├ístroj zobraz├ş:

v┼íetci dostupn├ş oper├ítori a ich ponuka, pr├şstupov├ę technol├│gie ako k├íblov├í sie┼ą (optick├í, k├íblov├í, DSL) alebo bezdr├┤tov├í sie┼ą (pevn├í 4G, HD, THD r├ídio, satelit), maxim├ílne r├Żchlosti dostupn├ę na tejto adrese.

Otestujte si kvalitu svojho internetov├ęho pripojenia pomocou interakt├şvnej mapy Arcep 1Kartografia umo┼ż┼łuje porovnanie medzi ponukami oper├ítorov. ┬ę CaptureBDM

Karta preto u─żah─Źuje porovn├ívanie pon├║k pon├║kan├Żch r├┤znymi oper├ítormi, ─Źo je v├Żhoda, ktor├í m├┤┼że zjednodu┼íi┼ą v├Żber profesion├ílov aj jednotlivcov. Platforma pon├║ka aj mapu so ┼ítatistikami pod─ża samospr├ívy, oddelenia alebo regi├│nu, aby ste mali preh─żad o danom ├║zem├ş a umo┼żnili miestnym org├ínom spolieha┼ą sa na konkr├ętne ─Ź├şsla pri rozvoji svojej digit├ílnej strat├ęgie.

Otestujte si kvalitu svojho internetov├ęho pripojenia pomocou interakt├şvnej mapy Arcep 2Preh─żad pokrytia siete pod─ża obce. ┬ę CaptureBDM

Pou┼ż├şvatelia internetu m├┤┼żu tie┼ż pristupova┼ą k mape rozmiestnenia optick├Żch vl├íkien jednoduch├Żm zadan├şm n├ízvu mesta prostredn├şctvom karty Rozmiestnenie optick├Żch vl├íkien (umiestnenej vpravo hore).

Presn├ę ├║daje na posilnenie inform├íci├ş

Po nieko─żk├Żch mesiacoch v beta verzii pon├║ka nov├í verzia Moje internetov├ę pripojenie teraz presn├ę a aktu├ílne ├║daje (3. ┼ítvr┼ąrok 2020). Arcep tie┼ż predlo┼żil cie─ż vykon├íva┼ą pravideln├ę aktualiz├ície ka┼żd├Ż ┼ítvr┼ąrok, do konca roku 2021.

Regula─Źn├Ż ├║rad z├írove┼ł a napriek ofici├ílnemu uvo─żneniu n├ístroja nazna─Źil, ┼że by sa mal ÔÇ×─Ćal┼íie vylep┼íova┼ąÔÇť. Najm├Ą pou┼ż├şvatelia internetu by mali ─Źoskoro vidie┼ą ve─żmi r├Żchle ┼ítatistiky opr├ívnenosti, ktor├ę prich├ídzaj├║ na ├║rovni oddelen├ş s ├║dajmi ÔÇ×na k─ż├║─ŹÔÇť.

Prostredn├şctvom nasadenia tohto n├ístroja sa preto Arsep chce podie─ża┼ą na regul├ícii ├║dajov ÔÇ×posilnen├şm inform├íci├ş pre spotrebite─żov, podnikate─żov a verejn├ę org├íny s cie─żom objasni┼ą ich v├Żber. ┬╗