Oprava: Nepr├şstupn├í chyba zav├ídzacieho zariadenia Windows 10


Modr├í obrazovka ch├Żb smrti m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├í problematick├Żm softv├ęrom alebo chybn├Żm hardv├ęrom. Je be┼żn├ę, ┼że sa v┼íetky chyby BSoD zhroutia Windows 10 a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź, aby ste predi┼íli po┼íkodeniu.

Ke─Ć┼że tieto typy ch├Żb m├┤┼żu by┼ą dos┼ą z├íva┼żn├ę, dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu NEPRESN├ŁCH ZA─îIATKOV├ŁCH ZA─îIATOK.

 • Sp├║┼í┼ąacie zariadenie nepr├şstupn├ę po obnoven├ş syst├ęmu BIOS, aktualiz├ícii syst├ęmu BIOS – Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa t├íto chyba zvy─Źajne objav├ş po obnoven├ş syst├ęmu BIOS alebo aktualiz├ícii syst├ęmu BIOS. Tento probl├ęm je sp├┤soben├Ż va┼íimi nastaveniami, ale d├í sa ─żahko vyrie┼íi┼ą.
 • Sp├║┼í┼ąacie zariadenie nepr├şstupn├Ż extern├Ż pevn├Ż disk – Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov nahl├ísilo tento probl├ęm pri pou┼ż├şvan├ş extern├ęho pevn├ęho disku. Toto je neobvykl├Ż probl├ęm, ale mali by ste ho vyrie┼íi┼ą jedn├Żm z na┼íich rie┼íen├ş.
 • Re┼ítartovacia slu─Źka re┼ítartovacieho zariadenia bez zav├ídzacieho syst├ęmu – Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa v d├┤sledku tohto probl├ęmu niekedy m├┤┼że vyskytn├║┼ą re┼ítart syst├ęmu. M├┤┼że to by┼ą ve─żk├Ż probl├ęm, preto┼że k nemu nebudete ma┼ą pr├şstup Windows v├┤bec nie.
 • Windows cho─Ćte nepr├şstupn├ę bootovacie zariadenie – Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov nahl├ísilo tento probl├ęm pri pou┼ż├şvan├ş Windows go. Ak sa vyskytne t├íto chyba, nebudete m├┤c┼ą spusti┼ą opera─Źn├Ż syst├ęm z ├║lo┼żn├ęho zariadenia USB.
 • Sp├║┼í┼ąacie zariadenie nepr├şstupn├ę AHCI, RAID, IDE – Niekedy m├┤┼że sp├┤sobi┼ą tento probl├ęm hardv├ęrov├í konfigur├ícia. Ak ho chcete opravi┼ą, mus├şte skontrolova┼ą nastavenia pevn├ęho disku v syst├ęme BIOS.
 • Nepr├şstupn├í in┼ítal├ícia bootovacieho zariadenia Windows 10 – Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa niekedy m├┤┼że tento probl├ęm vyskytn├║┼ą po─Źas in┼ítal├ície Windows 10. Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że sa nem├┤┼żu za─Źa┼ą Windows v├┤bec kv├┤li tejto chybe.
 • Zav├ídzacie zariadenie je nepr├şstupn├ę pretaktovanie – V niektor├Żch pr├şpadoch sa t├íto chyba m├┤┼że vyskytn├║┼ą v d├┤sledku pretaktovania. Ak ste zariadenie ned├ívno pretaktovali, nezabudnite odstr├íni┼ą nastavenie pretaktovania a skontrolujte, ─Źi probl├ęm pretrv├íva.
 • Nedostupn├ę bootovacie zariadenie SSD – Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa niekedy m├┤┼że tento probl├ęm vyskytn├║┼ą pri diskoch SSD. M├┤┼że to by┼ą ve─żk├Ż probl├ęm, ale mali by ste by┼ą schopn├ş to vyrie┼íi┼ą pomocou na┼íich rie┼íen├ş.

Ako m├┤┼żem opravi┼ą chybu BSoD nepr├şstupn├ęho zav├ídzacieho zariadenia Windows 10?

Obsah:

 1. Aktualizujte ovl├ída─Źe
 2. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spusti┼ą DISM
 5. Skontrolujte pevn├Ż disk
 6. Znova nain┼ítalujte ovl├ída─Ź grafickej karty
 7. Vst├║pte do n├║dzov├ęho re┼żimu
 8. Povo─żte re┼żim AHCI v syst├ęme BIOS
 9. Skontrolujte, ─Źi nie s├║ uvo─żnen├ę k├íble
 10. hra┼ą Windows 10 re┼ítartov
 11. Skontrolujte chybn├Ż hardv├ęr
 12. Skontrolujte pevn├Ż disk
 13. Reflash BIOS

1, Aktualizujte ovl├ída─Źe

Vodi─Źi s├║ dos┼ą d├┤le┼żit├ş, ako umo┼ż┼łuj├║ Windows 10 na pou┼ż├şvanie hardv├ęru, ale ak s├║ va┼íe ovl├ída─Źe zastaran├ę a preto s nimi nekompatibiln├ę Windows 10, ktor├Ż m├┤┼że sp├┤sobova┼ą v┼íetky druhy probl├ęmov, jedn├Żm z nich je chyba INACCESSIBLE START DEVICE BSoD.

Ak chcete opravi┼ą tak├ęto chyby, d├┤razne sa odpor├║─Źa aktualizova┼ą ovl├ída─Źe. Ak to chcete urobi┼ą, jednoducho nav┼ít├şvte webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru, vyh─żadajte najnov┼íie ovl├ída─Źe a prevezmite ich.

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tvrdia, ┼że t├íto chyba je sp├┤soben├í ovl├ída─Źom IDE ATA / SATA radi─Źa a pod─ża nich bola chyba BSoD odstr├ínen├í po stiahnut├ş a in┼ítal├ícii najnov┼íej verzie tohto ovl├ída─Źa.


Vedeli ste, ┼że v├Ą─Ź┼íina z Windows 10 pou┼ż├şvate─żov m├í zastaran├ę ovl├ída─Źe? S t├Żmto sprievodcom urobte krok vpred.


Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky.

Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBitSp├║┼í┼ąacie okno pre aktualiz├íciu ovl├ída─Źa zav├ídzac├şch zariaden├ş, ktor├ę nie je dostupn├ę
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Tweakbit Driver Updater Scanning Process Unreachable Boot Device
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden ovl├ída─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktualizova┼ą ovl├ída─ŹÔÇť ved─ża n├ízvu ovl├ída─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą v┼íetkoÔÇť v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Automaticky aktualizujte cel├ę nepr├şstupn├ę bootovacie zariadenie
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

2, Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

V pr├şpade, ┼że aktualiz├ícia ovl├ída─Źov probl├ęm nevyrie┼íi, pokra─Źujte a sk├║ste Windows 10 integrovan├ęho n├ístroja na rie┼íenie probl├ęmov. Tento n├ístroj m├┤┼żete pou┼żi┼ą na rie┼íenie v┼íetk├Żch druhov probl├ęmov vr├ítane probl├ęmov s BSOD, ako je napr├şklad chyba INACCESSIBLE START DEVICE.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,rie┼íenie probl├ęmov s nepr├şstupnou modrou obrazovkou
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

Ak m├íte probl├ęmy s otvoren├şm aplik├ície Nastavenia, probl├ęm n├íjdete v tomto ─Źl├ínku.


Ak Poradca pri rie┼íen├ş probl├ęmov zastav├ş pred dokon─Źen├şm procesu, opravte ho pomocou tejto komplexnej pr├şru─Źky.


3, Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm rie┼íen├şm probl├ęmov, ktor├ę by sa tu mohlo hodi┼ą, je skenovanie SFC. Toto je n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku, ktor├Ż preh─żad├íva mo┼żn├ę chyby syst├ęmu a pod─ża mo┼żnosti ich rie┼íi.

Mohlo by to tie┼ż vyrie┼íi┼ą chybu NESPRACOVATE─ŻN├ëHO ZARIADENIA. Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowsfc scannow Nedostupn├ę bootovacie zariadenie
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Ak m├íte probl├ęmy s pr├şstupom k pr├şkazov├ęmu riadku ako spr├ívca, mali by ste sa bli┼ż┼íie pozrie┼ą na tohto sprievodcu.


Zastavil sa pr├şkaz scannow pred ukon─Źen├şm procesu? Nerobte si starosti, m├íme pre v├ís ─żahk├ę rie┼íenie.


4, Spusti┼ą DISM

Tret├şm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż tu budeme pou┼ż├şva┼ą, je DISM. Slu┼żba Deployment Image Management and Service (DISM), ako napoved├í n├ízov, znova nasmeruje obraz syst├ęmu a na ceste vyrie┼íi potenci├ílne probl├ęmy.

Preto je tie┼ż mo┼żn├ę vyrie┼íi┼ą chybu NESPRACOVATE─ŻN├ëHO ZARIADENIA. Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthDISM cmd Zav├ídzacie zariadenie je nepr├şstupn├ę
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Ak nem├íte Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędium, m├┤┼żete vytvori┼ą zav├ídzaciu jednotku USB pomocou Windows 10 v nieko─żk├Żch krokoch. Pozrite sa na tohto ├║┼żasn├ęho sprievodcu, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że urobi┼ą presne to.


Zd├í sa, ┼że v┼íetko sa strat├ş, ke─Ć zlyh├í DISM Windows? Pozrite sa na tohto r├Żchleho sprievodcu a zbavte sa ho starost├ş.


5, Skontrolujte pevn├Ż disk

 1. Zadajte Pokro─Źil├Ż ┼ítart (Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a dr┼żte stla─Źen├Ż kl├íves Shift.)
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti,
 3. vybra┼ą Pr├şkazov├Ż riadok zo zoznamu mo┼żnost├ş.
 4. Po zobrazen├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce riadky a po ka┼żdom riadku stla─Źte Enter, aby ste ho spustili:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że mus├şte spusti┼ą viac chkdsk pr├şkazy. Na spustenie t├Żchto pr├şkazov mus├şte pozna┼ą p├şsmen├í jednotiek pre v┼íetky oddiely na pevnom disku. Na pr├şkazovom riadku mus├şte zada┼ą nasleduj├║ce (ale nezabudnite pou┼żi┼ą p├şsmen├í, ktor├ę zodpovedaj├║ oddielom na va┼íom pevnom disku v po─Ź├şta─Źi):
  • chkdsk / r c:Zav├ídzacie zariadenie chkdsk cmd Nedostupn├ę
  • Chkdsk / rd:

  Toto je len n├í┼í pr├şklad, tak┼że nezabudnite, ┼że mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk pre ka┼żd├Ż oddiel na pevnom disku, ktor├Ż m├íte.

 6. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

Chcete automaticky skontrolova┼ą stav pevn├ęho disku? Prezrite si tieto ├║┼żasn├ę n├ístroje, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu u┼íetri┼ą pevn├Ż disk.


6, Znova nain┼ítalujte ovl├ída─Ź grafickej karty

Chyba BSOD grafickej karty nepr├şstupn├í grafick├í karta

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tvrdia, ┼że po aktualiz├ícii ovl├ída─Źov grafickej karty za─Źali dost├íva┼ą chybu NESPRACOVATE─ŻN├ë ZA─îIATOK ZARIADENIA. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, mus├şte odin┼ítalova┼ą ovl├ída─Źe aktu├ílnej grafickej karty a znova ich nain┼ítalova┼ą.

Ak chcete odin┼ítalova┼ą ovl├ída─Ź grafickej karty, postupujte takto:

 1. Stiahnite si Display Driver Uninstaller.
 2. Po stiahnut├ş n├ístroj spustite a postupujte pod─ża pokynov.

Po odin┼ítalovan├ş ovl├ída─Źa grafickej karty by sa mal po─Ź├şta─Ź re┼ítartova┼ą. Po re┼ítartovan├ş prejdite na webov├║ str├ínku v├Żrobcu grafickej karty a stiahnite si nov├Ż ovl├ída─Ź grafickej karty.

Upozor┼łujeme, ┼że pou┼ż├şvatelia slu┼żby Nvidia nahl├ísili tento probl├ęm, ale aj ke─Ć nevlastn├şte grafick├║ kartu Nvidia, st├íle m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą toto rie┼íenie.

Alternat├şvy n├íjdete v tomto zozname najlep┼í├şch odin┼ítala─Źn├Żch programov, ktor├ę m├┤┼żete teraz pou┼żi┼ą.


Chcete najnov┼íie ovl├ída─Źe GPU? Ulo┼żte si t├║to str├ínku do z├ílo┼żiek a v┼żdy sa informujte o najnov┼í├şch a najlep┼í├şch.


7, Vst├║pte do n├║dzov├ęho re┼żimu

N├║dzov├Ż re┼żim je navrhnut├Ż tak, aby za─Ź├şnal iba s potrebn├Żmi ovl├ída─Źmi a iba najz├íkladnej┼í├şm softv├ęrom, tak┼że ak je chyba NESPRACOVATE─ŻN├ëHO ZARIADENIA sp├┤soben├í ur─Źit├Żm softv├ęrom tretej strany, mali by ste by┼ą schopn├ş bez probl├ęmov pou┼ż├şva┼ą n├║dzov├Ż re┼żim.

Ak chcete prejs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu, postupujte takto:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. Urobte to, k├Żm sa neza─Źne automatick├í oprava.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş, Kliknite na ikonu re┼ítart Tla─Źidlo.
  Roz┼í├şren├ę spustenie Boot zariadenie nepr├şstupn├í modr├í obrazovka chyba
 3. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa sa zobraz├ş zoznam mo┼żnost├ş. lis 5 alebo F5 vst├║pi┼ą N├║dzov├Ż re┼żim so sie┼ąov├Żmi funkciami,

Otestujte, ─Źi v├í┼í po─Ź├şta─Ź v bezpe─Źnom re┼żime funguje spr├ívne. Ak neexistuj├║ ┼żiadne probl├ęmy, m├┤┼żete pomocou n├║dzov├ęho re┼żimu aktualizova┼ą alebo odin┼ítalova┼ą ur─Źit├ę ovl├ída─Źe alebo aplik├ície, ktor├ę by mohli sp├┤sobi┼ą t├║to chybu.

Pou┼ż├şvatelia tvrdia, ┼że na opravu chyby NESPRACOVATE─ŻN├ëHO ZARIADENIA sta─Ź├ş vst├║pi┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu a t├íto chyba by sa mala automaticky opravi┼ą pri re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa.


N├║dzov├Ż re┼żim nefunguje? Neprepadajte panike, t├íto pr├şru─Źka v├ím pom├┤┼że prekona┼ą probl├ęmy so spusten├şm.


8, Povo─żte re┼żim AHCI v syst├ęme BIOS

Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼żete chybu INACCESSIBLE BOOT DEVICE ─żahko opravi┼ą jednoduch├Żm povolen├şm re┼żimu AHCI v syst├ęme BIOS. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte urobi┼ą nasledovn├ę:

 1. Zatia─ż ─Źo top├ínky v├í┼ího po─Ź├şta─Źa neust├íle stl├í─Źaj├║ F2 alebo z vst├║pi┼ą do syst├ęmu BIOS.
 2. Po vstupe do syst├ęmu BIOS prejdite na str├ínku pokro─Źil├Ż sekcie a zmeny Nastavte re┼żim AHCI na povolen├ę,
 3. Volite─żn├ę: nakonfigurujte Ovl├ídanie re┼żimu AHCI na auto,

 4. Ulo┼żte zmeny a re┼ítart po─Ź├şta─Ź.

Za zmienku stoj├ş, ┼że v├í┼í syst├ęm BIOS sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą. Ak chcete zisti┼ą, ako vst├║pi┼ą do syst├ęmu BIOS a zmeni┼ą re┼żim AHCI, pre─Ź├ştajte si podrobn├ę pokyny v pr├şru─Źke k z├íkladnej doske.


Zd├í sa pr├şstup do syst├ęmu BIOS ako ve─żk├í ├║loha? U─żah─Źime v├ím to pomocou tohto ├║┼żasn├ęho sprievodcu!


9, Skontrolujte, ─Źi nie s├║ uvo─żnen├ę k├íble

Kábel PC Chyba zavádzacieho zariadenia

Len m├ílo pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że uvo─żnen├ę k├íble m├┤┼żu by┼ą pr├ş─Źinou chyby INACCESSIBLE START DEVICE, preto mus├şte vypn├║┼ą po─Ź├şta─Ź, odpoji┼ą ho, otvori┼ą kryt po─Ź├şta─Źa a skontrolova┼ą, ─Źi je v┼íetko spr├ívne pripojen├ę.

Za zmienku stoj├ş, ┼że len m├ílo pou┼ż├şvate─żov sa podarilo tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą pripojen├şm pevn├ęho disku k in├ęmu portu na svojej z├íkladnej doske, tak┼że to vysk├║┼íajte.


10. Vykonajte Windows 10 reštartov

Ak je chyba INACCESSIBLE START DEVICE sp├┤soben├í ur─Źit├Żm softv├ęrom, m├┤┼żete ho ─żahko opravi┼ą vykonan├şm Windows 10 re┼ítartujte. Upozor┼łujeme, ┼że tento proces odstr├íni v┼íetky s├║bory vo va┼íom oddiele C, preto si mus├şte vytvori┼ą z├ílohu.


Z├ílohujte si ├║daje ako profesion├íl v nieko─żk├Żch krokoch. V┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, je tu!


Po vytvoren├ş z├ílohy budete mo┼żno potrebova┼ą Windows 10 in┼ítala─Źn├Żch m├ędi├ş na dokon─Źenie tohto procesu. Zav├ídzaciu jednotku USB Flash m├┤┼żete ─żahko vytvori┼ą pomocou Windows 10 pomocou n├ístroja na vytv├íranie m├ędi├ş.

Ak m├íte probl├ęmy s n├ístrojom na tvorbu m├ędi├ş a nem├┤┼żete ho spr├ívne spusti┼ą Windows 10, pozrite sa na tento ─Źl├ínok, ktor├Ż pon├║ka nieko─żko skvel├Żch rie┼íen├ş na vyrie┼íenie probl├ęmu.

Kona┼ą Windows Ak chcete re┼ítartova┼ą, postupujte takto:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm by sa mal spusti┼ą re┼żim automatickej opravy.
 2. vybra┼ą Odstra┼łovanie probl├ęmov> Obnovenie tohto po─Ź├şta─Źa> Odstr├íni┼ą v┼íetko,
 3. Ak v├ís po┼żiadaj├║ o vlo┼żenie Windows 10 in┼ítala─Źn├Żch m├ędi├ş.
 4. vybra┼ą Len disk, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż> Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory a kliknite na tla─Źidlo OK re┼ítart Tla─Źidlo.
 5. Postupujte pod─ża krokov a po─Źkajte na dokon─Źenie procesu re┼ítartovania.

Ak probl├ęm pretrv├íva aj potom Windows Po re┼ítartovan├ş mus├şte skontrolova┼ą, ─Źi po─Ź├şta─Ź neobsahuje chybn├Ż hardv├ęr.

Potrebujete viac inform├íci├ş o tom, ako obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia po─Ź├şta─Źa? Pre─Ź├ştajte si tento ─Źl├ínok a zistite v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą.


Katastrofy a nem├┤┼żete re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź! Na┼í┼ąastie pre v├ís m├íme spr├ívne rie┼íenia.


11. Skontrolujte chybn├Ż hardv├ęr

<img class = "aligncenter wp-image-144115 size-full” alt=”z├íkladn├í doska” width=”740″ height=”493″ srcset=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_502_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.jpg 740w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2016/06/inaccessible_boot_device-hardware-300×200.jpg 300w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2016/06/inaccessible_boot_device-hardware-315×210.jpg 315w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2016/06/inaccessible_boot_device-hardware-120×80.jpg 120w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2016/06/inaccessible_boot_device-hardware-140×93.jpg 140w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2016/06/inaccessible_boot_device-hardware-340×227.jpg 340w” data-lazy-sizes=”(max-width: 740px) 100vw, 740px” src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_502_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.jpg”/>

Chyby BSoD m├┤┼żu by┼ą niekedy zapr├ş─Źinen├ę ur─Źit├Żm hardv├ęrom, naj─Źastej┼íie RAM, tak┼że ak sa vyskytne chyba NESPRACOVATE─ŻN├ë ZA─îIATOK ZARIADENIA, skontrolujte svoju RAM.

Ak RAM funguje spr├ívne, skontrolujte ─Ćal┼íie d├┤le┼żit├ę komponenty, ako je pevn├Ż disk alebo z├íkladn├í doska. N├íjdenie chybn├ęho komponentu m├┤┼że by┼ą zlo┼żit├ę a na jeho n├íjdenie mus├şte vykona┼ą podrobn├║ kontrolu hardv├ęru.

Mus├şme tie┼ż spomen├║┼ą, ┼że tento druh ch├Żb m├┤┼że sp├┤sobi┼ą aj ned├ívno nain┼ítalovan├Ż hardv├ęr, tak┼że ak ste ned├ívno nain┼ítalovali nov├Ż hardv├ęr, nezabudnite ho odstr├íni┼ą alebo vymeni┼ą a skontrolova┼ą, ─Źi v├í┼í po─Ź├şta─Ź bez neho nefunguje.


12. Skontrolujte pevn├Ż disk

V niektor├Żch pr├şpadoch sa m├┤┼że t├íto chyba zobrazi┼ą kv├┤li po┼íkodeniu s├║boru. Probl├ęm v┼íak m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą jednoducho spusten├şm kontroly chkdsk. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X otvorte ponuku Win + X. Vyberte Pr├şkazov├Ż riadok (administr├ítor) alebo PowerShell (spr├ívca),
  <img class = "aligncenter wp-image-142115 size-full” alt=”cmd mana┼ż├ęr” width=”261″ height=”581″ srcset=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_382_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.png 261w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-1-135×300.png 135w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-1-94×210.png 94w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-1-54×120.png 54w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-1-63×140.png 63w” data-lazy-sizes=”(max-width: 261px) 100vw, 261px” src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_382_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.png”/>
 2. Po otvoren├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte chkdsk / r C: a stla─Źte Prihl├íste sa,
  <img class = "aligncenter wp-image-142113 size-full” alt=”cmd chkdsk” width=”514″ height=”262″ srcset=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_21_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.png 514w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-2-300×153.png 300w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-2-330×168.png 330w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-2-120×61.png 120w, https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2017/10/inaccessible_boot_device-chkdsk-2-140×71.png 140w” data-lazy-sizes=”(max-width: 514px) 100vw, 514px” src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_21_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.png”/>
 3. Zobraz├ş sa v├Żzva na re┼ítartovanie po─Ź├şta─Źa a napl├ínovanie kontroly. typ a a stla─Źte Prihl├íste sa,

Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa sa automaticky spust├ş kontrola chkdsk. Ak nem├íte pr├şstup Windows Z d├┤vodu tejto chyby m├┤┼żete prejs┼ą do ponuky Advanced Boot Menu a odtia─ż pou┼żi┼ą pr├şkazov├Ż riadok.


chkdsk v├ím d├íva bolesti hlavy? V tomto r├Żchlom sprievodcovi m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą v┼íetky probl├ęmy.


13. Reflash BIOS

V niektor├Żch pr├şpadoch sa m├┤┼że v d├┤sledku po┼íkoden├ęho syst├ęmu BIOS objavi┼ą chyba INACCESSIBLE START DEVICE. Ak m├íte tento probl├ęm, m├┤┼żete sk├║si┼ą aktualizova┼ą syst├ęm BIOS a skontrolova┼ą, ─Źi sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íi.

Upozor┼łujeme, ┼że aktualiz├ícia syst├ęmu BIOS je pokro─Źil├Żm postupom a ak sa nevykon├íva spr├ívne, m├┤┼że sp├┤sobi┼ą trval├ę po┼íkodenie.


Zd├í sa aktualiz├ícia syst├ęmu BIOS desiv├í? U─żah─Źite si veci pomocou tohto praktick├ęho sprievodcu.


Chyba INACCESSIBLE START DEVICE m├┤┼że by┼ą problematick├í, ale pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że ju mo┼żno ─żahko opravi┼ą zadan├şm n├║dzov├ęho re┼żimu alebo aktualiz├íciou ovl├ída─Źov. Ak tieto rie┼íenia nefunguj├║, vysk├║┼íajte niektor├ę ─Ćal┼íie rie┼íenia v tomto ─Źl├ínku.

Ak m├íte ak├ęko─żvek ─Ćal┼íie n├ívrhy alebo ot├ízky, nev├íhajte ich necha┼ą v sekcii s koment├írmi ni┼ż┼íie a my ich ur─Źite skontrolujeme.

TIE┼Ż PRE─î├ŹTAJTE:

Z editora pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne publikovan├Ż v j├║ni 2016 a odvtedy bol ├║plne obnoven├Ż a aktualizovan├Ż, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.