Opravte problém s čiernou obrazovkou Deep Rock Galactic a pri spustení nezačínajte

Opravte problém s čiernou obrazovkou Deep Rock Galactic a pri spustení nezačínajte 1

Prvá strieľačka Deep Rock Galactic od mája 2020 je k dispozícii pre obidve Windows a používateľov konzoly Xbox One. Pre mnohých hráčov to však nie je vôbec bezproblémový herný zážitok. Mnohé z nich nahlásili množstvo chýb a hľadajú riešenia týchto problémov.

V tomto článku sa zameriame na niekoľko problémov, ktoré uviedlo mnoho hráčov. Taktiež sa pozrieme na to, ako to opraviť a užiť si hru, pretože sa má robiť na prvom mieste.

Deep Rock Galactic

Oprava problémov s Deep Rock Galactic:

Tu sa pozrieme na problém prázdnej obrazovky a zlyhania pri štarte, nie na spustenie aspektu hry. S týmito dvoma problémami sme sa stretli iba vo verzii hry pre PC a tieto opravy sú určené iba pre hráčov PC.

Problémy s prázdnou obrazovkou:

Problémy s čiernou obrazovkou sú niečo, čo vidíme v mnohých počítačových hrách rôznych žánrov. Hráči spoločnosti Deep Rock Galactic oznámili, že keď spustia súbor s príponou .exe, načíta sa všetko dobre a dobre, ale obrazovka zostane prázdna. Na pozadí môžu hráči stále hrať zvuky hry, ktoré zvyčajne hrajú s bežnými zvukmi kurzora myši.

Za takým správaním sú dva dôvody. Jedným z nich je nepodporované rozlíšenie videa a druhým chybné ovládače GPU. Ak ho chcete opraviť, spustite hru a počkajte, kým na pozadí nebudete počuť zvuk hry. Teraz stlačte klávesy Alt + Enter a hra sa zmenší na režim okna. Video bude čoskoro k dispozícii v režime okna. Prejdite na nastavenia v hre a zmeňte tam rozlíšenie videa tak, aby sa zhodovalo s predvoleným nastavením na obrazovke počítača. Po zmene nastavení teraz stlačte Alt + Enter a hra sa bude hrať s videom v režime celej obrazovky. Po zmene nastavení v režime v okne môže byť obrazovka prázdna. V takom prípade bude prepnutie späť do režimu celej obrazovky pomocou tlačidiel Alt a Enter v poriadku.

Pokiaľ ide o druhý dôvod, existujú chybné ovládače GPU. Aktualizácia niekedy funguje proti vám, pokiaľ ide o hry a ovládače GPU. Ak sa vyskytne táto chyba po aktualizácii ovládačov GPU, stačí odinštalovať novšiu verziu ovládačov a znova nainštalovať staršie. Po vrátení najnovšej verzie ovládača by ste mali znova vidieť obsah hry na obrazovke.

Zlyhanie pri štarte sa nespustí:

Ďalšou častou chybou, ktorú teraz vidíme v mnohých počítačových hrách, je zlyhanie pri štarte. Mnoho hráčov Deep Rock Galactic oznámilo, že hra sa nezačne, keď ju spustia. Úplne zlyhá a na obrazovke nič nevidíme. Za týmto problémom môžu byť aj dva dôvody. Prvým je nedostatok správcovských používateľských práv a druhým blokovanie aplikácií a antivírusov tretích strán

Na spustenie hry vo vašom počítači bolo potrebné administratívne povolenie. Ak teda máte používateľské konto, ktoré nie je účtom správcu, rýchlo prepnite na správcu. Po prihlásení do účtu správcu prejdite do priečinka hier a kliknite pravým tlačidlom myši na herný súbor .exe. Prejdite na položku Vlastnosti a potom kliknite na kartu v hornej časti, ktorá hovorí Kompatibilita. Potom začiarknite políčko vedľa položky „Spustiť tento program ako správca“. Použite zmenu a skúste súbor obnoviť. Ak problém pretrváva, je to určite spôsobené aplikáciou tretej strany alebo antivírusovým programom.

Tvorcovia počítačových hier niekedy prevádzkujú aplikačné programy svojich spoločností pre svoje počítače a tieto monitorovacie programy niekedy bránia spusteniu hier. Hovoríme o aplikáciách ako MSI Afterburner a GeForce Experience.

Tieto aplikácie sú vyvíjané s ohľadom na hry, ale niekedy späť. Tiež antivírusový alebo windows Obhajcovia sa môžu v určitých obdobiach ukázať, že urobia to isté ako tieto aplikácie. Súbor s príponou .exe zistí nejaký antivírus ako trójsky kôň alebo malware a zabraňuje tomu, aby sa neustále spúšťal. Skúste preto vypnúť antivírusový program alebo windows obrancov a potom začnite hru znova. Ak máte obavy o svoju bezpečnosť a nechcete antivírus vypnúť, môžete pridať priečinok hry do zoznamu antivírusových výnimiek. Tým by sa mal vyriešiť problém s nesprávnym spustením hry.

Takže tu to máte, rýchle a jednoduché riešenia dvoch bežných problémov, s ktorými sa hráči stretávajú v hrách Deep Rock Galactics. Ak máte akékoľvek otázky, komentár nižšie a dajte nám vedieť. Pozrite si aj ďalšie články o telefónoch iPhone, Android, Hry, Windows a oveľa viac, kde nájdete ďalšie užitočné informácie.