Opravné opatrenie, AltStore už nefunguje

Apple opäť zabil podpisovanie súborov IPA, čo rozzúrilo útek z väzenia. Reprovision a AltStore už nefungujú, rovnako ako iné platformy, ktoré vyplnili prázdnotu, ktorú zanechal Cydia Impactor. Ukazuje sa, že toto je opakovaný problém väzňov z väzenia.

Reprovision a AltStore nefungujú

PiunikaWeb zaznamenala rastúci počet príspevkov o tom, že Reprovision a AltStore už nefungujú. AltDeploy a AltServerPatcher sú dve ďalšie platformy, ktoré by bolo možné použiť na inštaláciu aplikácií tretích strán pomocou súborov IPA, ale žiadna z nich už nefunguje.

Obavy z významného počtu platforiem IPA, ktoré prestali fungovať, možno vysledovať do vlákna Reddit, ktoré tvrdí Apple Zdá sa, že znova zabil podpisovanie súborov IPA. Úpravy pôvodného príspevku Reddit naznačujú, že AltDeploy u niektorých ľudí fungoval, rovnako ako iOS App Signer a Xcode. Uviedli iba iné zdroje Windows používatelia mali problémy, ale používatelia počítačov Mac nie.

Vývojár Reprovision sa rozhodol zastaviť jeho aktualizáciu, aj keď povedal, že kód zostane verejný a bude akceptovať žiadosti o stiahnutie.

Napriek všetkým obavám z toho, že Reprovision, AltStore a ďalšie nefungujú, AltServer tweetoval, že sa zdá, že problém je dôsledkom „zmeny na strane servera, ktorú vykonal Apple. ” Vývojár tiež uviedol, že usilovne pracuje na vydaní opravy platformy čoskoro a že by mala fungovať aj pre používateľov počítačov Mac Windows Používatelia majú práve teraz problémy.

Niečo také sa nestalo prvýkrát

Minulý mesiac muselo niekoľko príspevkov Reddit o vylepšení útek z väzenia na Reddite bojovať proti zastaveniu šírenia DMCA, o ktorom sa pôvodne predpokladalo, že bolo podané Apple. Zdroj sa však nepodarilo overiť, a tak boli príspevky nakoniec zrušené.

Nie je jasné, koľko Apple súvisí s nedávnym množstvom problémov, s ktorými sa stretávajú Reprovision, AltStore a ďalšie podobné platformy. Útočníci z väzenia však majú voči technologickému gigantovi podozrievavosť a vedia, ako veľmi sa snaží túto prax obmedziť. Len čas ukáže, či sa únoscom väzenia podarí vrátiť veci do normálu.