Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Opravte 0x00000009 IRQL NELZE VE─ŻKOSTI ALEBO POROVNA┼Ą Stop k├│d

Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov je IRQL NOT GREATER OR_EQUAL sp├┤soben├ę ovl├ída─Źom grafickej karty a na vyrie┼íenie probl├ęmu je potrebn├ę aktualizova┼ą ovl├ída─Ź. Stiahnutie najnov┼í├şch ovl├ída─Źov je relat├şvne jednoduch├ę a sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu grafickej karty, n├íjs┼ą grafick├║ kartu a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe. ─Äal┼íou vecou v zozname rie┼íen├ş je vysk├║┼ía┼ą a spusti┼ą Windows 10 vstavan├Żch ladiacich n├ístrojov. Tento n├ístroj v├ím pom├┤┼że vyrie┼íi┼ą v┼íetky typy probl├ęmov vr├ítane probl├ęmov s BSOD. Ak neviete, ako to urobi┼ą, pozrite si n├í┼ího sprievodcu ni┼ż┼íie. BSoD by sa nemali bra┼ą na ─żahk├║ v├íhu, preto┼że vo v┼íeobecnosti signalizuj├║ hardv├ęrov├Ż probl├ęm. Ak sa stret├ívate s in├Żm, rie┼íenie n├íjdete v na┼íej ─Źasti venovanej odstra┼łovaniu probl├ęmov BSoD. oni Windows 10 Centrum ch├Żb je pripraven├ę v├ím pom├┤c┼ą s rie┼íen├şm ka┼żd├ęho z t├Żchto probl├ęmov.

Opravte 0x00000009 IRQL NELZE VE─ŻKOSTI ALEBO POROVNA┼Ą Stop k├│d 1

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti m├┤┼że by┼ą v po─Ź├şta─Źi obrovsk├Żm probl├ęmom, ale niektor├ę z nich sa daj├║ pomerne ─żahko opravi┼ą. Pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że chyba IRQL NIE JE v├Ą─Ź┼íia alebo rovnak├í Windows 10 a dnes v├ím uk├í┼żeme, ako to opravi┼ą.

Ako oprav├şm chybu 0x00000007 IRQL NIE JE VE─ŻK├ë A POROVNAN├ë S BSoD?

  Aktualiz├ícia ovl├ída─Źov grafick├Żch kariet Spustenie n├ístroja BSOD Troubleshooter Spustenie skenovania SFC Spustenie DISM Kontrola pevn├ęho disku Prevzatie predch├ídzaj├║cej verzie ovl├ída─Źov grafick├Żch kariet Kontrola RAM Kontrola in├ęho hardv├ęru Odstr├ínenie problematickej ├║dr┼żby softv├ęru Windows 10 dn├ş Resetujte svoje Windows 10

Kroky na opravu IRQL chyby NEVEJTE VE─ŻK├ë A POROVNAN├ë

Rie┼íenie 1 – Aktualizujte ovl├ída─Źe grafick├Żch kariet

Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov je IRQL NOT GREATER OR_EQUAL sp├┤soben├ę ovl├ída─Źom grafickej karty a na odstr├ínenie tohto probl├ęmu sa odpor├║─Źa aktualizova┼ą ovl├ída─Ź na najnov┼íiu verziu.

Stiahnutie najnov┼í├şch ovl├ída─Źov je relat├şvne jednoduch├ę a sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu grafickej karty, n├íjs┼ą grafick├║ kartu a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe. Po nain┼ítalovan├ş najnov┼í├şch ovl├ída─Źov by sa mala chyba BSoD vyrie┼íi┼ą.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼żitie automatickej aktualiz├ície ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş starosti s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├íha automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a predch├ídza┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

  stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit├║vodn├ę okno aktualiz├ície ovl├ída─Źa Po in┼ítal├ícii program automaticky skontroluje, ─Źi po─Ź├şta─Ź neobsahuje zastaran├ę ovl├ída─Źe. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je po─Źka┼ą, k├Żm sa skenovanie neskon─Ź├ş.Proces skenovania Tweakbit Driver Updater Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch ovl├ída─Źoch, ktor├ę s├║ vo va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden ovl├ída─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktualizova┼ą ovl├ída─ŹeÔÇť ved─ża n├ízvu ovl├ída─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą v┼íetkoÔÇť v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.Pln├í automatick├í aktualiz├íciaPozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą vo viacer├Żch krokoch, tak┼że mus├şte opakovane stl├í─Źa┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

Rie┼íenie 2 – Spustite ladiaci program BSOD

─Äal┼íiu vec, ktor├║ by sme mali vysk├║┼ía┼ą, je spusti┼ą Windows 10 integrovan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov. Tento n├ístroj v├ím pom├┤┼że vyrie┼íi┼ą v┼íetky typy probl├ęmov vr├ítane probl├ęmov s BSOD.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 vstavan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

  ├Źs┼ą do Konfigurationsapp a prejdite na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel. vybra┼ą Rie┼íi┼ą probl├ęmy z ponuky do─żava. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Opravte 0x00000009 IRQL NELZE VE─ŻKOSTI ALEBO POROVNA┼Ą Stop k├│d 2 Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

Rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

SFC skenovanie je ─Ćal┼í├ş n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż m├┤┼że pom├┤c┼ą s probl├ęmami BSOD. Tak ├íno Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov probl├ęm nevyrie┼íil, skenovanie SFC je ur─Źite n├ístroj, ktor├Ż stoj├ş za to spusti┼ą.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

  Prejdite na H─żada┼ą, zadajte pr├şkaz cmd a otvorte ho Symbol syst├ęmu ako spr├ívca. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowOpravte 0x00000009 IRQL NELZE VE─ŻKOSTI ALEBO POROVNA┼Ą Stop k├│d 3 Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą). Ak sa n├íjde rie┼íenie, aplikuje sa automaticky. Teraz zatvorte ikonu syst├ęmu a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Rie┼íenie 4 – Spustite DISM

Tret├ş a posledn├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż spust├şme, je DISM. Nasadenie slu┼żby Image Management and Management je n├ístroj, ktor├Ż redistribuuje obraz syst├ęmov a rie┼íi mo┼żn├ę probl├ęmy. Tak┼że to m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę pri rie┼íen├ş probl├ęmov IRQL, ktor├ę nie s├║ ve─żk├ę alebo podobn├ę.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou ni┼ż┼íie uveden├ęho in┼ítala─Źn├ęho m├ędia:

  Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ┼átart a otvorte syst├ęm (Spr├ívca). Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter: DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthOpravte 0x00000009 IRQL NELZE VE─ŻKOSTI ALEBO POROVNA┼Ą Stop k├│d 4 Po─Źkajte na dokon─Źenie skenovania. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.

s Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í

  Vlo┼żte svoje Windows In┼ítala─Źn├ę m├ędi├í Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na ponuku ┼átart a vyberte symbol pre symbol zo syst├ęmovej ponuky (Spr├ívca). Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter: rozobra┼ą / online / n├íprava / scanhealth demontova┼ą / online / san├ícia-image / obnovi┼ą zdravie Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter: DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / zdroj: WIM: X: SourcesInstall.wim:1 /Obmedzen├Ż pr├şstup Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s frekven─Źn├Żm p├şsmenom opatren├Żm Windows 10 in┼ítal├ícia. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Rie┼íenie 5 – Skontrolujte pevn├Ż disk

Ak m├íte po┼íkoden├Ż oddiel alebo m├íte na pevnom disku nie─Źo in├ę, probl├ęmy s BSOD s├║ ve─żmi mo┼żn├ę. Aby ste sa uistili, ┼że to tak nie je, spustime pr├şkaz chkdsk, ktor├Ż d├┤kladne preh─żad├íva pevn├Ż disk a rie┼íi v┼íetky probl├ęmy.

Ako spusti┼ą pr├şkaz chkdsk Windows 10:

  Vst├║pi┼ą Pokro─Źil├Ż ┼ítart (Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a dr┼żte stla─Źen├Ż kl├íves Shift.) Vyberte polo┼żku Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti, vybra┼ą Symbol syst├ęmu zo zoznamu mo┼żnost├ş. Pri syst├ęmoch zadajte nasleduj├║ce riadky a po ka┼żdom riadku stla─Źte Enter, aby sa vykonal: bootrec.exe / RebildbcdOpravte 0x00000009 IRQL NELZE VE─ŻKOSTI ALEBO POROVNA┼Ą Stop k├│d 5 bootrec.exe / fixmbr bootrec.exe / fixboot Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że mus├şte spusti┼ą viac chkdsk pr├şkazy. Na spustenie t├Żchto pr├şkazov mus├şte pozna┼ą p├şsmen├í jednotiek pre v┼íetky oddiely na pevnom disku. Do syst├ęmovej ikony mus├şte zada┼ą nasleduj├║ce polo┼żky (nezabudnite v┼íak pou┼żi┼ą p├şsmen├í, ktor├ę zodpovedaj├║ oddielom na pevnom disku po─Ź├şta─Źa): chkdsk / r c:Opravte 0x00000009 IRQL NELZE VE─ŻKOSTI ALEBO POROVNA┼Ą Stop k├│d 6 Chkdsk / rd:

  Toto je len n├í┼í pr├şklad, tak┼że nezabudnite, ┼że pre ka┼żd├Ż oddiel na pevnom disku mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk.

  Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

Rie┼íenie 6 – Stiahnite si predch├ídzaj├║cu verziu ovl├ída─Źov grafick├Żch kariet

Ako sme u┼ż spomenuli, v┼żdy je dobr├ę udr┼żiava┼ą va┼íe ovl├ída─Źe aktu├ílne, ale v zriedkav├Żch pr├şpadoch m├┤┼że star┼íia verzia ovl├ída─Źa fungova┼ą lep┼íie. Len m├ílo majite─żov grafick├Żch kariet Intel (R) HD 3000 uviedlo, ┼że pomocou star┼íej verzie ovl├ída─Źov sa vyrie┼íila chyba IRQL ┼ŻIADNE VIAC NE┼Ż EQUAL. Upozor┼łujeme, ┼że toto rie┼íenie m├┤┼że fungova┼ą aj pre vlastn├şkov in├Żch v├Żrobcov ne┼ż Intel, a ak pre v├ís najnov┼íie ovl├ída─Źe nefunguj├║, mo┼żno budete chcie┼ą pou┼żi┼ą star┼íiu verziu.

Rie┼íenie 7 – Skontrolujte svoju RAM

RAM je ─Źasto pr├ş─Źinou mnoh├Żch ch├Żb BSoD a ┼ŻIADNA v├Ą─Ź┼íia alebo ekvivalentn├í IRQL nie je v├Żnimkou. Po─Źet pou┼ż├şvate─żov nahl├ísil, ┼że probl├ęm sp├┤sobil nespr├ívny modul RAM, tak┼że ak m├íte tento probl├ęm, mo┼żno budete chcie┼ą vymeni┼ą pam├Ą┼ą RAM. Pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że MemTest86 + a podobn├ę n├ístroje nevykazovali ┼żiadne chyby v pam├Ąti, ale z nejak├ęho d├┤vodu nebol modul RAM plne kompatibiln├Ż s z├íkladnou doskou, ─Źo bolo pr├ş─Źinou ch├Żb NEV├ä─î┼á├ŹCH ALEBO ROVN├ŁCH IRQL.

Rie┼íenie 8 – Skontrolujte in├Ż hardv├ęr

Naj─Źastej┼íie chyby BSOD s├║ sp├┤soben├ę nespr├ívnou RAM, ale ─Ćal┼íie hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőkomponenty m├┤┼żu tie┼ż sp├┤sobi┼ą, ┼że d├┤jde k chybe. Relat├şvne ─Źasto m├┤┼że va┼ía z├íkladn├í doska sp├┤sobova┼ą ┼ŻIADNE VIAC NE┼Ż EQU├üLNE chyby IRQL, tak┼że by ste mali skontrolova┼ą, ─Źi funguje spr├ívne.

Okrem z├íkladnej dosky sa vyskytli hl├ísenia o tom, ┼że t├íto chyba m├┤┼że sp├┤sobi┼ą nespr├ívny pevn├Ż disk alebo grafick├í karta, tak┼że bude mo┼żno potrebn├ę vykona┼ą d├┤kladn├║ kontrolu hardv├ęru. Ak neviete, ako to urobi┼ą, d├┤razne odpor├║─Źame, aby ste po─Ź├şta─Ź priniesli do dielne a po┼żiadali o┼ł.

Okrem hardv├ęru m├┤┼że nov├Ż hardv├ęr sp├┤sobi┼ą aj probl├ęmy. Ak ste nain┼ítalovali nov├Ż hardv├ęr, ako je nov├Ż pevn├Ż disk, RAM, grafick├í karta alebo podobn├Ż, m├┤┼że by┼ą nekompatibiln├Ż s va┼íou z├íkladnou doskou a m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że sa objav├ş t├íto chyba BSoD. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, odpor├║─Źame v├ím vymeni┼ą v┼íetok novo pridan├Ż hardv├ęr a zisti┼ą, ─Źi v├í┼í po─Ź├şta─Ź bez neho funguje dobre.

Rie┼íenie 9 – Odstr├í┼łte problematick├Ż softv├ęr

Niektor├ę n├ístroje NESM├Ü sp├┤sobi┼ą chyby IRQL alebo v├Ą─Ź┼íie, a ak to chcete opravi┼ą, mus├şte tieto n├ístroje z po─Ź├şta─Źa odstr├íni┼ą. Niektor├ę n├ístroje ┼íifrovania alebo VPN m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą chybu BSOD, tak┼że ak ich pou┼ż├şvate, mus├şte ich odstr├íni┼ą.

Okrem vy┼í┼íie uveden├Żch n├ístrojov stoj├ş za zmienku, ┼że antiv├şrusov├Ż softv├ęr m├┤┼że ─Źasto sp├┤sobova┼ą ┼ŻIADNE VIAC ALEBO PR├üVNE chyby IRQL. Takmer v┼íetky antiv├şrusov├ę programy m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą chybu BSoD a na odstr├ínenie tohto probl├ęmu sa odpor├║─Źa odstr├íni┼ą aktu├ílne nain┼ítalovan├Ż antiv├şrusov├Ż program.

Ak chcete antiv├şrusov├Ż softv├ęr ├║plne odstr├íni┼ą, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą jeden z vyhraden├Żch odin┼ítala─Źn├Żch programov. V├Ą─Ź┼íina antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş m├í na svojich webov├Żch str├ínkach k dispoz├şcii n├ístroje na odin┼ítalovanie. M├┤┼żete si ich stiahnu┼ą a pou┼żi┼ą na ├║pln├ę odstr├ínenie ur─Źit├ęho antiv├şrusov├ęho softv├ęru z po─Ź├şta─Źa.

Po odstr├ínen├ş antiv├şrusov├ęho softv├ęru m├┤┼żete sk├║si┼ą prein┼ítalova┼ą alebo nain┼ítalova┼ą in├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr.

Rie┼íenie 10 – Majte svoje Windows 10 denne

Chyby BSoD s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę probl├ęmami s nekompatibilitou. Aby ste sa vyhli potenci├ílnym probl├ęmom, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame aktualizova┼ą Windows 10 ─Źasto. V├Ą─Ź┼íina probl├ęmov s nekompatibilitou a bezpe─Źnostn├ę nedostatky s├║ vyrie┼íen├ę Windows Aktualizujte, aby ste sa vyhli ┼ŻIADNEM VIAC ALEBO dokonca IRQL chyb├ím Windows 10 je aktualizovan├Ż.

Rie┼íenie 11 – Resetujte svoje Windows 10

re┼ítartova┼ą Windows 10 odstr├íni v├Ą─Ź┼íinu va┼íich s├║borov z va┼íej jednotky C, tak┼że ak sa rozhodnete pou┼żi┼ą tento krok, odpor├║─Źame v├ím vopred si vytvori┼ą z├ílohu. Urob Windows Obnovenie je relat├şvne jednoduch├ę a m├┤┼żete to urobi┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

  Po─Źas re┼ítartovania po─Ź├şta─Źa nieko─żkokr├ít re┼ítartujte, tak┼że m├┤┼żete prejs┼ą do re┼żimu Automatick├ę opravy. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Resetujte tento po─Ź├şta─Ź, vybra┼ą Odstr├íni┼ą v┼íetky> Iba zariadenie tam Windows je nain┼ítalovan├Ż, Po─Źkajte, k├Żm sa proces neukon─Ź├ş.

Tento proces vyma┼że v┼íetky s├║bory na va┼íej jednotke C a ak probl├ęm pretrv├íva aj po jeho vykonan├ş Windows Ak chcete re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź, mus├şte skontrolova┼ą, ─Źi po─Ź├şta─Ź neobsahuje nespr├ívny hardv├ęr.

IRQL NIE JE VELIKOSTI ALEBO POROVNAN├Ł Modr├í obrazovka s chybami smrti m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ve─ża probl├ęmov, ale d├í sa vyrie┼íi┼ą pomocou jedn├ęho z na┼íich rie┼íen├ş. Predt├Żm sme sa zaoberali aj chybou BSOD irql_not_less_or_equal, tak┼że si m├┤┼żete pozrie┼ą aj tento ─Źl├ínok.

Z editora Pozn├ímka: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v okt├│bri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.