Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

OrCam predstavuje novú techniku, ktorá pomáha ľuďom s poruchami videnia čítať

OrCam predstavuje novú techniku, ktorá pomáha ľuďom s poruchami videnia čítať 1Byť schopní dostatočne dobre vidieť, aby bola schopná čítať, je to, čo mnohí z nás pravdepodobne považujú za samozrejmé, aspoň do dňa, keď začneme mať problémy so zrakovým postihnutím. Existuje však veľa ľudí, ktorí trpia zrakovým postihnutím, a dobrá správa je, že vďaka technológiám už nebude môcť čítať, takže to nebude problém.

Toto je podľa OrCam, ktorí oznámili, že budú predvádzať svoj nový vreckový OrCam Reader, zariadenie, ktoré používa AI na pomoc tým, ktorí majú problémy s čítaním. To zahŕňa ťažkosti vyplývajúce z dyslexie, afázie, mierneho až stredne závažného poškodenia zraku a dokonca aj tých, ktorí potrebujú čítať, ale sú jednoducho príliš unavení na to.

Čítanie OrCam použije algoritmy AI a ľahko použiteľnú operáciu point-and-click, ktorá používateľom rýchlo a ľahko umožní naskenovať odseky textu, či už ide o noviny, knihy alebo počítače, a prečítať ich späť do užívateľ.

OrCam nie je cudzie, pokiaľ ide o technológie založené na videní. Spoločnosť predtým predviedla OrCam MyEye 2,0 na CES pred pár rokmi, ktoré sme ocenili Best Of CES 2018.

Spoločnosť tiež nebude prvou, ktorá prišla s týmto druhom technológie určenej na pomoc ľuďom s ťažkosťami s čítaním. Existujú alternatívne zariadenia ako Lexilight, ktoré pomáhajú ľuďom s dyslexiou, ktoré sme im tiež udelili cenou Best of CES 2020.

Vyplnené. Prečítajte si viac o a.